Harita

Stuttgart Uçak Bileti Fiyatları

Stuttgart Hakkında

Bir kent bir yandan yemyeşil bir yandan da son derece gelişmiş bir endüstri kenti olabilir mi? Bu sorunun cevabı için Stuttgart’ı görmeniz gerekiyor. Almanya’nın Otomotiv Endüstrisi ile ünlü bu şehri  derin ormanlık alanları ve geniş asma bahçeleriyle ülkenin  güney batısında yer almaktadır. Bitki örtüsünün zenginliği ve çeşitliliği ile Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden biri olan Stuttgart, kaliteli şarabın üretildiği zengin asma bahçeleri ve dinamik kültürünün yanı sıra çarpıcı park ve bahçeleri, meydanları, görkemli sarayları, kaleleri , çeşmeleri ve tarihi mimarisiyle insanı oldukça etkileyen bir kenttir. Kentin büyük bir bölümü bakımlı üzüm bağlarıyla dolu Weindorg şarap festivali her yılın Eylül ayında 10 gün boyunca kaliteli şarap meraklıları için gerçekleşen etkinliklerden biri.

Kaplıcalar ve irili ufaklı sevimli göller, kente masalımsı bir hava katar. Stuttgart’ın canlı ve oldukça zengin, bol çeşitli  coğrafik yapısı, zengin kent kültürüyle örtüşür. Çok sayıdaki kültür merkezi ve düzenlenen festivaller, yıl boyunca kentte dinamik bir hava estirir.

Havaalanından her yarım saatte bir merkeze trenler kalkıyor. İlk etapta görülmesi gereken bütün meydanlar birbirine çok yakın .Yürüyerek yapacağınız geçişler ile kendinize keyifli bir rota belirleyebilirsiniz.. Kente sıkça rastlayabileceğiniz turizm bilgilendirme ofislerinden kentteki ilginizi çeken yerlerin  broşürlerini edinebilirsiniz. Stuttgart’ta görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden bazıları;  Araba trafiğine kapalı, sağlı sollu pek çok mağaza, restoran, kitapçı, kafe vb. olan Königstrasse caddesi şehrin en uzun alışveriş caddesidir. Buraya paralel uzanan Calwer Strasse‘de daha çok zenginlere hitap eden lüks mağazaların olduğu bir alışveriş caddesi. 1914 yılında kurulan sebze ve meyve hali görmek isteyebileceğiniz yerler arasında.sayılabilir..Opera binası ve çevresi, Modern Sanat Müzesi ve diğer sanat galerileriyle sanatseverler için görülmesi gereken ideal mekânlar.

Müze deyince bu şehirde ilk akla gelenler Mercedes ve Porsche müzeleri, müze olarak kullanılan mekânlar ve bu muhteşem arabaların ilk yapımından son aşamasına kadar gelişimini izlemek isteyenler için ideal mekânlar. Televizyon kulesi sıradan bir kule değil. Dünyanın ilk TV kulesi ünvanlına sahip kule kendinden sonar gelenlere örnek teşkil etmiş. Kuleden şehri izlemek size doyumsuz bir tat verecektir 150 metre yükseklikteki gözleme alanıyla Neckar vadisinden Kara Orman bölgesine kadar geniş bir Alana görüş imkânı veren bu örnek mekânı kaçırmamanızı tavsiye ederiz.. Küçük bir kent ruhuna sahip bu gelişmiş ve modern kente uçan düşük bütçeli ve geleneksel havayollarının fiyatlarını, tek platformda kıyaslayabilirsiniz. En ucuz uçak biletini bulmak için Skyscanner’da 600 üzerinde havayolunun sunduğu fiyatları kıyaslayın. Hem paradan, hem de zamandan tasarruf edin. Skyscanner’in kullanımı basit, hızlı ve ücretsizdir.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Stuttgart yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.