Harita

Batman Uçak Bileti

Dicle Nehri ve bu nehrin uzantısı Batman ve Garzan Çayları arasına kurulmuş olan Batman, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alır. Batman adına Orta Çağ’dan kalma eserlerde de rastlanmaktadır. Dicle Nehri’nin taşıdığı bereketli topraklar üzerine kurulan Batman, hem tarıma elverişli toprakları hem de Raman Dağı’nda çıkartılan petrol sayesinde oldukça gelişmiş bir kent görünümündedir. Kozluk, Sason, Beşiri, Gercüş ve Hasankeyf kentin başlıca ilçeleri arasında bulunur. Şehri uçakla ziyaret etmek için en uygun Batman uçak bileti seçeneklerine Skyscanner üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yeryüzünün ilk medeniyetlerinin kurulduğu yer olan Mezopotamya’da şehrin on binlerce yıl öncesine uzanan zengin kültürel mirasından izlere rastlanabilmektedir. Halk öykülerinde ve Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesinde de kent tarihine ait bilgiler bulunmaktadır.

Batman’ın iklim yapısı karasal iklim özellikleri taşımaktadır. İlkbahar, yaz ve sonbaharın ilk ayları, Batman’ı ziyaret etmek için ideal mevsimlerdir. Batman hava durumu ise genel olarak Güneydoğu Anadolu’nun hava durumu ve ilkim özellikleriyle benzerlik göstermektedir.

Batman Gezilecek Yerler

Malabadi Köprüsü, eşsiz tarihi dokusuyla Hasankeyf Ören Yeri, Mor Aho Manastırı, Mor Kiryakus Manastırı, Sason ve Kozluk ilçe merkezlerinde ve kırsalında bulunan manastırlar, kiliseler, camiler ve Raman Dağları, Batman'da görülmesi gereken başlıca yerler arasında sıralanabilir.

1981 yılında doğal koruma alanı olarak ilan edilen Hasankeyf Antik Kenti; yaklaşık 4000 civarında mağarası, göz alıcı köprüsü ve eşsiz doğal oluşumları ile dünyanın en ilginç turizm noktalarından biri olma özelliğini günümüzde de korumaktadır. Sümerlere, Asurlara ve Babillere ev sahipliği yapmış olan mağara evlerin bazıları, bugün bile yerleşim amaçlı olarak kullanılmaktadır. Zeynel Bey Kümbeti, İmam Abdullah Zaviyesi, Dicle Köprüsü, kale kapıları, Büyük Saray, Küçük Saray, Ulu Camii, mağara kiliseler, mağara mescitler, arkeolojik kazı alanları, suyolları ve Hasankeyf harabeleri, eşi benzeri az bulunan yapılar arasında öne çıkmaktadır.

Batman'da Yapılacaklar

Her yıl 27 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Batman-Hasankeyf Kültür Sanat Festivali, bu değerli hazineyi ziyaret etmeniz açısından büyük önem taşır. Türk dilinde oldukça sık kullanılan “yolgeçen hanı” aslen Hasankeyf’te bulunmaktadır. Burada yiyeceğiniz yöresel et yemekleri, tatlı ve çorbalar, içinde bulunduğunuz eşsiz coğrafya ile birlikte unutulmaz bir anı olarak aklınızda kalacaktır.

Bölgede yapılan dağ ve doğa yürüyüşleri, mağara turizmi, yörede bolca bulunan nehirlerde yapabileceğiniz olta ve ağ balıkçılığı, şehirde yapabileceğiniz önemli etkinlikler arasında sayılabilir. Dönüş yolculuğundan önce Batman’ın el dokuması tiftik battaniyelerinden, yöreye özgü motiflerle işlenen heybe ve yün çoraplardan ve hediyelik ahşap eşyalardan ilginizi çekenleri almayı da ihmal etmeyin.

Batman Havalimanı

Batman Havalimanı, 1998 yılında hizmete açılmıştır. Şehir Merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından merkeze ulaşım otobüs, minibüs ve taksilerle sağlanmaktadır. Batman, Güneydoğu Anadolu bölgesinin gelişmiş bir kenti olmasından dolayı hava trafiği, diğer bölge kentlerine oranla daha hareketlidir.

Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Turkuaz Airlines, Sunexpress ve diğer hava yolu şirketleri, Batman ve diğer büyük şehirler arasında düzenli seferler düzenlemektedir.

Batman Ucuz Uçak Bileti

Skyscanner mobil uygulamaları ve web sitesi üzerinden bütçenize en uygun Batman uçak bileti için arama yapabilirsiniz. Batman Ankara uçak bileti ve Batman İstanbul uçak bileti gibi ana uçuş rotalarına online olarak kolaylıkla bilet alabilirsiniz.

Skyscanner tarafından sunulan “fiyat alarmı” seçeneği sayesinde dilediğiniz uçak biletinin fiyatı düştüğü anda hemen haberdar olabilirsiniz. Bunun için seyahat etmek istediğiniz destinasyon ve tarihi kayıt etmeniz veya Skyscanner üzerinden fiyat alarmı kurmanız yeterli. Bilet fiyatı düştüğünde size e-posta ve mobil uygulama yolu ile fiyat değişikliği bilgisi ulaşacaktır.

Skyscanner oteller sayfasından Batman’da yer alan oteller için arama yapabilir ve sizin için en uygun otele kolaylıkla rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Yine Skyscanner araba kiralama sayfasından Batman şehir merkezine kolayca seyahat etmek için kendinize en uygun arabayı bulabilirsiniz.

Yazı Tarihi Eylül 2017

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Batman yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.