Harita

San Diego Uçak Bileti

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin ikinci büyük kenti olan San Diego Meksika’yla sınırı olan, Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan önemli bir ticaret ve liman kentidir. San Diego tüm Amerika geneline bakıldığında en ideal yaz mevsimine sahip kenttir. Kurak Akdeniz iklim özellikleri görülen kentte yaz aylarında sıcaklık 31 dereceyi geçmez, kış aylarında ise sıcaklık 8 derecenin altına düşmez. En fazla yağış Aralık-Mart ayları arasında görülür. San Diego tam anlamıyla her mevsim ziyaret edilebilir kentler arasındadır. San Diego’ya Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Aktarmalı olarak ulaşabileceğiniz kent için uçuş süresi ortalama 20 saattir. San Diego Havaalanı kent merkezine 10 dakika uzaklıktadır. Havaalanından shuttle servis, otobüs veya taksiler aracılığıyla kent merkezine ulaşabilirsiniz. Taksilerde ücrete ek olarak %15 oranında bahşiş uygulaması olduğunu hatırlatmak isteriz. San Diego dört mevsim boyunca yaşanan harika iklimi, hiç eksilmeyen güneşi, masmavi berrak suları, rahat yaşam biçimiyle herkesin görmek istediği bir destinasyondur.

San Diego’da yapılacak birçok şey, görülecek pek çok yer var. Muhteşem bir köprüyle ana karaya bağlanan Corono Adası kent merkezinden yalnızca 10-15 dakika uzaklıkta ve görülecek yerler listesinin başında yer almaktadır. Adaya ulaşmak için San Diego Ferry’i kullanmak mümkün. Balbao Park kentin simgesi olan alanlardan biridir. Ünlü San Diego Hayvanat Bahçesi; botanik bahçeler, dükkânlar, restoranlar ve müzeler parkın içinde gezebileceğiniz yerlerdir. Bu gezinti için hazırlanmış yürüyüş yolları ve bisiklet severler için bisiklet yollarıyla parkın her noktasına ulaşabilirsiniz. Safari turu yapabileceğiniz Wild Animal Park, San Diego Zoo ve Sea World kentin önemli cazibe merkezleri arasındadır. Sörfün Amerika’daki başkenti olan San Diego’da sörf yapanları izlemek veya bu eğlenceli sporu öğrenmek için mutlaka Pasific Beach’e gidin. Muhteşem bir sahil şeridi, harikulade evleriyle Del Mar daha çok zenginlerin yaşadığı bir bölge. San Diego Bay – Harbor, Mount Soledad, Mission Bay, Legoland ziyaret edebileceğiniz diğer önemli noktalardır. Buraya kadar gelmişken Tijuana’ya yani Meksika’ya geçme hakkına da sahipsiniz, dilerseniz bir tura katılmanız mümkün.

San Diego’nun renkli ve hareketli gece hayatı genellikle Down Town çevresinde bulunan 4.5 ve 6.caddelerde yoğunlaşmıştır. Keyifle eğlenebileceğiniz gece kulüpleri için adresiniz Down Town. Şık restoranlarıyla Del Mar bölgesi, leziz bir akşam yemeğini muhteşem manzaralar eşliğinde yiyebileceğiniz mekânlarla dolu. Meksika mutfağından bir hayli etkilenmiş olan San Diego mutfağına ait lezzetler veya diğer ülke mutfaklarına ait en seçkin restoranlara ve fast food zincirlerine kentte kolayca ulaşabilirsiniz. Japon mutfağının çok sevildiği kentte birçok sushi bar’da bulunmaktadır. Dünyaca ünlü markaların lüks mağazalarının bulunduğu kentte her zevke ve her bütçeye uygun mağazalar, ucuzluk mağazaları ve teknoloji mağazalarını da mutlaka gezin. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

San Diego yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.