Harita

Denpasar (Bali) Uçak Bileti

Rüyalarınızın Adası

Hayallerinizin sınırlarını zorlayacak bir tatil destinasyonu ve elinizde sizi bu büyülü dünyaya uçuracak olan Bali Uçak Bileti

Her anlamda uçmaya hazır mısınız?

Bali Endonezya‘nın binlerce adası arasında en popüler, dolayısıyla da en ünlü adasıdır. Gizemli ve mistik bir cazibeye sahip, mercan kayalıkları ile çevrili ada kültürü, volkanik yapısı, tropik ormanları, dağları,turkuaz rengi denizi ile hayallerinizin tatilini gerçekleştirebileceğiniz yer.

Yaklaşık 5 milyonluk bir nüfusa sahip olan Bali‘nin resmi dili Bahaya Endonezyacası olmakla birlikte İngilizce de yoğun bir şekilde konuşulmakta.Uzakdoğu‘nun tüm çekiciliğine sahip aynı zamanda romantizmin de adresi olan ada, ilk ayak bastığınız anda karşılama seramonisi ile başınızı döndüren, balayı destinasyonu olarak da oldukça büyük talep gören cennetin yeryüzündeki parçası..

Adaya Hindu ve budist kültürü hakim, her yerde tapınak, heykel atölyeleri, egzotik binalar ve dini etkinlikleri görmek mümkün. Yüzyıllardır korunan ve Endonezya kültürünün önemli bir parçası olan danslar, efsaneleri Hindu ve Budist kültürüyle birleştirerek anlatmakta. Dansçıların kostümleri ve birbirinden ilginç figürleri ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır.

Bali kültürü ile ilgili bir başka ilginç nokta ise Tanrılara adanan küçük adak ve hediyeler. Adada bir çok duvar üstlerinde, dükkanların ve evlerin önüne adak olarak konmuş küçük hasır sepetler içinde meyve,çicek ve yiyecekler görmeniz mümkün, Dini törenler için ise tanrılara sunulmak üzere tapınaklara adaklar kadınlar tarafından başlarında taşınan sepetlerle götürülür.

Adanın her bölgesinde rastlayabileceğiniz, yapıları ile hayran olacağınız birçok tapınaktan, Mengwi tapınağı en büyüklerinden biri, Tanah Lot tapınağı ise okyanusun ortasında bulunan kayalar üzerine inşa edilmiş, inanılmaz güzel bir görüntüye sahip, kartpotallardan fırlamış gibi duran ve mutlaka görülmesi gereken bir yapılardan biri.

Bali‘de gidilecek bir çok yer ve yapılacak çok şey var. Adayı tanımaya Kintamani turu ile başlayabiliriniz.Bu tur kapsamında Dünyaca bilinen Endonezya incilerinin satıldığı mağazayı ziyaret edebilir, batik, ahşap oymacılığı, resim, gümüş işlemelerin yapıldığı büyüleyici elsanatları atelyelerinin bulunduğu köyleri ziyaret edebilirsiniz. Tropikal meyve ve baharatların yetiştirildiği, yerel tatları barındıran çeşitli çayların ve Luwak Kahvesi’ni deneyebileceğiniz botanik bahçelerinde keyifli bir gezinti yapabilir hatta geleneksel bir Bali evini ziyaret edebilirsiniz.

Doğa ile içiçe bir deneyim yaşamak için Ayung Nehri‘inde rafting yapma şansınız var. Büyüleyici Ubud Ormanlarını Ayung Nehri eteklerinden izleyebilir, şelalede yüzebilirsiniz. Doğal bir cennet olan Ubud bölgesine gelmişken, spa hizmeti veren muhteşem otellerden birinde, pirinç tarlaları ve nefis Ayung nehri manzarasına nazır bir veranda da masaj yaptırmak hayallerinizin ötesinde bir deneyim olacak.

Aynı bölgede bulunan Maymunlar Ormanı‘nı ziyaret etmek niyetindeyseniz, hemen girişte etrafınızı saran maymunlara kaptırmamak için yanınıza fazla eşya almayın. Çanta alacaksanız içerisinde yiyecek olmamasına dikkat edin. Gözlük, şapka, fular gibi aksesuarlarınızı çantanızda tutun. Ormanın sevimli sakinlerine kaptırmak istemiyorsanız Fotoğraf makinenize çok dikkat etmenizi öneririz.

Bali adası denince doğal olarak ilk akla gelen deniz,kum,güneş üçlüsü. Özellikle adanın kuzeyinde bulunan Kuta bölgesi, denizi ve plajlarıyla ayrıca aromatik yağlar, kokulu mumlar eşliğinde yapılan ünlü Bali masajı ile de ayrılmak istemeyeceğiniz bir bölge.

Bali mutfağı değişik sosları ve zencefil kökleri,pirinç ve egzotik meyveleri ile mutlaka denenmesi gereken lezzetlerle dolu.Kızarmış pirinçle yapılan ‘nasi goreng’ adanın en bilinen yemeği. Ada olmanın kaçınılmaz sonucu olarak deniz ürünleri , Bali yemek kültürünün vazgeçilmezi.

Tropik bir ada olan Bali‘de sıcaklık hiç bir zaman rahatsız edici olmaz. Kasım - Mart ayları arası yağışın en fazla olduğu dönemdir. Mayıs-Ekim arası adaya gitmek için ideal bir dönemdir.

Türkiye‘den Bali uçak bileti alıp direkt adaya gitmek henüz mümkün değil. Vizeye ihtiyaç duymadan gidebileceğiniz bir destinasyon olan Bali‘ye İstanbul‘dan Malezya veya Singapur aktarmalı, yaklaşık 13 saat süren bir yolculuk sonrasında ulaşmanız mümkün.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Denpasar (Bali) yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.