Harita

Floransa Uçak Bileti Fiyatları

Floransa İtalya’nın Toskana bölgesinin başkenti, sanat ve mimari meraklısı gezginlerin mutlaka görmesi gereken bir şehirdir. Rönesans’ın İtalya’daki doğum yeridir Floransa. Muhteşem mimarisi, görkemli yapıtları ve çığır açan eserleriyle, Leonardo Da Vinci, Michelangelo, Dante ve Machiavelli bu şehirde yaşamış dünyaca ünlü bilim ve sanat insanlarından yalnızca bazılarıdır. Kente seyahatinizi planlarken, pasaportunuzda geçerli bir Shengen vizesi olması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Türkiye’den Floransa’ya direk uçuş bulunmamaktadır. THY veya Alitalia Havayolları ile Roma veya Milano aktarmalı olarak yaklaşık 4-4,5 saatte Floransa’ya ulaşabilirsiniz. Peretola Havaalanı şehir merkezinden 4 km uzaklıkta bulunmaktadır, kent merkezine otobüslerle 20 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Kent içinde olabildiğince yürüyerek dolaşmayı hedefleyin ve yanınıza rahat ayakkabılar almayı da unutmayın. Ekim, Kasım, Mart, Nisan ve Mayıs ayları bolca yürüyeceğiniz bu muhteşem kenti ziyaret için en uygun aylardır.

Floransa sokaklarında sanat ve mimari eserleriyle başınız dönecek ve bu kenti mutlak bir hayranlıkla dolaşacaksınız. Köprüler bu kentin içinden geçen Arno nehri üzerine dizilmiş birbirinden güzel gerdanlıklar gibi görünür. Kente vardığınızda ilk gideceğiniz yer; hem Floransa’yı hem de Toskana Vadisini yukarıdan izleyebileceğiniz ve Duomo Katedralinin devasa büyüklüğünü hissedebileceğiniz Giotti Kulesi olmalı. Floransa tam bir sanat şehridir, kentte 60 civarında müze bulunmaktadır. Tamamını gezmenizin zor olduğu müzeler arasında önceliğinize göre bir sıralama yapmanız gerekebilir. Dünyanın en ünlü sanat müzelerinden biri, belki de ilki olan Uffizi Müzesi içerdiği Rönesans eserleriyle diğerlerinden farklı bir yerde konumlanmaktadır. Boticelli’nin paha biçilmez eseri “Venüs’ün Doğuşu” adlı eserini de görebileceğiniz müzeyi mutlaka ziyaret ediniz. Sanattan başı dönen ve büyülenen gezginler Signoria Meydanı’nın hareketli kalabalığına karışıp, meydana yakın kafelerde dinlenip nefis İtalyan kahvelerini denemeliler. Meydanda bulunan Neptün Çeşmesi ve Michelangelo’nun ünlü David Heykelinin kopyasına hiç uzak değilsiniz. Aslının Accademica Müzesinde bulunan heykeli de mutlaka görmelisiniz. San Lorenzo meydanında dolaşın, Vecchio Köprüsü içerisindeki mücevher mağazalarını mutlaka görün. Güzelliğin, estetik ve sanatla buluştuğu bu olağanüstü kentin büyüsüne kapılmamanız mümkün değil. Boboli Bahçeleri’nde bulunan heykeller, Vecchio Meydanı’nın sokak çalgıcıları sizi yaşadığınız zaman diliminden koparıp bambaşka dünyalara sürükleyecek. Floransa’da her şey biraz Medici demek, Medici Şapeli, Santa Maria Novella Kilisesi, Giotto’nun Çan Kulesi, bronz kapılarıyla bilinen vaftizhanesiyle Floransa Katedrali her köşesi sanat kokan kentte ilk akla gelen eserler.

İtalyan mutfağının tatlı ana dalında yer alan Tiramisu ve Kapuçino ikilisi Floransa’da bir başka lezzette, meydanlara açılan herhangi bir kafede mutlaka tadına bakın. Bolca yürüyeceğiniz bu kentte iyi bir ana öğün olarak Floransa bifteği mutlaka denemeniz gerekenler arasında. İnce hamur pizzanın anavatanındasınız, Toscana Bölgesine has üzümlerden yapılan şarap eşliğinde pizzanızın tadını çıkarın ve bu büyülü kentin havasını derin derin soluyun. Floransa dünyanın en etkileyici şehirlerinden biri, mutlaka görün.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Floransa yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.