Harita

Lagos Uçak Bileti Fiyatları

Üç ada Bir şehir

Afrika büyüsü yaşamak uzun bir yolu göze aldınız, o halde bırakın Skyscanner sizin için en uygun Lagos uçak biletini bulsun.

Nijerya’nın ilk başkenti olan Lagos, oldukça büyük ve hızlı gelişen bir şehir. Afrika‘nın da önemli bir metropolü, köprülerle geçiş sağlanan üç ada üzerinde bulunmakta. Aynı zamanda bir liman kenti olan şehir, ülke ticareti açısından da son derece önemli bir konumda.

1991 yılında, önüne geçemediği yoğun göç sebebiyle özellikle altyapı konusunda yetersiz kalan ve başkentliği Abuja‘ya kaptırmış olan Lagos, bir sanayi ve ticaret merkezi olarak Nijerya‘nın can damarlarından biri durumunda.

Son derece ilginç bir coğrafi yapıya sahip olan Lagos, İkoyi, Lagos ve Victoria adaları üzerinde bulunmakta ve oldukça uzun bir köprü adaları ana karaya bağlamakta.

Victoria bölgesi şehrin en gösterişli, hareketli, sosyal yaşamın en renkli olduğu bölge. Birçok farklı ülke mutfağından örneklerin sunulduğu lüks restoranları, ışıltılı gece hayatı ve kaliteli eğlence mekanları, mağazaları ve şık butikleri ile dünya markalarını barındıran, ülkenin en seçkin alış veriş alternatifleri, sanat galerileri ve gösteri merkezleri bu bölgede bulunmakta.

Lagos adası ise ülkenin özelliklerini barındıran , daha geleneksel ve yerel çizgilerin dikkat çektiği, özellikle otantik ürünlerin satıldığı, ülkenin en büyük yerel pazarlarını bulabileceğiniz bölge.

İkoyi adası şehrin bürokrat yüzü, hükümet binaları ve bazı resmi dairelerin olduğu bölge. Ancak Ikoyi‘nin bu ciddi atmosferi, oldukça havalı ve pahalı mağaza ve butikler, şık kafeler ile renkleniyor. Şehrin zengin kesimine hitap eden bir bölge denebilir Ikoyi için.

Lagos bir ticaret ve sanayi şehri olmasının yanısıra oldukça cazip bir tatil beldesi olarak da iddialı. Son derece çekici plajları, müzeleri, galerileri ve doğal alanlarıyla keyifle gezip, güzel vakit geçirebileceğiniz bir destinasyon.

Eleko, Tarkwa ve Lekki plajları denizen keyfini çıkarmak için son derece cazip noktalar,  Uusal Müze antik Nijerya Hazineleri ve Benin döneminden son derece değerli eserleri göz önüne sererken, Nike Sanat Galerisi de yerli sanatçıların ve yerel sanat örneklerinin sergilendiği şehrin önemli bir sanat merkezi. Igamu’daki Ulusal Tiyatroda ülkedeki tiyatro ve sahne sanatı örneklerini izlemek mümkün.

Lekki Doğal Hayatı Koruma Merkezi ise doğal ortamlarını aratmayacak şekilde barındırılan bir çok hayvan türünü  gözlemleyebileceğiniz bir alan.

Şehirde Nijerya mutfağı dışında Çin, Hint, Tayland ve Avrupa mutfakları seçeneğine de sahipsiniz, ancak yerel tatlar biraz yabancı gelse de, ünlü Nijerya birasını mutlaka denemenizi öneririz.

Unutmayın, İstanbul‘dan Nijerya‘ya olan tüm seferler içerisinde, en uygun Lagos uçak biletini bulmak, Skyscanner ile  çok kolay.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Lagos yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.