Harita

Haydarabad Uçak Bileti Fiyatları

Güzel bir Doğu deneyimi için heyecanlı bir seyahat arefesindesiniz ve henüz plan dışında hiçbir hazırlığınız yok.

 

Siz sadece bavulunuzu hazırlayın ve arkanıza yaslanın. Skyscanner  sizin için en ucuz Haydarabad uçak bileti  bir yana, yüzbinlerce seçeneği tarayarak Haydarabad otelleri içerisinde size en uygun oteli seçmenize de yardımcı olacaktır.

 

Hindistan‘ın en büyük şehirlerinden biri olan Haydarbad  Andrapradesh Eyaleti‘nin başkenti ve aynı zamanda en büyük kentidir.

 

Şehir nüfusunu çoğunluğu Hindu ve Müslümanlar olmak üzere Hristiyanlar, Jainler, Sihler ve Budistler oluşturmaktadır. Şehirde Hintçe ve İngilizce dışında yaygın olarak konuşulan diller Telugu ve Urduca‘dır. Ayrıca Marathi, Bengalce, Kannadaca ve Tamil dilleri de azınlıklar tarafından konuşulan diğer dillerdir.

 

Hindistan’ın en önemli ekonomik merkezlerinden biri olan Haydarabad hızla büyüyen ekonomisiyle yabancı yatırımcılar için çok cazip bir nokta durumundadır. Şehir IT alanında da önemli yatırımlara evsahipliği yaparken, önemli bir teknoloji merkezi olma yolunda ilerlemekte.

 

Şehiriçi ulaşım düzenli bir otobüs sistemi, tren, taksi ve üç tekerli oto-rickshawlar ile sağlanmakta ancak yoğun trafik nedeniyle özellikle şehir merkezini yürüyerek keşfetmek hem çok daha keyifli aynı zamanda daha pratik.

 

Musi Irmağı kıyısında 400 yıl önce kurulmuş olan ve müzeleri, ilgi çekici tapınakları, son derece zarif, büyüleyici mimarisi ile göz kamaştıran Haydarabad, turistik yönüyle de Hindistan‘ın gülen yüzü.

 

Salar Jung Müzesi, Musi Nehri kıyısında Darushifa‘da, yaklaşık 40 galeriden oluşan  ve Uzakdoğu, Hint, Ortadoğu ve Avrupa‘dan bir çok sanat eserinin sergilendiği dev bir müze.  Birla Mandir Bilim Müzesi ise Bir planetaryum, bilim merkezi, sanat galerisi  içermektedir. Müze, Naubath Pahad Tepesi‘nde bulunan Birla Mandir Hindu tapınağı‘na oldukça yakın bir mesafede bulunmaktadır.

 

Şehir merkezinde bulunan dört minareli, 16. yüzyıldan kalma Charminar Camisi harika mimarisiyle oldukça ilgi çekmekte, şehrin en büyük camisi olan Mekke Camisi ise  1600‘lü yıllarda Mekke‘den getirilen toprak kullanılarak inşa edilmiş ve inşası 77 yıl sürmüş.

 

Camiye oldukça yakın bir bölgede bulunan 19. yüzyılda inşa edilmiş olan Falaknuma Sarayı  İtalyan ve Tudor mimarisiyle hayranlık uyandırmakta. Şu anda otel olarak kullanılan sarayın vitray pencereleri odalarda büyüleyici bir renk cümbüşü yaratırken, iç bölümünde bulunan yüz oturaklı yemek masası oldukça ilgi çekmekte.

 

UNESCO‘dan korunan bir Kültür Mirası olarak ödül alan Chowmahalla Sarayı ise görülmesi gereken bir başka mimari harikası.

 

Tarihi profili yanında yeşil alanlarıyla da adından sözettiren Haydarabad çevresinde doğal yaşamın korunduğu Milli Parklar, hayvanat bahçeleri ve ormanlar bulunmakta. Şehir yakkınında bulunan 12. yüzyıldan kalma Golla Konda kalesi kalıntıları, Kutub Şah Mezarları oldukça değerli tarihi eserler.

Şehirde, geleneksel Hint mücevherleri ve el işleri çeşitliliği ile dikkat çeken ve Lad Bazaar olarak bilinen bölgede bir çok farklı seçeneklerle alışveriş keyfi yaşayabilirsiniz.

 

Yemek konusunda çok sıkıntı çekmeyeceğiniz Haydarabad‘da pirinç , buğday ve et yemekleri ve başta köri olmak üzere çeşitli baharatların bol miktarda Hint mutfağının yanısıra  Fransız, Arap, Türk ve İran mutfaklarının etkisini görmek mümkün.

 

Gizemli, samimi, bol baharatlı bu unutamayacağınız Doğu macerası için yapacağınız tek şey Skyscanner‘ın Haydarabad uçak bileti seçeneklerinden size en uygun olanı seçmek. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Haydarabad yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.