Harita

Eskişehir Uçak Bileti

Türkiye’de İç Anadolu bölgesinde bulunan Eskişehir, tarihi eser ve dokuyu koruyarak gelişen, modern şehirciliğin birçok niteliğine sahip örnek bir Anadolu şehridir. Eskişehir görmekten keyif alacağınız, tekrar görmek isteyeceğiniz, heyecan dolu atmosferiyle keşfetmekten zevk alacağınız bir kenttir. Şehrin içinden geçen Porsuk Çayı etrafına kurulan dinlenme yerleri, kafe restoranlar ve yapılan yeşillendirme çalışmaları, parkları ve bahçeleriyle Eskişehir hem yaşanılası hem de gezilip görülesi bir kenttir.

Eskişehir’de karasal iklim hüküm sürer. Kışları soğuk, yazları ise oldukça sıcaktır. Bahar ayları bu güzel kenti tanımak için en ideal zamanlardır. Eskişehir Anadolu Havalimanı, Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü’ nde bulunmaktadır. THY ve Pegasus Havayolları iç hatlarda, Bryssel Airlines ve Corendon Airlines ise dış hatlarda hizmet vermektedir. Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşım, toplu taşıma araçlarıyla son derece rahat yapılmaktadır. Eskişehir modern bir kentin tüm olanaklarına sahip, kentte kaybolmanız mümkün değil. Gideceğiniz yönü kolay bulmanızı sağlayan yol levhaları, belirli yerlere yerleştirilen şehir haritalarıyla, güvenle dolaşabileceğiniz bu kenti görmeye doyamayacaksınız.

Eskişehir aynı zamanda tam bir öğrenci kentidir. Sokaklarda dolaşırken genç nüfusun fazlalığı dikkatinizi mutlaka çekecektir. Özellikle eğitim dönemlerinde renkli gece hayatı, eski fabrikalar bölgesinde yoğunlaşmıştır. Neyzen Tevfik Sokağı ve Adalar bölgesi de eğlence seven gezginlerin görmesi gereken yerlerdendir. Uluslararası Eskişehir Festivali kentin önemli etkinliklerinden biridir. Tiyatro, sinema ve sanatın birçok dalında düzenlenen etkinlikler uluslararası niteliktedir. Festival zamanı Eskişehir’i ziyaret için ideal zamanlardan biridir.

Porsuk Çayı’nda gondollarla veya botlarla yapacağınız gezintiyle, bu güzel kente hayran olmamanız mümkün değil. 19. Yüzyıl Osmanlı Mimarisinin en güzel örneklerini bulabileceğiniz, Odunpazarı Evleri, ahşap süslemeleri, bitişik nizam cumbalı evleri, dar kıvrımlı sokakları ile sizi tarihte bir yolculuğa çıkaracaktır. Sanat ve kültürün iç içe yaşadığı Odunpazarı semtinde Kurşunlu Camii ve külliyesi, Seyitgazi Kervansarayı, Alaaddin Cami ziyaretleriniz için güzel duraklardır.

Bölgede bulunan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Karikatür Müzesi, Lületaşı Müzesi özellikle farklı temaların tarihine ilgi duyan müze severler için kaçırılmaması gereken fırsatlardır. Ayrıca İç Anadolu bölgesinde yer almasına rağmen Eskişehir, içinde kurulan Kentpark, yapay olarak oluşturulan denizi ve kumsalı ile güzel bir sürpriz olarak karşınıza çıkar

Eskişehir, arkeoloji meraklıları için de birçok kadim kültürün ardında bıraktığı antik eserlerin çokluğu ve çeşitliliği ile mutlaka görülmesi gereken bir destinasyondur. Frig Vadisinde bulunan Kaya Anıtları, Yazılıkaya Midas Anıtı, Küçük Yazılıkaya Anıtı, Gerdekkaya Mezar Anıtı, Büyük Yayla Nekropolü ve Frig Kalelerini mutlaka görünüz. M.Ö 550 yıllarında yapılan Midas Anıtı, Ana Tanrıça Kibele için yapılan kült anıttır. Pessinus Şehri, Doğanlı Kale ve Han Antik Kenti de görmeniz gereken yerler arasındadır.

Eskişehir, hamamları, camileri, türbeleri, çarşılarıyla birkaç gün ayırmanız gereken oldukça zengin bir kenttir. Kentin simgelerinden olan lületaşından yapılan hediyelik eşyalardan almayı, meşhur Çiğ Börek, Tutmaç, Göbete gibi yöresel lezzetlerinden tatmayı sakın unutmayın.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Eskişehir yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.