Batna otellerini karşılaştırın, tasarruf edin

Üzgünüz, 30 geceden daha uzun konaklamaları desteklemiyoruz.

En iyi Batna otellerini haritamızda arayın

Batna bölgesinin veya ziyaret etmek istediğiniz yerlerin yakınındaki otelleri bulmak için haritamızı kulanın.

Batna - Oteller

Batna, Cezayir’in kuzeyinde, aynı ismi taşıyan Batna vilayetinin merkezidir. Aynı zamanda 300 bine yaklaşan nüfusuyla ülkenin en büyük beşinci şehridir. Deniz seviyesinden 1058 metre yükseklikte yer alan kent, şehrin panoramasını da oluşturan dağlarla çevrilidir. Batna, ilk olarak 1844 yılında Fransız birliklerinin buraya yerleşmesiyle kurulmuştur. Kentsel tasarımda ve şehrin ağaçlarla bezeli caddelerinde, Fransız etkileri belirgin şekilde görülmektedir. Batna’da kentin ilk camisi olan Al-Atik Camii ve Cezayir’in en büyük, Afrika’nın ise en büyük ikinci camisi olan 1 Kasım 1954 Camii gibi dini yapıların yanı sıra 1899 yılında inşa edilen Batna Tiyatrosu gibi tarihi yapılar dikkat çekmektedir. Kentin en popüler caddeleri Özgürlük Bulvarı, Devrim Bulvarı ve Cumhuriyet Bulvarı’dır. Ayrıca şehirde 30 binin üzerinde öğrencisi bulunan Batna Üniversitesi yer almaktadır. Batna’da çok sayıda olmasa da, farklı zevklere ve bütçelere hitap edecek konaklama seçenekleri mevcuttur. Skyscanner, seçtiğiniz tarihlerde sizin için en uygun Batna otellerini, en ekonomik fiyatlarla bulmanıza yardımcı olacaktır.

Özgürlük Bulvarı ve Devrim Bulvarı’nın kesiştiği bölge, Batna’nın kent merkezi olarak kabul edilmektedir. Kent merkezinde Fransız döneminden kalma tarihi yapıların yanı sıra çok sayıda apartmanlar, yüksek katlı binalar ve tren garı bulunmaktadır. Kent merkezi, temizliği ve düzeni ile dikkat çekmektedir. Batna’da geleneksel restoranlardan pizzacılara, Fransız pastanelerinden lokal hamur işlerinin satıldığı fırınlara kadar yeme içme seçenekleri geniştir. Kentte aynı zamanda çok sayıda kafe bulunmaktadır. Şehirde gece kulübü bulunmasa da, Les Allees Benboulaid Parkı ve çevresi, özellikle yaz gecelerinde oldukça hareketlidir. Kente gerek iş, gerekse tatil amaçlı gelen ziyaretçiler, birçok yere yürüyerek ulaşabilecekleri kent merkezindeki Batna otellerinde konaklamayı tercih etmektedirler. Bu bölgede farklı bütçelere hitap eden oteller bulunmaktadır. Batna’daki bazı otellerde, iş adamlarının rahat çalışabilmesine olanak sağlayan ücretsiz wi-fi hizmeti de bulunmaktadır.

Batna’da kültürel ve sanalsal etkinlikler için bir kültür merkezi bulunmaktadır. Kentte, 1 Kasım Stadyumu ve Seffouhi Stadyumu olmak üzere, sportif aktivitelerin yanı sıra şehirde düzenlenen festivaller için de kullanılan ise iki stadyum bulunmaktadır. Batna’nın 35 km doğusunda yer alan ve Roma dönemindeki en iyi şehir planlarından birine sahip olmasıyla ünlü olan Timgad antik kenti ve 11 km güneydoğusunda yer alan antik Roma kalıntılarının bulunduğu Lambaesis, kenti ziyarete gelen turistlerin mutlaka ziyaret ettiği yerler arasındadır. İlginç yer şekilleri ve tipik Berberi mimarisine sahip köyleriyle, Ghoufi Kanyonları da Batna yakınlarında görülmeye değer yerler arasındadır.