Harita

Inverness Uçak Bileti

Bu seyahat için hazırlık yaparken özellikle fotoğraf makinasına ihtiyacınız olacak çünkü cebinizdeki İnverness uçak bileti ile olağanüstü manzaralara uçacaksınız.

 

Doğa her yerde güzeldir ama İskoçya`da bir başka güzel. Görkemli dağlar, yeşilin en güzel tonlarında alabildiğine uzanan ovalar, bembeyaz bulutlarla süslenen mavi gökyüzü bile bir başka güzel İskoçya`da. Hele tüm bu güzellikler görkemli bir tarih ve kültürle birleştiğinde, işte tadına doyulmaz bir tatil.

 

İskoçya`nın yedi kentinden biri olan ve eşsiz doğasıyla popüler bir turizm merkezi olan Highland bölgesinde, Ness Nehri`nin kıyısında bulunan İnverness, doğanın ve tarihin muhteşem buluşmasına ev sahipliği yapmakta.

 

Ness nehrinin kıyısında masallardan fırlamış gibi duran şehirde, yeşillikler arasında tüm ihtişamıyla şehre kanat geren İnverness Kalesi`yle ve rengarenk çiçeklerle süslenmiş caddeleriyle İnverness, hem merkezinde hem de çevresinde yapılacak şeyler, görülecek yerler açısından zengin bir çeşitliliğe sahip.

 

Küçük ve yürüyerek keşfedebileceğiniz şehrin merkezinde Gotik mimarinin gizemini taşıyan bir çok tarihi bina bulunmakta ve beklentilerinizin üstünde restoran, kafe ve konaklama alternatiflerine sahip.

 

Şehirde turistik açıdan görülmeye değer yerlerden biri olan ve İskoçya tarihi hakkında fakir edinebileceğiniz İnverness  Müze ve sanat galerisi,  iki katlı bir bina,  hatıra ürünleri satan küçük bir dükkan ve kafeden oluşuyor. Taş oymalarına hayran olacağınız St. Andrews Katedrali, özellikle çocukların bayılacakları Highland Aviation Museum, oldukça ilgi çekici, tarihi bir yapı olan St. Stephen`s Kilisesi, sanatseverler için Scottish Flair Art Gallery, Doğal bir park olan ve büyüklerin yürüyüş, koşu yapabilecekleri, çocuklar için ise harika oyun alanlarının bulunduğu Whin Park, Botanik Bahçesi ve elbetteki şehrin simgesi haline gelmiş olan İnverness Kalesi görülmeye değer yerler.

 

Ness Nehri`nde, Bugh Parkı`nın karşısında bulunan Ness Adaları şehir merkezine yürüme mesafesinde, doğa harikası bir bölge. Adalar bölgeye dısarıdan getirilen ağaç türleri, yarasa, su samuru ve az da olsa geyiklerin bulunduğu yaban hayatı da barındırmakta. Çocuklar için de son derece cazip aktivitelerin bulunduğu adalarda bir de minyatür demiryolu bulunmakta.

 

Şehri ve çevresini, dağlardan başlayarak kıyılara kadar, meditasyon etkisi yaratacak doğa yürüyüşleri ile keşfedebilirsiniz. Bisiklet turlarına katılabilir, müzeler, sanat galerileri, tiyatro, sinema, konser gibi şehrin kültürel etkinliklerine katılabilirsiniz ya da su sporları ile vakit geçirebilirsiniz.

 

Oldukça sert bir iklime sahip olan İnverness`ta kış ayları dondurucu soğuklarla geçerken, yaz aylarında inanılmaz uzun günler yaşanır ve 20 dereceye varan sıcaklıklar görülür. Ziyaret için ideal dönem, sert kış aylarının bir çok aktiviteye izin vermemesinden dolayı yaz aylarıdır.

 

Muhteşem doğanın kucağında geçen harika bir günün ardından, yemek ziyafeti çekmek için bir çok alternatif mevcut. Geleneksel İskoç mutfağının yanında, farklı damak tadı ve bütçeye uygun restoranların bulunduğu şehirde yerel tatları denemek isterseniz, bir et yemeği olan ünlü Haggies`i deneyebilirsiniz, gün içinde verdiğiniz çay molalarında ise, İskoçya`ya özgü tereyağlı kurabiyeler çayınıza eşlik edebilir. Ayrıca bölge içmeye doyamayacağınız tertemiz içme sularının da  kaynağı.

 

Akşam yemeği sonrası bir puba uğrayıp ünlü iskoç viskisi denemek isterseniz unutmayın, tüm ülkede olduğu gibi İnverness`de de tüm publar gece 11.00`e kadar açık.

 

Hayallerinizi zorlayacak, eşsiz manzaraların, masmavi gökyüzünde, bembeyaz bulutlarla arkadaşlık eden yemyeşil dağların diyarı İskoçya`ya, unutamayacağınız bir tatil arefesindesiniz.

 

Siz heyecanınızı yaşarken, Skyscanner`a tarihlerinizi verin, tüm uçuşlar taranarak, en ucuz İnverness uçak bileti bulunacaktır ayrıca Skyscanner, bütçenize ve beklentinize en uygun otel seçeneklerini de bulup seçiminize sunacaktır.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Inverness yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.