Harita

Cakarta İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. İstanbul yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Cakarta - İstanbul uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

3.482 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

7

Ortalama uçuş süresi, toplam 9448 kilometre uçuş mesafesi

12sa 0dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

İstanbul ve İstanbul Sabiha Gökçen

2 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

İstanbul şehrinde 2 havaalanı bulunmaktadır: İstanbul ve İstanbul Sabiha Gökçen.
Cakarta - İstanbul uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 3.482 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Cakarta - İstanbul uçuşu ortalama 12sa 0dk sürmektedir.
Aktarmasız Cakarta - İstanbul uçuşu yapan bir havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ocak itibarıyla haftalık 7 Cakarta - İstanbul uçuşu bulunmaktadır.

Cakarta- İstanbul arasında uçan havayolu şirketleri

Cakarta ve İstanbul arasında her gün 2 frekans arasında direkt uçuş yapılmaktadır. Direkt uçuşlar Türk Hava Yolları ve Garuda Indonesia Hava Yolları tarafından düzenlenmektedir. İki kent arasında gün içinde gerçekleşen aktarmalı uçuş sayısı da oldukça fazladır. Bu yönde Qatar, Emirates, Asana, Korean, Saudia ve KLM Hava Yolları en sık uçan operatörlerdir. Qatar, Emirates ve KLM’nin uçuşları Sabiha Gökçen Havalimanında sonlanmaktadır.

Terminal bilgileri

Cakarta Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanı Java Adasında, Tangerang yakınlarında Cengkareng’de bulunmaktadır. Halk arasında havalimanı Cengkareng olarak bilinmektedir. Endonezya’nın etnik ve kültürel yapısından esinlenerek hazırlanan havalimanı terminaller ve bekleme salonları arasında oluşturulan tropik bahçelerle bir çok ödüle layık görülmüştür. Hatta havalimanına mevcut tropik bahçeleri yüzünden “bahçe içinde havaalanı” da denmektedir. Havalimanı kent merkezine yaklaşık 20 Km uzaklıktadır ve bu uzaklık trafiğin rahat olduğu zamanlarda yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir. Endonezya’nın en yoğun hava trafiğine sahip olan havalimanında terminaller arasında ücretsiz shuttle otobüsleri çalışmaktadır. DAMRI shuttle otobüsleri kentin bir çok merkezi noktasına da yolcu taşımaktadır. Havalimanında bulunan taksi durakları, blue, silver ve golden birds adındaki firmalar tarafından işletilmekte ve üç ayrı kademede fiyatlandırılmaktadır. Üç terminalden oluşan havalimanında 1 ve 2 nolu terminalde bankalar, ATM’ler, döviz büroları bulunmaktadır. Terminallerin her noktasından bağlanabileceğiniz  kablosuz internet  bekleme salonlarında ücretsiz sağlanmaktadır. Terminal 1 ve Terminal 2’de bulunan çok sayıda mağazalar ve Terminal 3’de bulunan duty free, hediyelik eşya mağazaları ve kitap satan ticari alanları çok sayıda ve ürün çeşitliliğine sahip mekanlarla ön plana çıkan çok renkli yerlerdir. Dördüncü terminal binasının inşaat çalışmaları halen sürmektedir.

Cakarta’dan İstanbul’a uçacak olan yolcuların pasaportlarıyla birlikte uçuş saatinden bir saat önce ilgili havaalanında bulunmalı ve check in işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Cakarta Havalimanı oldukça yoğun bir havalimanıdır. Havalimanında işlemler uzun sürebileceğinden alanda geçireceğiniz süreyi kısaltmak için online chek-in yaptırmanız önerilmektedir.

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Atatürk Uluslararası Havaalanı Türkiye’nin en yoğun hava trafiğine sahip olan havaalanıdır. Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Giden Yolcular Terminalinde bulunan restoran-kafe tarzı mekânlarda ve free shop alanlarında uçuş öncesi alış veriş yapabilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz. Havaalanında geçireceğiniz vakit az ve hızlıca karnınızı doyurmak isterseniz Starbucks, Cafe Inn, Quick Asia, The Green Port, Efes Beer Point, Tadında Anadolu gibi mekânlar sizler için uygun. Havaalanı ve kentin merkezi noktaları arasında, belediye otobüsleri, raylı sistem, deniz ulaşımına bağlantı servisleri, Havaş ve ticari taksiler düzenli olarak çalışmaktadır.

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havaalanı İstanbul’un ikinci havaalanıdır. Havaalanı Dış Hatlar Gelen Yolcular Terminalinde alışveriş, yeme-içme mekânları açısından oldukça fazla seçeneğe sahipsiniz. Kahve Dünyası, Burger King, Efes Pub Gate, Turkish Kitchen, Puro Gusto havaalanında bulunan lezzet noktalarından yalnızca bir kaçıdır. Havaalanı ve kentin merkezi noktaları arasında belediye otobüsleri ve Havaş servisleri düzenli olarak hareket etmektedir.

İstanbul’un iki havaalanında mevcut olan lounge alanlarında ücretsiz olarak sunulan kablosuz internet bağlantısı, havaalanının diğer bölümlerinde ücretli olarak sağlanmaktadır. Havaalanlarında bulunan free shop alanlarında kozmetikten aksesuara, oyuncaktan çikolataya, tütün ürünleri, alkollü içecekler ve dünya markalarına ait yüzlerce ürüne, avantajlı fiyatlarla ulaşmanız mümkün.

Pratik bilgiler

Cakarta ve İstanbul arasında dört saat fark bulunmaktadır. Cakarta tropikal iklim özellikleri taşıyan bir kenttir. Kentin yıllık ortalama sıcaklığı 27.6 derecedir. Cakarta ve İstanbul hayat pahalılığı açısından karşılaştırıldığında İstanbul’un daha pahalı bir kent olduğunu görmekteyiz. Cakarta’da pahalı olmayan bir restoranda bir kişilik yemek için 7 TL öderken aynı özellikteki menüye İstanbul’da minimum 15TL ödemeniz gerekecektir. Atatürk Havaalanından, İstanbul’un üç merkezi noktası Taksim’e 50 TL, Kadıköy’e 79 TL, Bakırköy’e’ 15 TL taksi ücreti ödemeniz gerekecektir. Sabiha Gökçen Havaalanından ise Taksim 93 TL Kadıköy 66 TL ve Bakırköy’e 134 TL civarında taksi ücreti ödemeniz gerekecektir.

Yukarıdaki bilgiler, bu içeriğinin yazıldığı tarih olan Nisan 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.