Harita

Dnipro Uçak Bileti

Dnepropetrovsk, Ukrayna’da, Dinyeper Nehri kenarına kurulmuş, 1,5 milyonu aşan nüfusuyla ülkenin üçüncü büyük kentidir. Ukrayna’nın önemli sanayi merkezlerinden biri olan kent, üretimiyle ülkeye ekonomik alanda büyük katma değer sağlamaktadır. Kış mevsimini soğuk geçiren kente gidilecek en uygun zaman, İlkbahar ve Yaz aylarıdır. Dinyeper Nehri kenarına kurulan, bu tarihi ve güzel şehri ziyaret etmek için, Skyscanner’ın ucuz uçak arama motorunu kullanın. Sizin için uygun zaman aralığını girin ve kısa sürede ekranınızda görüntülenen sonuçları inceleyin. Skyscanner’ı kullanmak kolay, hızlı ve güvenli. Üstelik hiçbir ücret de ödemeyeceksiniz. THY’nin, Dnepropetrovsk’ye direk uçuşu yaklaşık iki saat sürmektedir. Ukrayna, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamıyor.

Avrupa’nın üçüncü büyük nehri olan Dinyeper Nehri kıyıları üzerine kurulmuş kentte, nehir üzerine kurulmuş olan eski ve yeni köprüler mutlaka dikkatinizi çekecektir. Parklar, bahçeler ve minik kafelerde dinlenin. Nehir kenarında bulunan geniş kumsallarda hoşça vakit geçirin ve anılarınızı fotoğraflayın. Shevchenko Parkı, Ukrayna’nın en eski ve en büyük parkı özelliğine sahip. Dinyeper Nehri üzerinde bulunan Monastyskiy Adası büyüleyici manzaralar sunmakta, fotoğraf meraklıları bu müthiş manzaraları sakın kaçırmayın. St. Nicholas Kilisesi, adeta bir kale görünümüne sahip, adada bulunduğunuz süre içinde yolunuz bu kiliseye mutlaka düşmeli. Ada’da vereceğiniz keyifli bir moladan sonra, kentin en önemli ve tarihi caddesi Karl Marks Bulvarı ve Sobornaya Meydanı olmalı. Bu alanlar, kentin ruhunu hissedebileceğiniz, kent insanlarının arasına karışarak, bu güzel kentin tadına varabileceğiniz iki önemli adres olarak ön plana çıkmakta. Preobrazhensky Katedrali, altın minaresi ve kubbesi ile oldukça görkemli bir yapı. 19. Yüzyılda inşa edilen katedrali mutlaka ziyaret ediniz. Lenin Sahil Yolu’nda yapacağınız sakin bir yürüyüş sonrasında yolunuz Tarih Müzesine düşecek. Bu güzel müze de, mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır.

Ukrayna mutfağı lezzetli ve yağlı yemekleriyle biliniyor. Borç çorbası en bilinen lezzetlerden biri olsa da, mangalda pişirilen et yemekleri, şaşlık ve patatesli tavukları çok lezzetli. Eğer acıya dayanıklıysanız, acı biberli votka değişik bir seçenek olarak düşünülebilir. Doğal güzellikleri ve tarihi eserleriyle görülmeyi hak eden bu kentin bir diğer özelliği de oldukça hareketli ve renkli gece hayatıdır. Kent merkezinde bulunan gece kulüpleri, kafe ve restoranlar oldukça geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Bütçeniz ne olursa olsun, eğlenmek isteyenler için bu kentte alternatif çok fazla. Hem gezelim hem de eğlenelim diyen gezginler, Dnepropetrovsk sizin kentiniz. Tadını çıkarın. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Dnipro yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.