Bilinçli seyahat edin

Gezegenimizi seviyoruz ve keşfetmek istiyoruz. İster ömür boyunca unutamayacağınız bir macera ister anlık karar verdiğiniz küçük bir tatil, ister kaçıramayacağınız bir iş toplantısı isterseniz de ailenizle ve arkadaşlarınızla bir araya gelmek üzere yola çıkın, gittiğiniz yerin keyfini çıkarmanızı seviyoruz.

Artan kültürel anlayıştan ekonomik kalkınmaya yardımcı olmaya kadar, seyahatin dünya üzerindeki olumlu etkisi inkâr edilemez. Elbette olumsuz yan etkileri de var ve uçak yolculuğunun çevre üzerinde önemli bir etki oluşturduğunu biliyoruz. Uçmak istediğimizde verdiğimiz kararları gözden geçirmenin zamanı.

İşte nasıl başlayabileceğinize dair bilgiler.

CO₂ emisyonlarını azaltmak

Saklayacak bir şey yok, uçak motorları yakıt tüketiyor ve bu tüketim Karbondioksit (CO₂) salıyor. Ne kadar çok uçarsak, atmosfere de o kadar çok CO₂ karışıyor.

Fakat bazı uçaklar diğerlerinden daha az yakıt tüketiyor veya daha az CO₂ salıyor. Seyahatinizi planlarken bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için bu tür uçakları etiketlemeye başladık.

Emisyonları nasıl hesaplıyoruz?

Yakıt tasarruflu motorları ve diğer düzenlemeleri kontrol ederek, güzergâhta uçan uçak modelini analiz ediyoruz.

Mesafe ve yolculuk süresi gibi faktörleri temel alarak emisyonları hesaplıyoruz. Çoğu emisyon kalkış ve iniş esnasında meydana geldiğinden, aktarmasız uçuşlar en doğa dostu uçuşlardır.

Ardından, ortalama CO₂ miktarından daha az emisyona sahip uçuşları etiketliyoruz. Böylece doğa dostu uçuşları tespit edebilir ve bunları diğer uçuş seçeneklerinizle karşılaştırabilirsiniz.

Nasıl seyahat ediyoruz

Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya'da ofisleriyle küresel bir şirket olsak da, video konferans sayesinde iş için uçma süremizi minimumda tutuyoruz. Fakat yüz yüze görüşmenin önemini biliyoruz. Bu nedenle, önemli yolculuklara yardımcı olmak için sürdürülebilir havacılık yakıtı (SAF) satın alıyoruz.

Sürdürülebilir havacılık yakıtları konusunda küresel pazar lideri olan SkyNRG ile iş birliği yaptık. SAF ürünleri yemeklik yağ gibi atık yağlardan üretilmektedir ve %75'e kadar daha az CO2 emisyonu sağlamaktadır.

Seyahatinizi planlamaya başlayın

Harita