Harita

Friedrichshafen Uçak Bileti Fiyatları

Flights city- Friedrichshafen

 

Almanya’nın Baden Württemberg eyaletinde bulunan Friedrichshafen kenti, Konstanz Gölü’nün kuzey kıyılarında bulunmaktadır. Muhteşem konumu, harika iklimi ve rüya gibi bir coğrafya içerisinde yer alan kent, tatil ve dinlenme için ideal bir lokasyondadır. Konstanz Gölü üzerinde ve balonlarla gökyüzünde yapılan etkinlikler heyecan arayan gezginler ve romantikler için mükemmel bir tatil olanağı sunuyor. İstanbul’dan direkt uçuşla 2 saat 45 dakika sonra Friedrichshafen Uluslararası Havaalanı’na varmanız mümkün. Havaalanından kent merkezine otobüs veya trenle ulaşabilirsiniz. Kent içi ulaşımının oldukça kolay olduğu Friedrichshafen’i keşfetmenin en zevkli yolu bisiklet veya araba kiralamaktan geçmektedir. Alp Dağları’na doğru ve Konstanz Gölü civarında görülecek o kadar fazla yer var ki, araba kiralamak rahat ve en ekonomik yöntemdir.

Dünyanın ilk zeplini bu kentte üretilmiştir. Bu yüzden Friedrichshafen , Almanya genelinde zeplinler şehri olarak bilinir. Kent içinde dolaşırken gökyüzünde süzülen bir zeplin görmeniz son derece olağan bir görüntüdür. Kenti ziyaret eden kişiler zeplin turlarına katılarak muhteşem göl ve dağ manzaralarının üzerinden uçabilir, unutulmaz ve değişik bir tatil anısına imza atabilirler. Friedrichshafen Havaalanına yakın konumda bulunan Dornier Müzesi 5000 metrekareye yayılan devasa bir müze. Müze 12 adet orijinal uçağın sergilendiği, modern havacılık sanayinden uzay sanayisine kadar uzanan ilginç koleksiyonların görülebileceği bir yer. Kentin adıyla özdeşleşen Zeplin Müzesi ise 4000 metrekarenin üzerinde sergi ve müze alanına sahip. Dünyanın en geniş hava gemiciliği koleksiyonuna sahip müze havacılık sanayine ilgi duyanlar için kaçırılmaması gereken bir adres. Friedrichshafen kıyı şeridi muazzam yürüyüş ve bisiklet yollarıyla ziyaretçilerine mükemmel bir görsel şölen sunuyor. Kıyı şeridinde piknik yapabileceğiniz alanlar da mevcut. Bodensee Patikası olarak anılan yolda bu coğrafyanın bitki ve hayvan çeşitliliği ile tanışabilirsiniz. Manzara Kulesinde 22 metre yüksekliğe tırmanarak kentin muhteşem panoramasını hayranlıkla izleyebilirsiniz. Bölge Alp Dağlarının eteğinde, üzüm bağları ve diğer meyve ağaçlarıyla devasa bir bahçe gibidir.

Ortaçağ mimarisinin en iyi örneklerinden biri olan Manastır Adası Reichenau, 9.  ve 11.yüzyıldan kalma 3 Romanesk Mimari örneği kilisesiyle, kültür ve sanat meraklısı gezginlerin kaçırmaması gereken bir adres. Ve elbette iyi bir tatilin olmazsa olmaz tamamlayıcısı olan yeme içme keyfi bu bölgede muazzam seçeneklerle karşınıza çıkmakta. Bölge mutfağı Almanya’nın en iyilerinden biri olarak kabul görmekte. Taze balık lezzetlerini, müthiş Alman ekmeklerini ve bu bölgede yetişen üzümlerden yapılan şarabı mutlaka deneyin.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Friedrichshafen yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Friedrichshafen şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Friedrichshafen.
Sun-Air, easyJet, Corendon Airlines Europe, United, Ryanair, Jet2, Air China ve Laudamotion, Friedrichshafen yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Friedrichshafen yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.