Harita

Bişkek Uçak Bileti Fiyatları

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek, ülkenin finans ve kültür merkezidir. Denizden uzak ve dağlarla kaplı bir coğrafya üzerine kurulan kentte, dağ eteklerinde çöl rüzgârları etkisini gösterir, yükseklerde ise hava dondurucu soğuklara ulaşır. Kış aylarının soğuk ve karlı geçtiği kentte, Mayıs ayında bile dağların doruklarında kar görmek mümkündür. Bişkek’e yapacağınız seyahat için en ideal aylar, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulayan Kırgızistan’da geçerli para birimi, Som’dur. Havaalanında bulunan döviz bürolarında, gerekli olan para değişim işleminizi yapabilirsiniz. THY, Pegasus, Kyrgyz Airlines ve Flydubai’nin direk uçuşlar yaptığı Manas Uluslararası Havalimanı’na, 5 saat 10 dakikalık bir uçuştan sonra ulaşmak mümkün. Havalimanı, kent merkezinden 15 km uzaklıktadır. Benzin fiyatının oldukça düşük olduğu ülkede, taksi en fazla kullanılan ulaşım aracıdır. Havaalanlarında bulunan taksi duraklarını seçmenizi öneririz. Havaalanı ve şehir merkezi için uygulanacak fiyat tarifesinin 9-10 Amerikan Doları olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Bişkek tarihi açıdan yeni kurulmuş bir kenttir. Bişkek daha çok Asya ve Rus yaşam tarzının iç içe geçtiği bir kenttir. Bişkek’e yapılacak kültür gezisi sayesinde bu çok fazla bilinmeyen coğrafya hakkında fikir edinebilirsiniz.

Chui Vadisinde bulunan Bişkek’in ana meydanı olan Alla-Too’da bulunan, Meclis Binası ve Bişkek Ulusal Müze’si görmeniz gereken duraklar arasındadır. Şehrin birçok etkinliğine ev sahipliği yapan meydan, Manas Heykeli, Zafer Meydanı, Güzel Sanatlar Müzesi, Mikail Frunze Müzesi turistik önem taşıyan görmeniz gereken yerler arasındadır. Panfilova Eğlence Parkı, Başkanlık Konutu ve Bişkek Tren İstasyonu gösterişli mimarisiyle kentin cazibe noktalarıdır ve görmeniz gereken eserler arasındadır. Bişkek’e 40 km uzaklıkta bulunan Ala-Arça Milli Parkı, içinden geçen ve aynı isimle anılan nehrin ve Tanrı Dağlarının kapsadığı devasa bir alana 1500 metre yüksekliğe kurulmuştur. Milli park mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır.

Kırgız mutfağında koyun ve sığır etinin yeri çok ayrı. Hemen her yemekte, kullanılan etlerin lezzeti de azımsanacak gibi değil. Shashlyk, samsi, fırınlanmış yufka ile ikram ediliyor, pilav ve patates de Kırgız mutfağının vazgeçilmezlerinden. Bişkek’te sayısı her geçen gün artan restoranlarda, Kırgız mutfağının saydığımız geleneksel tatlarına, yine geleneksel Kırgız içkisi “Kımız” eşliğinde bakmayı sakın ihmal etmeyin.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Bişkek yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.