Sagada

27 Kas 2019 - 28 Kas 2019

2 yetişkin - 1 oda

Kalacak yer konusunda fikre mi ihtiyacınız var? Kullanıcı değerlendirmelerine göre Sagada şehrinde en yüksek puan alan düşük ücretli oteller arasında Lena's Pension House, Kanip Aw Pines View Lodge ve Shamrock Tavern Inn yer alıyor. Skyscanner Oteller, konaklamanızı organize etmenin hızlı, ücretsiz ve kolay bir yoludur. Sadece birkaç tıklamayla kolayca arama ve karşılaştırma yapabilir, doğrudan otel veya seyahat acentesi web sitesine tıklayarak Sagada konaklamanız için rezervasyon yapabilirsiniz. Bizimle rezervasyon yaptığınızda, konaklamanıza hiçbir ilave ücret eklenmez. Başlamak için yukarıdaki arama kutusuna tercih ettiğiniz seyahat tarihlerini ekleyin ve sizin için düşük ücretli otel fırsatlarını bulalım. Alternatif olarak, yukarıdaki otel seçeneklerinden seçim de yapabilirsiniz.

Yolcular Sagada için ne diyor?

9,8
Gezginler
8,8
Gurme Seyahatseverler
7,9
Outdoor Meraklıları
7,0
Tek Başına Kadın Yolcu
5,9
Maceraperest Yolcular
Üye değerlendirmeleri (9)
Jeanne Dizon
Jeanne DizonManila
20.08.2018

Sagada is a must place to visit when going to North of the Philippines. Sunrise at Mt. Kiltepan will always be memorable. There are caves you can explore. Those who go to Baguio should always consider to travel to Sagada.

Caroline Carlos
Caroline CarlosSan Jose
14.01.2014

Caving, trekking, waterfalls, spectacular sunrise over the rice terraces, and good food! Never judge a book by its cover. This sleepy little town is a great experience full of outdoor adventures. Most visitors here (that I've observed) are European, which is an interesting thing in such a remote place that takes forever to get to on a long, winding, bumpy road.

Stephen Bugno
Stephen BugnoAnchorage
14.08.2013

Sagada is a cool mountain hideaway in the northern part of Luzon Island in the Philippines. It has attracted laid back folks and acted as a sort of refugee for intellectuals during the Marcos years. Now it attracts tourist and travelers seeking an escape from the pollution of big-city Philippines. Great walks in all directions from Segada. Caves, waterfalls, swimming holes, mountain vistas, hanging coffins, rock climbing. Choose your pleasure. Plenty of inexpensive lodging here as well.

Catherine Reyes-cabreza
Catherine Reyes-cabreza
6.01.2017

Sumaging Cave(Spelunking) , Bomod-ok falls and Echo Valley . What an adventure! Need to stretch your muscles before going to the cave and falls. Lots of walking and hiking. It's awesome! Love nature!

SSS

En ucuz ay, gecelik ortalama 111 TL ile Eylül ayıdır. Sagada şehrinde en pahalı ay, gecelik ortalama 296 TL ile Mayıs ayıdır.
Geçen yıl Kasım ayında bir otelin ortalama fiyatı gece başına 222 TL tutarındaydı. Bu fiyat, son 12 ay boyunca görülen ortalama gece başına 171 TL tutarından %23 daha fazladır.
Sagada şehrinde Kasım ayı için beklenen ortalama sıcaklık 19,7°C/67,4°F'dir. En sıcak ay genellikle Nisan olup, ortalama 25,9°C/78,6°F sıcaklığa sahiptir. En soğuk ay Ocak olup, ortalama 13,2°C/55,8°F sıcaklığa sahiptir.

Filipinler seyahati planlayın