Harita

Antwerp Deurne Uçak Bileti

Antwerp, Belçika’nın batısında, önemli bir liman kentidir. Kuzey Denizi kıyılarında, Schelde Nehri üzerinde kurulu olan Antwerp, 500 binin üzerindeki nüfusuyla, ülkenin en büyük ikinci şehridir. Antwerp Limanı, Avrupa’nın en büyük üç limanından birisidir. Antwerp, köklü tarihi sayesinde farklı dönemlere ait birbirinden güzel ve ilginç tarihi yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Kültürel anlamda da geçmişten beri önde gelen şehirlerden birisi olan, bu yönüyle birçok sanatçı, yazar ve aydının rağbet gösterdiği bir şehirdir. Kentte çok sayıda müze bulunmaktadır. Moda sektörüyle dikkat çeken Antwerp, aynı zamanda mağazaları, restoranları, kafeleri ve barlarıyla, geçmişi ve günümüzü aynı anda yaşatan, çok dinamik ve hareketli bir şehirdir. Belçika’nın bu göz alıcı kentini ziyaret etmek için Skyscanner arama panelini kullanarak, farklı havayollarının Antwerp uçak bileti fiyatlarını kıyaslayabilirsiniz. Skyscanner, sizi seçtiğiniz havayolunun ya da seyahat acentesinin sayfasına yönlendirip, rezervasyon işleminizi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Antwep’in tarihi kent merkezi, Brugge ve Gent gibi diğer Flaman şehirleri kadar iyi korunamamış olsa da, turistlerden büyük ilgi görmektedir. Burada yer alan Grote Markt, kentin en popüler meydanlarından birisidir. 1565 yılına tarihlenen Antwerp Belediye Binası, 1905 yılında yapımı tamamlanan Antwerp Merkezi Tren Garı, 14. yüzyılda inşa edilen ve ünlü Flaman ressam Rubens’in dört eserinin görülebileceği Meryem Ana Katedrali, Rubens’in mezarının bulunduğu Sint-Jacobskerk Kilisesi kentin en çok ziyaret edilen yerleridir.

Plantin-Moretus Müzesi, Vleeshuis Müzesi, Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi ve Peter Paul Rubens’in yaşadığı ev, görülmeye değerdir. 1932 yılında inşa edilen ve Avrupa’nın ilk gökdeleni olarak kabul edilen Boerentoren, Antwerp’te bulunmaktadır. Kentin alışveriş caddesi olan Meir, 1843’te kurulan ve 6 binden fazla hayvanı barındıran Antwerp Hayvanat Bahçesi, Elmas Bölgesi ve Joodse Wijk olarak adlandırılan Yahudi mahallesi, kentin diğer önemli turistik yerleridir.

UÇUŞ

Antwerp’e, kentin Deurne bölgesinde yer alan, Antwerp Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Antwerp’ten Londra’ya düzenli seferler yapılmaktadır. Ayrıca Avrupa’nın önde gelen bir çok turistik kentine, özellikle yaz sezonunda tarifeli ve charter uçuşlar düzenlenmektedir. Türkiye’den direkt uçuşların bulunmadığı Antwerp’i ziyaret etmek için, Skyscanner’ı kullanarak, yüksek hızlı arama yapma özelliği sayesinde, seçtiğiniz tarihteki en ekonomik Antwerp uçak biletini bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz. Antwerp Uluslararası Havalimanı’ndan kent merkezine 51, 52 ve 53 numaralı otobüslerle ulaşılabilmektedir.

BİLMENİZ GEREKENLER

Avrupa Birliği üyesi olan Belçika’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Schengen vizesi Belçika dışında başka bir ülkeden alındığı takdirde, Belçika’ya giriş yapabilmek için ilk olarak vize alının ülkenin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Belçika’nın resmi dilleri Felemenkçe, Fransızca ve Almanca’dır. Ülkede kullanılan para birimi ise Euro’dur.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Antwerp’te yazların serin, kışların ılık ve her mevsimin yağışlı olduğu ılıman okyanusal iklim etkilidir. Hava sıcaklığının en yüksek ve güneşli günlerin en çok olduğu dönem olan Mayıs ve Eylül ayları arası, kenti ziyaret etmek için en ideal zamandır.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Antwerp Deurne yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.