Harita

Córdoba Uçak Bileti Fiyatları

Tasarlanmış bir başkent

Avusturalya‘nın başkent arayışı sürecinde Sdney ve Melbourne şehirleri arasındaki başkent olma mücadelesi sırasında, çözüm olarak ortaya çıkan bu özel şehirde bir tatil için Kanbera uçak bileti alın ve başkent olmak için hazırlanmış  şehri görün.

İki büyük şehir arasında karar verilemeyince, bir başkentin tasarlanıp kurulmasına karar verilir ve iki büyük şehre de yakın mesafede, Aborjin dilinde buluşma yeri anlamına gelen Kanbera şehri kurulur.

Oldukça büyük bir şehir olan Kanbera, Melburn ve Sydney kadar popüler ve hareketli olmamakla birlikte, ülkenin idari merkezidir. Özenle planlanarak kurulmuş olan bu düzenli şehirde mükemmel bir yapılanma ve şehircilik görülmekte.

Kanbera sakin ve son derece huzurlu bir şehir, geniş caddeleri, modern binaları, yeşil alanları, meydanları ile planlanarak kurulmuş bir şehir olduğu için olsa gerek, herşey  yerli yerinde sanki, her şey olması gerektiği gibi yürüyor şehirde ancak bu kente mekanik ve soğuk bir atmosfer değil, son derece dinlendirici ve huzurlu bir atmosfer sağlıyor.

Şehrin ortasında , nehre kurulan barajla oluşturulan ve yapay bir göl olan  Burley Griffin Gölü bulunuyor. Göl şehri ziyarete gelenlerin ilk durakları aslında çünkü görülmesi gereken neredeyse hersey gölde, yakınında veya kıyısında bulunmakta. Oldukça büyük olan göl, nefis manzaralariyla balık tutmaktan, sörfe hatta tekne turlarına bir çok aktiviteye de olanak sağlıyor.

Göldeki Aspen adası üzerinde bulunan National Carillon adı verilen devasa bir anıt ve anıtın üzerinde 55 adet çan bulunmakta. Çanların çıkardığı sesler, gölün üzerine yayılan büyüleyici bir müziğe dönüşüyor.

Şehrin farklı noktalarında bulunan yüzlerce metre yükseklikteki Telstra Tower ve Regatta Point gibi  kuleler, sundukları panaromik şehir ve göl manzaralarıyla ziyaretçileri büyülüyor.

Kanbera‘da mutlaka görülmesi gereken yapılardan en önemlileri eski ve yeni Parlemento Binaları. Ziyaretçilere açık olan yeni parlemento binası  olağanüstü bir ihtişam ve tasarım örneği. Parlemento Binası bünyesinde ofisler dışında bar, yüzme havuzu ve saunalar bulunmakta, çatısına çıktığınızda kocaman bir yeşil alan çıkıyor karşınıza. Çimlendirilmiş olan çatıda, çimler üzerine uzanıp, manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Tarihi bir yönü olmasa da Kanbera‘da ülke kültürüne dair müzeler bulunmakta. Avusturalya Ulusal Müzesi, birçok ünlü reşamın eserlerinin yanısıra Aborjin eserlerinin de sergilendiği Ulusal Galeri, savaşta ölen yüzbinlerce askerin adının yazılı olduğu savaş anıtı ve meydan, göl kenarında bulunan ve metal sütun üzerinde bir kartal  şeklinde yapılmış olan Amerika-Avusturya anıtı, Ulusal Bilim ve Teknoloji Merkezi şehrin turistik noktalarıdır.

Kanbera‘da Çanakkale şehitleri ve Atatürk‘ü anmak adına yapılmış olan yeşil alan ve Atatürk anıtı da görmek isteyeceğiniz önemli bir nokta.

Şehirde kültür gezisi dışında helikopterle, balonla veya gölde botla yapabileceğiniz şehir turları, sayısız sanat gösteri ve sergileri mevcut. Ayrıca Civic Center bölgesi, şehrin sosyal yaşamında önemli yeri olan iş ve alışveriş bölgesi olarak alışveriş merkezlerinin yanısıra tiyatro, sinema, restoran ve kafeler barındırmakta.

Sakin ve mutlu geçireceğiniz bir gün sonunda size hareketli ve renkli gece hayatı alternatifleri sunan Kanbera, barları, gece kulüpleri, ve sahne gösterileri ile  sıkılmanıza asla izin vermeyecektir.

Türkiye‘den aktarmalı uçak seferleri ile ulaşabileceğiniz bu cazip destinasyon,  bir Kanbera uçak bileti almanız halinde rüyalarınızdaki tatile dönüşecek.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Cordoba yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Córdoba şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Cordoba.
Aerolineas Argentinas, Austral, Delta, KLM, Air France, Air Europa, Alitalia ve GOL Linhas Aéreas, Cordoba yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Şubat, Cordoba yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.