Harita

Venedik Uçak Bileti Fiyatları

Venedik Uçak Bilet

Venedik,İtalyanca adıyla Venezia,eşsiz şehir yapısı, muhteşem kanalları, romantik atmosferi ile turizm alanında dünyanın en çok ziyaretçi alan ve en yüksek oranda uçak bileti satılan şehirlerinden biridir.

Venedik İtalya`da, yarısı anakaraya bağlı bir yarımada ve MÖ ye dayanan bir geçmişe sahip. Şehir hayatının Bizans Dönemi’nde başladığı tahmin edilen Venedik’in adının duyulması ise ipek ve el işi işlemeciliği ürünlerin ticaretinin yapılması ile başlamıştır.

Günümüzde ise Venedik dünyanın en önemli turizm şehirlerinden biri olarak bilinmektedir.Yaklaşık 118 adacıktan oluşan şehirde adacıkları birbirinden ayıran 170 civarında kanal ve yüzlerce köprü bulunmakta.

Tarihi Venedik şehrini oluşturan ada bölümü ile ana karada bulunan Mestre bölgesini, kara ve demiryolu olan Ponte della Libertà (Özgürlük Köprüsü)" birleştirmekte. Anakara ve adalar arasında ulaşım bu köprü yoluyla yapılmakta, ayrıca “Tranchetto”adı verilen küçük deniz otöbüsleri ile de karadan adaya ulaşmak mümkün. Şehri ziyaret eden günlük turist sayısı 150.000 bini bulan şehirde turizm önde gelen geçim kaynağıdır. Araç trafiğinin olmadığı Venedik`te her türlü ulaşım kanallar yoluyla sağlanmakta.

Venedik denince akla ilk gelen, şarkılara,filmlere konu olan Venedik`in ana caddesi konumunda ki Grand Canal (Büyük Kanal). Kanalda, Vaporetto ile yapacağınız gezinti, hatıralarınızda çok özel bir yere sahip olacaktır. Grand Kanal`da bir süre ilerledikten sonra küçük kanallar çıkar karşınıza, şehirlerin dar sokakları gibi. Bazıları sadece gondolların girebileceği genişlikte olan kanallar dünyanın en romantik kentinde, sular üzerinde süzülürken, rengarenk boyanmış, birbirinden şirin her bir eve selam vermek gelir içinizden,evlerin pencerelerinden sarkan rengarenk çiçekler selamlar sizi .

Venedik`te en ilgi çeken mekanlardan birisi de iki yakayı birleştiren Rialto Köprüsüdür. Muhteşem Grand Kanal manzarasının yanısıra oldukça hareketli bir alış veriş mekanı olan Rialto köprüsünün üzerinde, hediyeli eşya olarak alabileceğiniz cam eşyalar, maskeler, kuklalar hatta yiyecek çeşitleri bulabilirsiniz.

Karnavalı ile de tanınan Venedik`te her yıl San Marco Meydanında 40 gün süren bu karnaval aslında coşkulu bir baharı karşılama seromonisidir. Daha çok maskeleri ile adından sözettiren bu karnaval zamanı Venedik gizemli bir şehre dönüşür. Tüm yerel halk kostüm ve maskeleriyle dolaşır, rengarenk sanatsal bir manzara oluştururlar. İnanılmaz neşeli ve sıcak bir ortam içinde, kendinizi her an, çalan müzik eşliğinde hiç tanımadığınız biriyle dans ederken bulabilirsiniz. Özellikle karnaval zamanı daha da artan turist trafiği ile sokaklarda eğlenceler sabahlara kadar sürer.

Her şehrinin kendine ait bayrağı olduğu Italya`da Venedik bayrağı kırmızı üzerine sarı işlemeli ve üzerinde San Marco'nun simgesi olan kanatlı aslan olan bir bayrak. Bu simgeyi Venedik`te birçok tarihi mekanda görmek mümkün.

Türk`lerin de yurtdışı tatil seçeneklerinin ilk sıralarında yeralan Venedik`i ziyaret etmek için en uygun zaman, tercihiniz sakin bir tatil ise kış ayları olmalı.Şehrin daha sakin olduğu kış

ayları, aşırı soğuk olmadığı için caziptir.Ancak karnaval heyecanını yaşamak istiyorum diyorsanız Venedik uçak biletinizi Şubat ayı için erkenden almalısınız.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Venedik yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.