Harita

Guangzhou Uçak Bileti Fiyatları

Orda bir şehir var uzakta

Biz adını çok iyi bilmesek de, uçak bileti sorgulamalarında karşımıza çıkan ilk destinasyon olmasa da Guangzhou eski adıyla Kanton, binlerce yıllık tarihiyle, 14 milyon nüfusu ile Çin’in en gelişmiş şehirlerinden biri, en büyük liman kenti ve önemli ticari ve turistik merkezlere yakınlığı ile oldukça önemli bir konumda bulunan bir şehir.

Çin’in en büyük nehirlerinden İnci Nehri üzerine kurulu olan Guangzhou, Çin’in, hatta Uzakdoğu‘nun en büyük fuarı olan Kanton Fuarı ile bilinmekte. Elli yılı aşkın bir süredir iki ayrı fuar alanında, 150.000’den fazla ürün çesidinin sergilendiği ve her yıl, Nisan - Mayıs ve Ekim - Kasım aylarında düzenlenen Kanton Fuarı, Çin’in ithal ve ihraç ettigi tüm ürünleri birarada sunan, ticari hacmi oldukça yüksek bir fuar.

Fuar dönemi yüzbinleri ağırlayan Guangzhou, bir finans ve ticaret merkezi olması dışında, önemli bir turizm merkezi durumunda aynı zamanda. Tarihi ve turistik yapıları ile de dikkat çeken Guangzhou’da görebileceğiniz bir çok mistik tapınak, tarihi yapı, müze ve eğlence mekanları bulunmakta.

1950 li yıllarda yapımış olan Yuexiu Parkı’nda bulunan Beş Koç Heykeli, şehrin sembolü haline gelmiş bir sanat eseri. Mimarisi ve atmosferi ile görülmeye değer Guangxiao Tapınağı, tarih içerisinde bir çok farklı amaçla kullanılan ve oymaları ve süslemeleri ile dikkat çeken Chen Clan Akademisi, tahta işlemeciliği ile ünlü Altı Banyan Ağacı Tapınağı,Sun Yat-sen Anıtı, muhteşem bir Guangzhou manzarası vadeden 37 kattan oluşan ve içerisinden sergi alanları, konferans merkezleri, kafeler, tiyatrolar,sinema,gözlem merkezleri barındıran Kanton Kulesi, dünyanın en ünlü katedrallerinden biri olan ve muhteşem bir mimariye sahip olan Shishi Katolik Katedrali, kraliyete ait bir çok eser bulunduran Nanyue Anıt Müzesi görülebilecek değerlerden bazıları.

Araç trafiğine kapalı caddelerden Beijing Lu Caddesi alış veriş merkezi, Shangxiajiu Lu Caddesi ise alış veriş olduğu kadar şehrin kültür ve ticaret merkezi durumunda. En son teknolojiye şahit olabileceğiniz aynı zamanda doğal güzelliklerine hayran kalacağınız Guangzhou Chimelong Paradise eğlence parkı, dünyanın en büyük timsah parkı olan Crocodile Park,Çin‘in en büyük zoolojik parkı olan Xiangjiang Safari Park, bünyesinde küçük bahçeler,göller,köprüler barındıran Baomo Garden, yine bir eğlence parkı olan Chimelong Water Park ve Avrupa etkisinin yoğun olarak görüldüğü Guangzhou‘nun önemli liman adalarından biri olan Shamian Adası şehir ile ilgili bilinmesi gereken bölgeler.

Şehrin hareketli atmosferinden uzaklaşmak için en uygun seçenek olan Baiyun Dağı, şehre tepeden bakan, doğası bozulmamış noktalardan biri. Dağın güneyinde ise egzotik çiçekleri ve bitkileri ile ülkenin en büyük bahçelerinden biri olan Yuntai Bahçesi bulunmakta. Lotus Tepesi ise göl tarafından çevrilmiş ve şehrin manzarasının en güzel izlenebileceği bir başka noktası şehrin.

Günümüze ancak 100 adedi ulaşabilen ve geleneksel ev mimarisi olan Kanton mimarisini yansıtan Xiguan Binalar ve 40 yıllık bir müze olan ve Çinli sanatçıların eserlerinin sergilendiği Guangzhou Sanat Müzesi şehir hakkında diğer bilinmesi gerekenler.

Uyumayan şehir Guangzhou’da yaşam günün her saati son derece hareketli, ancak geceler gündüzleri kıskandıracak güzellikte. İnci Nehri’nden yansıyan ışık şovları, Çin Denizi kıyılarının egzotik baharat kokularına karışmış gizemli atmosferi, yüzlerce restoran ve kulüpleri, nehrin

her iki yakasında şehre özgü hediyelik eşyaların satıldığı mağazalar, tekne gezintileri Guangzhou gecelerine damgasını vurmakta.

Guangzhou’da alış veriş yapmak istiyorsanız ilk akla gelen bitkisel ilaçlar ve yeşil çay ve şişe içi boyalamalar ve yöreye has çin ürünleri.

Yemek konusunda ise Kanton yemeklerini tercih etmemeniz durumunda alıştığınız tatları sunan bir çok Türk restorantı bulmanız mümkün.

Nemli bir iklime sahip olan Guangzhou‘yu ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi fuar ayları olan Ekim-Kasım ve Nisan-Mayıs aylarıdır. Ancak unutulmaması gereken Guangzhou uçak bileti sorgulamak için bu ayları beklemek, fuar yogunluğuna rastlayacağından dolayı, yılın diğer aylarına oranla daha yüksek bir maliyet gerektirmektedir.

İster fuar için ticari bir seyahat veya tamamen farklı bir dünyayı keşfe çıkmak için bir tatil gezisi, Guangzhou sizi unutulmaz anılarla yolcu edecektir. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Guangzhou yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Guangzhou şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Guangzhou.
Oman Air, Okay Airways, Bangkok Airways, Scoot, Tibet Airlines, Tianjin Airlines, Thai Airways ve Thai AirAsia, Guangzhou yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mayıs, Guangzhou yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.