Harita

Kazan Uçak Bileti Fiyatları

Kazan, Rusya Federasyonuna bağlı, Tataristan Özerk Cumhuriyetinin başkentidir. Volga (İdil) nehrinin kıyılarına kurulmuş olan kent, bin yılı aşkın tarihiyle göz kamaştıran bir görünüme sahiptir. Kazan son derece modern bir kent görünümündedir, kenti ikiye bölen nehrin genişliği İstanbul boğazından daha geniştir, bu güzel ve tarihi kenti yaklaşık iki saat sürecek olan nehir gezintisi ile tanımaya başlayabilirsiniz.

Görülecek yerlerin başında Kremlin Sarayı gelmekte, Baumann caddesinin sonunda yer alan Kremlinin sarayının içindeki Suyumbike kulesi ve Kulşerif Camii’ni ziyaret edebilirsiniz. Eski Kazan’da gezilecek birçok müze ilginizi çekebilir. Sanatçı Khanov tarafından inşa edilen “Tüm Dinler Tapınağı” mutlaka görmeniz gerekenler arasında.

Kazan, Rusya’nın üç önemli üniversitesinden birini barındırmakla haklı bir gurura sahip. Kazan Üniversitesi, Tolstoy, Lobachevskiy, Lenin gibi isimlerin eğitim gördüğü ve tüm dünyaya armağan ettiği değerli isimlerden bazıları. Kazan’da eğitim ve sanata verilen önem, kentteki tiyatrolar, sergi sarayları, kütüphaneler, sinema salonları, konser merkezleri ve daha pek çok kültür kurumuyla kendini belli ediyor.

Bauman caddesi yaya olarak dolaşabileceğiniz, kentin en gözde caddelerinden biri. Son derece hareketli, gösterişli ve pahalı bir cadde olan Bauman caddesinde, ünlü markalara ait mağazalar, butikler ve alış veriş sırasında dinlenip, etrafı seyredebileceğiniz kafelerle dolu modern bir bölge. Bu cadde ayrıca kentin eğlence merkezi olarak da anılıyor, caddeyi kesen ara sokaklarda bulunan birçok gece kulübü, kentin genç nüfusu ve turistler için birer buluşma noktası.

Tatar’lar mutfaklarına ait lezzetlerle övünen bir millet. Hepimizin bildiği tatar böreğini yerinde yemenizi mutlaka tavsiye ederiz. Farkın bolca kullanılan etten kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bunun dışında mantıları ve leziz et yemekleri gezinize unutulmaz anılar katacaktır.

Kazan’a gitmek için Skyscanner ‘ın ödüllü internet sitesine mutlaka girin. Karşınıza gelecek olan seçenekleri değerlendirin ve aralarından sizler için en ucuz olanı kolayca tercih edin. Seyahat tarihleriniz esnekse, ucuz bilet bulabilmek konusunda daha da şanslısınız. Seyahatiniz için tarih aralığını belirleyin ve en ucuz uçuşlar konusunda Skyscanner’ın sizler için belirlediği sonuçları karşılaştırın. Skyscanner kullanımı kolay, güvenilir ve üstelik de ücretsiz. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Kazan yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.