Harita

Knoxville Uçak Bileti Fiyatları

Doğa ve kültür şehri

Amerika‘da doğanın tarih, teknoloji, kültür ile harmanlanmış halini görmek için bir Knoxville uçak bileti yeterli.

Knoxville Amerika Birleşik Devletleri‘nde, Tennessee eyaletinin en büyük şehirlerinden biri olan şehir aynı zamanda Tennessee Nehri üzerinde bulunmaktadır.

Oldukça eski bir geçmişe sahip olan şehir 1786 yılında kurulmuş ve Tennessee eyaletini‘nin ilk başkentiymiş. 19.Yüzyılda coğrafi konumundan dolayı güç ulaşılan bir bölge olarak izole edilmiş bir durumda olan şehir, 1855 yılında demiryolunun gelmesiyle ekonomik patlama yaşamış, sivil savaş sonrasında ise son derece hızlı bir gelişme göstererek, büyümüş ve bölgede önemli şehirlerden biri durumuna gelmiştir. 

Tennessee Üniversitesine evsahipliği yapan Knoxville, Great Smoky Dağları eteğinde, doğa ile teknolojinin muhteşem birleşimine şahit olabileceğinizson derece güzel bir  şehir ve aynı zamanda bölgenin kültür merkezi.

Knoxville Senfoni Orkestrası‘nın muhteşem konserleri, Knoxville Sanat Müzesi son derece değerli sanat eserleri sergilerken, şehir tiyatrosu birbirinden kaliteli oyunlar sahnelemekte. Dev konser salonunda konserler ve spor gösterileri gerçekleşmekte.

Yıl boyunca birçok festivale de ev sahipliği yapan şehirde, Nisan ayında müzik festivali Rhythm N Blooms ve  Haziran ayında düzenlenen çeşitli eğlenceler, müzik, dans, eğlenceli yarışmalar ve tonlarca kızartılmış ve yemek için hazır kanadın olduğu Big Kahuna Wing Festivali en çok ilgi gören festivallerden.

Doğa ile son derece barışık bir kent olan Knoxville‘de birçok yeşil alan ve park bulunmakta. Bu parklardan şehir merkezinde bulunan Krutch Park, harika bir doğal park alanı. Küçük şelaleleri, içinden akan deresi, oyun ve piknik alanları, pazarı ile son derece keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yeşil alan.

Knoxville sürekli gelişen ve hareket halinde bir şehir, bu şehirde her zaman yapacak bir şey bulmak mümkün. Şehirdeki en keyifli aktivitelerden biri nehirde yapılan bot turları, ayrıca Great Smoky dağlarında yürüyüş veya tırmanışlar da katılabileceğiniz diğer aktiviteler.

Doğa sporları için tam bir cennet olan şehirde su kayağı, golf, kaya tırmanışları, doğa yürüyüşleri, kış aylarında yakın mesafede bulunan kayak merkezleri ve buz pateni olanakları şehri cazip kılmakta.

Knoxville‘de  tarihi ve kültürü hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz, aynı zamanda keyifli vakit geçirebileceğiniz arabayla yapılan bir tur olan Civil War Driving Tour Knoxville‘in sivil savaş dönemini yaşatmakta, yürüyerek katılabileceğiniz Cradle of Country Music Walking Tour ise  Country müziğinin tarihi ve gelişimi  hakkında  bilgi veren son derece ilgi çekici ve keyifli bir tur.

Knoxville‘de şehir içi ulaşım otöbüs ve Tramvay vagonu şeklindeki Trolley adı verilen taşıt ile sağlanmakta. Şehrin kendine özgü lezzetlerini deneyebileceğiniz güzel restoran ve kafelerin de bulunduğu şehirde, ziyaretçilerin hediyelik eşya ve alışveriş ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak alışveriş alternatifleri mevcut. Ayrıca Tennessee eyaleti içerisindeki uçuşlara açık olan bir havaalanına sahip.

Bu güzel şehirde yaşayacağınız farklı deneyimler için alacağınız uygun bir Knoxville uçak bileti ile aktarmalı uçuşlarla Tennessee üzerinden şehre ulaşmanız mümkün.

 

 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Knoxville yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.