Seyahat Haberleri Eylül’de Denize Girilecek Yerler

Tüm makaleler

Eylül’de Denize Girilecek Yerler

Tatile doyamayanlar, ya da henüz tatil yapamayanlar için Eylül ayında Türkiye'de ve Kıbrıs'ta denize girilebilecek en iyi yerler! Kolayca ucuz bilet bulmak için Skyscanner'ın ödüllü telefon uygulamasını indirmeyi unutmayın.

Eylül’de Antalya

Antalya

Antalya’da yaz, Temmuz ve Ağustos aylarında 35 derece civarında geçiyor. Sıcaklıklar Eylül ayından itibaren düşüşe geçtiğinden, Antalya ve çevresinin de en güzel zamanı Eylül diyebiliriz. Sıcaktan ve nemden bunalmadan bir tatil geçirmek istiyorsanız, Eylül’de Antalya’yı mutlaka bir düşünün! Kemer, Belek, Side, Alanya gibi destinasyonlardaki otel fiyatları da o tarihlerde daha uygun olacaktır. Dilerseniz de, Antalya’nın merkezinde bir otel tutup, Skyscanner’la en uygun fiyata araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz plaja veya koya gidebilirsiniz!

Sıradan bir tatil yapmak istemiyorsanız, Antalya’nın popüler yerlerine daha önce çok gittiyseniz; Antalya’da Gizli Kalmış 13 Yeri keşfedin!

Muğla‘nın Muhteşem Koyları

Muğla’nın muhteşem koyları ve doğal güzellikleri Eylül ayında bir başkadır. Datça’dan Marmaris’e, Fethiye’den Ölüdeniz’e birçok turistik destinasyonu içinde barındıran Muğla bölgesinde herkes aradığı tatili bulabilir. Dalaman Havaalanı’ndan kiralayacağınız bir arabayla bütün bölgeyi gezebilir, en güzel plajları keşfedebilirsiniz! Macera peşindeyseniz, Kabak Koyu veya Kelebekler Vadisi tam size göre!

Doğa tutkunları için, Kelebekler Vadisi’nin de içinde olduğu, Türkiye’deki 10 Doğa Harikası Yer!

Kıbrıs‘ta Tatil Yapın

Kıbrıs

Yazın aşırı sıcak olan Kıbrıs’ın da en güzel zamanı Eylül ayıdır. Yaz tatilinizi uzatmak istiyorsanız, en iyi seçeneklerden biri Kıbrıs. İster Girne’de denize girin, ister muhteşem Karpaz Bölgesi’ndeki Altınkum Sahilleri’nde; deniz ve güneş sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Gazimağusa’ya yakın Glapsides plajı da Kıbrıslılar tarafından en çok tercih edilen noktalardan biri.

Mersin‘de Yaz Gibi Sonbahar

Tatil için ilk akla gelen destinasyon olmasa da, Mersin özellikle Eylül ayında çok güzeldir. Akdeniz’in ılık sularında yüzmek ve civardaki yerleri keşfetmek için Mersin’I düşünebilirsiniz. Susanoğlu’ndaki Yapraklı Koy’da turkuaz bir suda yüzmek, Kızkalesi plajında kaleyi seyrederek güneşlenmek Mersin’de yapılacak şeyler arasında. Tisan Adası’nı da ziyaret etmek ve rahat bir tatil geçirmek için araç kiralamayı düşünebilirsiniz.

Yazı seviyorsanız ve bitiyor diye üzülüyorsanız, Mersin’de Yaz Gibi Sonbahar yazımıza bir göz atın!