Harita

Bakersfield Uçak Bileti

ABD’nin Kaliforniya Eyaletinde bulunan Bakersfield, ülkenin hızla büyüyen orta ölçekli şehirlerinden biridir. Banliyöleriyle birlikte yaklaşık 800 bin nüfusa sahip olan kent Country Müziğinin başkenti olarak bilinmektedir. ABD geneliyle karşılaştırıldığında kentin oldukça muhafazakâr bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. Bakersfiled kenti yılın her döneminde ziyaret edebileceğiniz bir kenttir. Türkiye’den direkt uçuş bulunmadığı Meadows Field Havaalanına aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri genelinde toplu taşıma araçları yerine, gezilerinizde araba kiralama sistemi önerilmektedir. Hem zamandan hem paradan tasarruf yapmak için Bakersfield kentine uçak rezervasyonunuz sırasında, araba kiralama işlemini de yapmanız size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Skyscanner’ın ucuz uçak bileti bulma konusunda dünya çapında ödüllü arama motoru, araba kiralama konusunda en büyük yardımcınız.

Bakersfield turistik bir kent olarak anılmasa da, yapılabilecek birçok etkinliğe sahiptir. Kern Country Müzesi 16 dönümlük yemyeşil, gölgelik bir alan. Bu alanda 56 tarihi sergi alanı bulunmaktadır. Müze ziyaretiniz sırasında tarihi binaların yanı sıra, hapishane, benzin istasyonu, 1800’lü yıllardan kalma karavanlar, tek odalı bir okul, Viktorya dönemi evleri gibi Amerikan kültürünü yansıtan birçok parçayı bir arada görme şansına sahipsiniz. Lori Brock Cocuk Keşif Merkezi, çocuklarıyla seyahat eden gezginler için çok güzel bir merkez. Etkinliklerin tüm yıl sürdüğü merkezde, çocuklarınızın yanında sizlerde birçok yeni bilgi edineceksiniz. Saat Kulesi görülmeye değer bir eser, antika sergileri, araba gösterileri Bakersfield’ın olağan etkinlikleri arasında. Eğlenme konusunda birçok kültürel ve sportif fırsat sunan şehirde, Rabobank Arena Spor Etkinlikleri oldukça ünlü etkinliklerden biri. Konserler ve sirklere ev sahipliği yapan kentte bu tarz etkinlikler genellikle Fox Theater’da sunulmakta. Mayıs ayında her hafta sonu CSU Bakersfield kampüsünde popüler caz festivali yapılmakta. Etnik yemeklerin de yer aldığı kültür festivalleri arasında en popüler olanları; Hint, İskoç, Bask ve Yunan festivalleri. Bahar ve yaz aylarındaki kültürel etkinlikler hem eğlenceli hem de yerel yiyeceklerin sunumuyla çok lezzetli, mutlaka uğrayın.

Bakersfield adeta bir müzik cenneti. Canlı müzik konusunda hemen hemen her barda ayrı bir grubun performansını izlemek mümkün. Country tarzı müziğin çok sevildiği ve dinlendiği kentte eski ve yeni folk şarkılarla çok eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Hatırı sayılır Meksikalı göçmene ev sahipliği yapan kentte, Meksika yemekleri çok popüler. Acı yemekten hoşlananların kaçırmaması gereken lokantalarla dolu olan kent merkezi, lezzet konusunda çok şey vaat ediyor. Sıcak günlerin favori içeceği mohito, Bakersfield kafelerinde oldukça özenli hazırlanıyor, tavsiye ederiz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Bakersfield yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.