Harita

Erzurum Antalya Uçak Bileti Fiyatları

Erzurum - Antalya uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

394 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

2

Ortalama uçuş süresi, toplam 966 kilometre uçuş mesafesi

1sa 50dk

Geçen ayın en popüler havayolu

SunExpress

Antalya

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Antalya şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Antalya.
Erzurum - Antalya uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 394 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Erzurum - Antalya uçuşu ortalama 1sa 50dk sürmektedir.
Aktarmasız Erzurum - Antalya uçuşu yapan bir havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ağustos itibarıyla haftalık 2 Erzurum - Antalya uçuşu bulunmaktadır.

Erzurum’dan Antalya’ya uçuşlar

Aşağıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Temmuz 2015 tarihinde doğrudur.

Erzurum-Antalya arasında uçan havayolu şirketleri

Erzurum-Antalya arasında üç hava yolu şirketi hizmet vermektedir. Bu şirketler; Türk Hava Yolları, THY tarafından işletilen Anadolu Jet ve Pegasus Hava Yolları’dır. Havayolu şirketlerinin Erzurum ve Antalya arasında direkt seferleri şu an için mevcut değildir. İki kent arasında, Türk Hava Yolları Ankara Esenboğa, İstanbul Atatürk Havaalanı, Pegasus Hava Yolları ise İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı aktarmalı uçuşları gerçekleştirmektedir. Havayolu şirketlerinin tarifelerinde Yaz ve Kış aylarında farklılıklar görülebilir.

Terminal bilgileri:

Erzurum Havaalanı’nda iç hatlar ve dış hatlar yolcuları için iki ayrı terminal bulunmaktadır. İç hatlar terminal binası geliş ve gidiş olmak üzere iki ayrı bölüm halinde aynı terminalde hizmet vermektedir. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus Havayolları uçuşları için aynı terminali kullanmaktadır. Erzurum Havaalanı İç Hatlar Terminalinde bir restoran, iki kafeterya, iki banka ATM’si ve üç araba kiralama ofisi hizmet vermektedir.

Antalya Havaalanı’nda iki adet dış hatlar terminali ve bir adet iç hatlar terminali mevcuttur. İç Hatlar Terminali, gelen ve giden yolcular tarafından ortak olarak kullanılmaktadır. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Air ve Pegasus Havayolları uçuşları için aynı terminali kullanmaktadır. Antalya Havaalanı İç Hatlar Terminalinde fast food ürünleri, restoran, kafe-bar, yerel yiyecekler satılan restoranlar açısından zengin bir seçeneğe sahipsiniz. Alışveriş açısından da azımsanmayacak sayıda mağaza hizmet vermektedir. Antalya Havaalanı terminallerinde geliş ve gidiş salonlarında kablosuz internet bağlantısı ücretli sunulmaktadır. CIP ve VIP terminalinde, iç hatlar terminal binasında bulunan ViaPub ve ViaCafe ve Simit Sarayında ücretsiz internet erişimi mevcuttur.

Erzurum-Antalya uçuşunuzu gerçekleştirmek için üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi resimli, resmi bir kimliğin yanınızda olması gerekmektedir. Erzurum -Antalya uçuşunuzu gerçekleştirmek için en az bir saat öncesinden havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapacaksanız, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online işlemi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirmeniz mümkün. Uçuş saatinizden en az 45 dakika önce biniş kartınızı alarak, yolcu bekleme salonunda hazır bulunmanız beklenmektedir.

Pratik bilgiler

Erzurum ve Antalya arasında saat farkı bulunmamaktadır. Erzurum’da sert kara iklimi hüküm sürmektedir. Yaz ayları çok sıcak ve kurak geçmekle beraber, kış ayları çok sert ve bol kar yağışlı geçer. Ankara ise karasal iklim özellikleri gösteren bir kenttir. En sıcak aylar olan Temmuz ve Ağustos ayında ortalama sıcaklık, 27-28 derece, en soğuk aylar olan Ocak ve Şubat aylarında ortalama ısı ise, -6 ve -5 derecedir. Antalya ise Akdeniz iklim özellikleri gösteren bir kenttir. Yaz ayları kuru ve sıcak kış ayları ise yumuşak geçmektedir. Yaz aylarında ortalama sıcaklık, 28 ila 36 derece, en soğuk aylar olan Ocak ve Şubat aylarında ortalama ısı ise, 10 ila 20 derece arasında değişmektedir. Erzurum Antalya ile karşılaştırıldığında Erzurum daha ucuz bir kenttir. Erzurum’da ortalama bir restoranda bir öğün yemek için ödeyeceğiniz rakam 7 ila 10 lira arasındadır. Aynı özellikte bir menü için Antalya’da bu rakam 11 ila 15 TL arasında olacaktır. Ulaşım konusunda ise Antalya Havaalanından Antalya’nın merkezi noktalarından biri olan Kaleiçi’ne taksiyle ulaşmak için 55 TL ödemeniz gerekmektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.