Harita

Dundee Uçak Bileti Fiyatları

Flights city- Dundee

 

800 yılı aşan geçmişiyle İskoçya’nın dördüncü büyük kenti olan Dundee, Kuzey Denizi kıyılarında yer alan bir liman kentidir.  Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı Dundee,  İskoçya’nın başkenti Edinburg’a araçla 1 saatlik mesafededir. Direkt uçuşla Edinburg’a ulaşabilir, karadan keyifli bir yolculukla Dundee’ye varabilirsiniz. Eğer kente havayoluyla ulaşmak isterseniz, Dundee Havaalanı yalnızca Londra uçuşlarına açık. Bu sebeple kente havayolundan ulaşmak için Londra üzerinden aktarma yapmanız gerekmektedir.  Kış aylarının soğuk ve sert geçtiği kenti ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi bahar ve yaz aylarıdır. Tren ve otobüslerle sağlanan gelişmiş şehir içi ulaşımı, kent içinde her yöne rahatlıkla hareket etmenize olanak sağlar.

19. yüzyıl başından itibaren Hindistan ve Pakistan’dan yük gemileriyle kente taşınan jüt, Dundee’de açılan yüzlerce fabrikada işlenerek, kentin önemli bir ekonomik merkez haline dönüşmesine sebep olmuştur. Tarihsel olarak “j” harfiyle başlayan üç maddeye referans oluşturan ilk “j”, jüt maddesinden gelmektedir. İkinci “j” ise jam’den geliyor, yani reçelden. Dundee’de yetişen bölgeye has meyvelerden ve komşu ülkelerden getirtilen meyvelerle yapılan reçeller, bir başka büyük sanayinin gelişmesine yol açmış. Ve son olarak da üçüncü “j” journalist yani gazete-dergi basımı, yine kentin ekonomik hayatının gelişmesine büyük katkıda bulunmuştur. Sözü geçen üç j harfiyle başlayan sanayi kolları İskoçya’nın küçük liman kentini endüstri devrimi sırasında dev bir ekonomik merkez haline dönüştürmüştür.

Dundee kent merkezinde ziyaret etmekten keyif alacağınız alanlardan kısaca söz edelim. McManus Galeri’si kentin geçmiş dönemlerini yansıtan sanat eserleriyle ziyaret edebileceğiniz hoş bir galeri. 15. Yüzyıldan kalan Broughty Kalesi, içindeki müzesiyle gezilebilir yerler arasında. Yine kent merkezinde bulunan Dundee Çağdaş Sanatlar Galerisi görülebilir nitelikte bir mekân. Mills Gözlemevi ve Dundee Bilim Merkezi özellikle bilime meraklı gezginler açısından görülmesi gereken önemli mekânlar. Tay Rail Bridge Britanya’nın en uzun tren yolu köprüsüdür. Kente özel bir anlam katan ve bu kentte inşa edilerek Antarktika’ ya ulaşan RRS Discovery Gemisi, günümüzde müze olarak hizmet vermekte. Dünyanın en eski 6 gemisinden biri olan Frigate Unicorn, 1824 yılında inşa edilmiştir ve tamamına yakını orijinal şekilde sergilenmektedir. Gemicilik tarihine ilgi duyanlar bu iki alanda hoşça vakit geçirebilirler.

Sönmüş bir volkan olan Dundee Law şehrin panoramik manzarasının en iyi izlenebileceği nokta. Camperdown Wildlife Park, vahşi hayatın gözlemlenebileceği iyi vakit geçirilebilecek bir merkez. Dundee’ye yakın konumda bulunan dağ köyleri, doğa yürüyüşleri yaparak keşfedebileceğiniz uzaklıkta. Arzu edenlerin günlük turlarla ulaşabileceği bölgeler arasında olan St.Andrews, İskoçya’nın en eski üniversitesine ev sahipliği yapmakta, mutlaka görünüz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Dundee yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.