Harita

Agadir Uçak Bileti

Fas’ın en modern ve en turistik kentlerinden biri olan Agadir, Atlas Dağlarından Atlas Okyanusu’na uzanan kıyılarda bulunur. 1960 yılında büyük depremde ağır hasar gören kent yeniden inşa edilmiş. Yaz aylarını sıcak geçiren kentte kış ayları gayet ılık geçmektedir. Türklere vize uygulamayan ülkelerden biri olan Fas’ın güzel ve turistik kentine Türkiye’den direkt uçuş bulunmamakta. Kente Kazablanka üzerinden aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Agadir’da yapacağınız tatilde havaalanından uygun rakamlara kiralayacağınız bir araçla hem kent içinde hem de yakın çevrede gezintiler yapıp çevre kentleri de tanıyabilirsiniz. Fas’ta her türlü alışverişinizde olduğu gibi, araç kiralarken de pazarlık yapmayı sakın unutmayın.

Agadir klasik deniz tatilinde aradığınız her türlü imkana sahip bir kent. Atlas Okyanusunun az tuzlu, serin ve tertemiz sularında yüzmek, ince kumlu sahillerinde güneşin tadını çıkarmak ve dinlenmek için ideal bir kent. Fas’ın geneline göre son derece modern olan kentte turistlerin rahatı için her şey düşünülmüş. Agadır’da  bulunan onlarca tatil köyünde kente gelen ziyaretçilerin iyi vakit geçirmesi için farklı aktiviteler mevcut. Yamaç paraşütünü Atlas Dağlarının eteklerinden Atlas Okyanusu’na doğru yapmanın keyfi bir başka. Dalga sörfü ve rüzgâr sörfü deneyimli hocalardan öğrenebilir eğer bu konuda deneyimliyseniz okyanusun kocaman dalgaları arasında bu becerinizi geliştirebilirsiniz. Çölde safari için kent merkezindeki tur düzenleyen bürolardan bilgi alınız. Okyanusun tertemiz sularında scuba diving yapmak diğer bir etkinlik olabilir. Daha çok deniz turizmi ve dinlenme için tercih edilen Agadir’da Casino’dan, gece kuluplerine kadar geniş bir yelpazede eğlence imkânı bulmak mümkün. Denizden sıkılıp gün içinde farklı yerler görmek isteyenler Egzotik Kuş Parkını, Kasbah Köyünü, Fas’ın önemli kuş gözlem merkezi olan Souss-Massa Doğal parkını mutlaka görmeli. Kent merkezinde tiyatronun yanında bulunan Yerel El Sanatları Müzesini ziyaret edebilir, açık pazaryerlerinden yerel el sanatlarına ait ürünler satın alabilirsiniz.

Fas mutfağı şekerle tuzun bir arada kullanılabildiği, balık, koyun eti, taze ve kuru sebzelerin sıkça kullanıldığı bir mutfak. Damak tadımıza hiç de uzak olmayan lezzetlerle dolu Fas mutfağında pastilla; baklava hamuruyla yapılan tatlı ve tuzlu bir börek çeşididir. Kısık ateşte pişirilen kuzu etinden yapılan tajin’in ünü Fas sınırlarını aşmıştır. Agadir’ın eski bir balıkçı köyü olduğunu düşünürsek bu bölgeden çıkan deniz ürünlerinin çeşitliliği ve tazeliği hakkında bir fikir sahibi olabiliriz. Taze balık çeşitleri ve deniz kabukluları bu güzel tatil şehrinde en fazla tüketebileceğiniz gıdalar arasında. Meze ve salataların bolluğu, meyve çeşitliliği hemen dikkatinizi çekecektir. Kadınların günümüzde bolca kullandığı argan yağının anavatanı olan bu topraklardan argan yağı almayı ihmal etmeyin.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Agadir yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.