Harita

Van Adana Uçak Bileti Fiyatları

Van - Adana uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

255 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

7

Ortalama uçuş süresi, toplam 727 kilometre uçuş mesafesi

1sa 25dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Himalaya Airlines

Adana

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Adana şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Adana.
Van - Adana uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 255 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Van - Adana uçuşu ortalama 1sa 25dk sürmektedir.
Aktarmasız Van - Adana uçuşu yapan bir havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ağustos itibarıyla haftalık 7 Van - Adana uçuşu bulunmaktadır.

VAN’DAN ADANA’YA UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Haziran 2015) geçerli olan bilgilerdir.

VAN’DAN ADANA’YA UÇAN HAVAYOLLARI

Van’dan Adana’ya yalnızca Pegasus Havayolları direkt seferler düzenlemektedir. Pegasus Havayolları Van-Adana hattında Salı, Perşembe ve Cumartesi olmak üzere haftada üç gün, 1’er frekans uçmaktadır. Pegasus Havayolları’nın bu hatta ayrıca hafta boyunca İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı bağlantılı uçuşları da bulunmaktadır.

Van’dan Adana’ya iki havayolu daha bağlantılı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Anadolu Jet Van-Adana hattında Ankara Esenboğa Havalimanı’nda aktarma yaparken, Türk Hava Yolları’nın aktarması İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılmaktadır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Van Ferit Melen Havalimanı, Van şehir merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Şehir merkezinden havalimanı nizamiyesine belediye otobüsleri gitmektedir. Üzerinde “Havalimanı” yazılı olan otobüsler, kentin en merkezi noktalarından olan Şişli Öğretmenevi’nin önünden de geçerek terminal binasına 300 metre mesafedeki havalimanı nizamiyesine kadar gitmektedir. Şehir merkezinden ayrıca yine üzerinde “Havalimanı” yazılı olan dolmuşlar, terminal binasına 900 metre uzaklıktaki havalimanı kavşağına kadar ulaşım sağlamaktadır. Şehir merkezinden havalimanına taksi ile ulaşım ücreti ise ortalama 30 TL civarı tutmaktadır.

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Adana’ya yapılan uçuşlar için kullanılan İç Hatlar Terminali’nde bir büfe ve çay ocağı, bir hediyelik eşya mağazası, bir PTT ofisi ve bir banka ATM’si hizmet vermektedir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Adana şehir merkezine belediye otobüsünün yanı sıra minibüs ve taksilerle gidilebilmektedir. Havalimanından iki farklı belediye otobüsü (135 numaralı Havalimanı-Balcalı hattı ve 159 numaralı Havalimanı-Seyhan Araştırma Hastanesi hattı) kent merkezinde farklı bölgelere ulaşım sağlamaktadır. Şehir merkezine taksiyle ulaşım bedeli ortalama 15-25 TL’dir. Havalimanından Adana şehir merkezine özel servis araçları yoktur ancak Havaş, havalimanına iniş yağan Pegasus Havayolları ve Borajet uçakları için inişten 35 dakika sonra Mersin’e servis düzenlemektedir. Tarsus’a da uğrayarak yaklaşık 120 dakikada Mersin’e varan Havaş servislerinin ücreti 15 TL’dir.

PRATİK BİLGİLER

Adana’ya uçuşu bulunan yolcuların, uçuş saatine en az bir saat kala Van Ferit Melen Havalimanı’na gelmiş olmaları gerekmektedir. Yolcuların uçağa binişlerinden önce nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport veya evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini görevlilere ibraz etmeleri zorunludur.

ADANA’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Adana, Van’a kıyasla çok daha sıcak bir şehirdir. Kentteki ortalama sıcaklıklar Van’a göre yaz aylarında 7-8 C°, kış aylarında ise 11-12 C°’dir. Adana’da özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklığın 40 C°’ye ulaştığı günler olabilmektedir ve kimi günler nemin de etkisiyle sıcaklık 50 C° olarak hissedilebilmektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.