Harita

Konya İzmir Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. İzmir yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Konya - İzmir uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

281 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

2

Ortalama uçuş süresi, toplam 475 kilometre uçuş mesafesi

1sa 15dk

Geçen ayın en popüler havayolu

SunExpress

İzmir

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

İzmir şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: İzmir.
Konya - İzmir uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 281 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Konya - İzmir uçuşu ortalama 1sa 15dk sürmektedir.
Aktarmasız Konya - İzmir uçuşu yapan bir havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ekim itibarıyla haftalık 2 Konya - İzmir uçuşu bulunmaktadır.

KONYA’DAN İZMİR’E UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Haziran 2015) geçerli olan bilgilerdir.

KONYA’DAN İZMİR’E UÇAN HAVAYOLLARI

Konya’dan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yalnızca SunExpress’in direkt seferleri bulunmaktadır. SunExpress bu hatta, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri, günde 1 frekans uçuş yapmaktadır.

Direkt uçuşlara ek olarak iki farklı havayolunun Konya-İzmir hattında aktarmalı uçuşları vardır. TürK Hava Yolları’nın Konya’dan İzmir’e uçarken aktarması İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Pegasus Havayolları’nın ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılmaktadır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Şehir merkezine yaklaşık 18 km mesafede bulunan Konya Havalimanı’na otobüs, metro ya da tramvay gibi bir toplu taşıma aracıyla ulaşmak mümkün değildir. Havalimanına gitmek için en pratik ve ekonomik yol, 10 TL karşılığında Anıt Meydanı’ndan kalkan Havaş otobüslerini kullanmaktadır. Havaş otobüsleriyle yol tahmini 30 dakika sürmektedir. Şehir merkezinden Konya Havalimanı’na gitmek için bir diğer yol ise taksi kullanmaktır. Taksi ücreti, binilen noktaya göre farklılık gösterse de ortalama 40 -50 TL tutmaktadır.

Konya Havalimanı’nda İzmir uçuşlarının yapıldığı İç Hatlar Terminali oldukça küçüktür. Terminalde uçuş öncesi bir şeyler atıştırmak ya da çay, kahve içmek isteyenler için bir kafeterya hizmet vermektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda ulaşım seçenekleri oldukça geniştir. Şehir merkezine belediye otobüsü ve metronun yanı sıra Havaş otobüsleri ile de ulaşım sağlanmaktadır. Metro hattı ile Gaziemir, Şirinyer, Alsancak, Bayraklı, Karşıyaka, Mavişehir ve Çiğli gibi kentin farklı noktalarına gidilebilmektedir. Havaalanından Alsancak (Cumhuriyet Meydanı), Mavişehir ve Bornova’ya belediye otobüsleri hareket etmektedir. Havaş otobüsleri ise Alsancak, Mavişehir, Çeşme, Kuşadası ve Aydın’a seferler düzenlemektedir. Taksi ile ulaşımı tercih eden yolcular için ise 24 saat boyunca havalimanı taksileri hazır beklemektedir.

PRATİK BİLGİLER

Konya Havalimanı’ndan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na uçuşu olan yolcuların, uçaklarının kalkış saatinden en az bir saat önce havalimanında olmaları gerekmektedir. Yolcuların ayrıca check-in işlemi ve uçuşa biniş esnasında nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı kimlik belgelerinden birini yanında bulundurmaları zorunludur.

İZMİR’DE SİZİ NE BEKLİYOR?

İzmir’de fiyatlar genel olarak KONYA’e göre ortalama %10 daha fazla olsa da, yeme içme ve restoran fiyatları oldukça benzer seviyelerdedir. İzmir’de ortalama yaz sıcaklıkları KONYA’le çok yakın olmakla birlikte İzmir kış aylarında KONYA’e göre daha ılıman bir iklime sahiptir ve ortalama sıcaklıklar 5-6 C° daha yüksektir. Deniz kenarında bir şehir olmasından dolayı İzmir’de nem oranı, KONYA’e göre daha yüksektir ve bu da yaz aylarında sıcaklığın daha da yüksek hissedilmesine sebep olmaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.