Harita

Ebu Simbel Uçak Bileti Fiyatları

Işığın Oğlu`na misafir olun

Zamanda yolculuk yapmak için ille de çılgın bir teknolojiye ihtiyaç var mı gerçekten? 

Bu yolculuğu Abu Simbel uçak bileti ile de yapabilirsiniz desek! Tarih, mimari,kültür cenneti, dünyadaki en eski medeniyetlere evsahipliği yapmış olan Mısır`a doğru bir yolculuk hangimizi cezbetmez ki.

Tarifsiz zenginlikleri, beşbin yıllık tarihi ile ziyaretçilerine sunabileceği binlerce tarihi eseri ve etkileyici hikayeleri, baş döndüren atmosferiyle Mısır`da en çok ilgi gören ve en önemli turistik alanlarından biri de Abu Simbel`dir.

Mısır`ın güneyinde, Nil Nehri kıyısında bir turizm merkezi olan Asvan`a oldukça yakın bir mesafede bulunan  Abu Simbel`e, buradan günübirlik turlarla gitmek mümkün. Yürüyerek gezebileceğiniz bu paha biçilmez tarih hazinesi bölgede öne çıkan yapılar,  antik Abu Simbel Tapınaklarıdır. 

Mısır’ın en önemli firavunu olan ışığın oğlu olarak bilinen II. Ramses`in 22 yaşındayken, düşmanlarına gücünü ve sekiz karısı içinde en çok sevdiği karısı olan Nefertari’ye olan büyük aşkını göstermek için yaptırmış olduğu tapınaklardır.  

Tapınaklar Abu Simbel Dağı`ndaki kayaların içi oyularak, yirmi yıllık bir sürede yapılmış. Büyük tapınak, 55 metre yüksekliğinde bir kayanın içine oyulmuş ve girişinde yaklaşık yirmi metre boylarında 4 adet Ramses heykeli ve 18 metre genişliğinde bir salon, salonda yine Ramses heykelleri bulunmakta.

Daha küçük olan diğer tapınak ise Nefertari ve annesiTanrıça Hator için yapılmış, girişinde Nefertari ve Ramses`in altı adet heykeli bulunmakta. Ancak Nefertari Nil Nehri`nden geçerken boğularak ölmüş ve Ramses`in kendisi için üzerine “Güneşin parladığı kadın”  yazdırdığı bu tapınağı görememiştir.

Asvan barajı`nın yapımı sırasında  sular altında kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Abu Simbel Tapınağı, 40 milyon dolarlık bir bütçeyle UNESCO tarafından yekpare kayalar kesilerek ve tekrar birleştirilerek, yaklaşık altı yıl süren bir çalışmayla asıl mekanından 200 km mesafede daha güvenli bir alana taşınmıştır. Kayalar kesilirken heykellerin aslına uygun olması için estetik cerrahlardan yardım alınmış ve binlerce yıllık bu heykeller, kesilecek yerleri hassasiyetle belirlenerek en az zarar ve değişiklikle yeniden yapılandırılmıştır.

Tapınakların hipnoz etkisi yapan atmosferinden çıktıktan sonra gölün ve çölün huzur dolu manzaralarında farklı bir yolculuğa çıkmak oldukça cazip. 

Mısır Kraliçesi Nefertiti`nin köyü olan  ve şu anda büyük bölümü sular altında kalmış olan Nubya`ya, Mısır`ın Felluca adı verilen geleneksel su taşıtları ile gitmek oldukça keyifli.

Abu Simbel civarında, Asvan yakınlarında görülebilecek diğer noktalar  ise Ağa Han Mezarı, Asvan Barajı, şelale ve diğer tapınaklar sayılabilir.

Bu tarih, kültür ve heyecan dolu destinasyon için Abu Simbel uçak bileti dışında Mısır`a giriş vizesi gerekmektedir. 

Ülkemizden özellikle Şarm el Şeyh, Hurgada, Luksor ve Aswan gibi turistik şehirlerine  yoğun talebin olduğu Mısır`a giriş için seyahatinizi planlarken, Abu Simbel uçak bileti ile birlikte vize başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

Direkt seferlerin bulunmadığı bölgeye Kahire aktarmalı olarak ulaşmak mümkün. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Abu Simbel yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.