Barselona otellerini karşılaştırın, tasarruf edin

Üzgünüz, 30 geceden daha uzun konaklamaları desteklemiyoruz.

En iyi Barselona otellerini haritamızda arayın

Barselona bölgesinin veya ziyaret etmek istediğiniz yerlerin yakınındaki otelleri bulmak için haritamızı kulanın.

En iyi Barselona otelleri. Değerlendirmeleri okuyun

İçiniz rahat olsun, konaklamanız için mükemmel bir seçim yaptınız. Rezervasyon yapmadan önce gerçek misafirlerin değerlendirmelerini okuyun.

Daha fazla otel gör

Barselona - Oteller

Sadece güneşiyle değil; müziğiyle, dansıyla, sıcak kanlı insanlarıyla da sizi ısıtan bir şehre, Barselona`ya gidiyorsunuz.

Siz mayonuzu, havlunuzu, fotoğraf makinanızı alıp, şehir turunuzu planlarken, bırakın konaklama konusunu skyscanner halletsin.

Yüzlerce farklı seçenek içerisinden, bütçenize ve amacınıza en uygun otelleri sizin için seçerek, seyahatinizin en güzel şekilde geçmesini garantilesin.

Barselona, İspanya`nın özerk bölgelerinden Katalonya'nın başkenti ve ülkenin de en büyük ve turistik kentlerinden biridir.

Tarihi, İspanya`dan daha eskiye dayanan Barselona, bu görkemli tarihin izleri olan eserleri ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen bir şehir.

Şehirde, modernizmin öncüsü ve Art Nouveau tarzının bilinen ismi Antoni Gaudi'ye ait yapıtlar dikkat çekerken göz alabildiğine uzanan tertemiz plajlar, tapas barlar, cıvıl cıvıl renkli ve hareketli atmosfer, Katalan kültürünün renkli dokunuşları ziyaretçileri büyülemekte.

Şehri tanımaya meydandan, sahile kadar devam eden La Rambla`dan başlayabilirsiniz. Birkaç caddenin birbirine bağlanmasıyla oluşan bu bulvar Barselona'nın kalbinin attığı bölge. Sokak sanatçıları, kafeler, mağazalar, müzelerin bulunduğu bu bölgede ziyaret edilebilecek bir çok turistik nokta mevcut.

Kente imzasını atan Antoni Gaudi`nin en ünlü eseri olan La Sagrada Familia mutlaka görülmesi gereken eşiz bir kilise, sanatçının oldukça orjinal bir diğer eseri olan Casa Mila, şehrin manzarasını sunan bir terasa sahip olan bina tamamen doğal taşlarla inşa edilmiştir.

Park Güell, girişteki binalarıyla, bir masaldan fırlamış gibi. Gaudi`nin imzasının bulunduğu bu park Aristokrat bir aile olan Güell ailesinin soyluluk göstergesi olarak yaptırılmış.

Montjuic Tepesi`nde küçük bir İspanyol köyü modeli olan Poble Espanyol için bir açık hava mimari müzesi demek mümkün, köyün bulunduğu tepeden şehir manzarası da oldukça etkileyici.

Şehirde bulunan müzeler ise; Picasso’nun eserleri ve kişisel eşyalarının sergilendiği Picasso Müzesi, Joan Miro Müzesi, Ulusal Katalan Tarih Müzesi ve Salvador Dali Müzesi ziyaret edilebilir.

Liman bölgesinde bulunan Port Vell, 1992 Olimpiyatları hazırlık döneminde yapılmış ve bünyesinde mağazalar, sinema, barlar ve restoranlar bulunduran bir alışveriş merkezi ve 22 ayrı bölümden oluşan dev akvaryumu ile şehri ziyaret eden turistlerin en çok ilgi gösterdikleri noktalardan biri.

İspanyolca ve Katalanca`nın da konuşulduğu Barselona, hem deniz-kum-güneş üçlüsü hem de kültürel anlamda, ziyaretçilerinin tüm beklentilerine cevap verebilecek kapasiteye sahip.

Barselona, sayısı her yıl artan ziyaretçileri için, konaklama konusunda bir çok seçenekle, şehrin her bölgesinde, her bütçeye uygun,lüks otellerden, en ekonomik konaklama seçeneklerine kadar bir çok alternatif sunmakta.

Geniş bir metro ağına sahip olan Barselona`da, şehiriçi ulaşım kolaylığından dolayı otel seçiminizi şehir merkezi dışında da yapabilirsiniz ancak seçeceğiniz otelin metroya yakın olması, zaman kazanmanız açısından büyük avantaj olacaktır.

Oldukça ekonomik konaklama seçeneklerine sahip olan Barselona`da otel fiyatları erken rezervasyon ve ziyaret dönemine bağlı olarak da değişiklik göstermekte. Yaz aylarında artan ziyaretçi sayısıyla birlikte, fiyatlarda yükselme görülürken, turizm sezonu öncesi veya sonrası dönemlerde fiyatlar düşmektedir.

Tercih ettiğiniz bölge şehir merkezi ve civarı ise; Eixample, Plaza Espanya ve Sagrada Familia çevresinde iki, üç, dört ve beş yıldızlı otel veya apart otel seçenekleri çıkar karşınıza. Konaklama için tercihiniz sessiz ve sakin bir bölge ise, gece hayatının yoğun olduğu bölgelerdeki oteller size göre değil. Deniz ve plaja yakın konaklamalar için ise Barceloneta bölgesine yakın oteller sizin için doğru tercih olacaktır.

Beş yıldızlı otellerden, grup halinde konaklayabileceğiniz apart otellere, oldukça ekonomik bir seçenek olan hostellere kadar bütçenize en uygun seçeneklerle Barselona otelleri, ziyaretçilerine kapasitelerinin en üst düzeyinde hizmet sunmakta.