Harita

Bangalore Uçak Bileti

Bangalore, Hindistan’ın Karnataka eyaletinin başkentidir. Aynı zamanda 8.4 milyonu aşan nüfusu ile ülkenin en büyük üçüncü şehri olan Bangalore, bilgi teknolojileri konusunda oldukça gelişmiş bir şehirdir ve bu sebeple “Hindistan’ın Silikon Vadisi” olarak anılmaktadır. Ülkenin en büyük teknoloji şirketlerinin yanı sıra en önemli eğitim ve araştırma kurumlarından birkaçı Bangalore’de bulunmaktadır. Yapılan birçok araştırmada Hindistan’ın en yaşanabilir kenti seçilen Bangolore’yi ziyaret etmek için, Skyscanner arama paneline gitmek istediğiniz tarihleri ve yola çıkış yapacağınız havaalanını girerek, yüksek hızlı tarama yapma özelliği sayesinde en uygun fiyatlı Bangalore uçak biletini görüntüleyebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Geniş yeşil alanları, ofis binaları ve çalışan nüfusuyla oldukça kozmopolit bir kent olan Bangalore, turistik bir kent olarak bilinmese de, kentte gezilip görülecek çok sayıda yer bulunmaktadır. 1956’da yapımı tamamlanan Vidhana Soudha, Bangalore’nin en heybetli yapılarındandır ve günümüzde Karnataka eyaletinin meclis binası olarak kullanılmaktadır. Hemen yanındaki Vikasa Soudha, aynı klasik tarzda, 2005 yılında inşa edilmiş olan modern bir binadır. Cubbon Parkı’nda Bangalore Yüksel Mahkemesi’ne ve halk kütüphanesine ev sahipliği yapan Seshadari Iyer Memorial, 1914 yılında inşa edilmiş bir anıt binadır ve Bangalore’nin en kendine özgün yapılarından birisidir.

 

Yapımına 1862’de başlanan ve 1944’te bitirilen Bangalore Sarayı, mimari açıdan oldukça etkileyicidir. 1790 yılında inşa edilen Tipu sultanı’nın Sarayı ise, ahşap ağırlıklı yapısı, süslü balkonları, sütunları ve kemerleri ile dikkat çekmektedir. Venkataramana Swamy, Banaswadi Hanuman, Dakshina Mukhy Nandeeshwara, Mukti Naga ve Sri Ramakrishna Ashram ise Bangolore’de ziyaret etmeye değecek Budist tapınaklarıdır.

 

UÇUŞ

 

Bangalore’ye kent merkezine 40 km mesafede bulunan  ve Hindistan’ın en yoğun dördüncü havaalanı olan Kempegowda Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Bangalore’den Hindistan’ın yanı sıra dünyadaki birçok önemli kente tarifeli seferlerin düzenlenmektedir. İstanbul’dan direkt uçuşların bulunmadığı kente gitmek için Skyscanner ile farklı havayolu şirketlerini ücretsiz tarayıp, fiyatları karşılaştırarak en ucuz Bangalore biletini bulabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Kempegowda Havalimanı’ndan kent merkezindeki farklı noktalara her 15 dakikada bir kalkan otobüsler bulunmaktadır. Taksi ile ulaşım da bir başka seçenektir. Taksimetre ile hizmet veren taksilerin yanı sıra taksi dolmuşlar ve ön ödemeli taksiler de mevcuttur. Ayrıca Bangalore’de üst gelir grubuna hitap eden birçok otel, önceden belirtildiği takdirde misafirlerine, ücretsiz olarak özel araçlarla havalimanından ulaşım hizmeti sunmaktadır.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Hindistan’ı ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, ülkeye seyahatlerinden önce vize almaları gerekmektedir. Sınır kapılarında vize verilmesi uygulaması mevcut değildir. Hindistan’ın remi dilleri Hintçe ve İngilizce2dir. Ülkede kullanılan para birimi Hindistan Rupisi’dir.  

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Bangalore’de Tropik Savan İlkimi görülmektedir. Yüksek rakımda bulunduğu için hava sıcaklıkları ülkenin geri kalanına göre daha ılımandır. Yaz mevsimi Şubat ve Mayıs ayları arsında, kış mevsimi ise Kasım ve Ocak ayları arasında yaşanmaktadır. Haziran ile Ekim arası ise muson yağışlarının görüldüğü dönemdir. Özellikle turistik gezi yapacak ziyaretçilerin, Bangalore’yi muson yağışlarının olmadığı dönemde gitmeleri tavsiye edilmektedir.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Bangalore yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.