Harita

Cardiff İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. İstanbul yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Cardiff - İstanbul uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

1.535 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 2726 kilometre uçuş mesafesi

6sa 40dk

Geçen ayın en popüler havayolu

KLM

İstanbul ve İstanbul Sabiha Gökçen

2 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

İstanbul şehrinde 2 havaalanı bulunmaktadır: İstanbul ve İstanbul Sabiha Gökçen.
Cardiff - İstanbul uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 1.535 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Cardiff - İstanbul uçuşu ortalama 6sa 40dk sürmektedir.
Aktarmasız Cardiff - İstanbul uçuşu yapan havayolu şirketi yoktur.

Cardıff’ten İstanbul’a Uçan Havayolları

Cardiff’ten İstanbul’a direkt seferler düzenlenmemektedir. Bununla birlikte Cardiff İstanbul uçak bileti satın almak isteyenler için aktarmalı sefer seçenekleri mevcuttur. Hollandalı havayolu KLM, Cardiff’ten hafta boyunca Amsterdam aktarmalı olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçuşlar gerçekleştirmektedir. Cardiff-İstanbul hattında ayrıca farklı havayollarının kombinasyonuyla da uçulabilmektedir.

Terminal Bilgileri

Cardifff Havalimanı’na şehir merkezinden ekspres otobüslerle pratik, hızlı ve konforlu bir şekilde gidilebilmektedir. Kent merkezinden her 20 dakikada bir hareket eden T9 numaralı ekspres otobüslerde wi-fi erişimi de bulunmaktadır. Otobüs ücreti tek yön 5 GBP’dir (yaklaşık 20 TL). Biletin gidiş-dönüş olarak alınması durumunda ise ödenmesi gereken toplam ücret 8 GBP’dir (yaklaşık 32 TL). Otobüsler sabah 04:00 ile gece 24:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Cardiff’in merkezinden havalimanına ayrıca trenle gelmek de mümkündür. Trenden indikten sonra tren garı ve terminal arasında ring servisi yapan otobüslere binilmesi gerekmektedir.

Cardiff Havalimanı, küçük bir havalimanı olmakla birlikte uçuşlarından önceki vakitlerini değerlendirmek isteyen yolcular için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Havalimanında yer alan Echo Bar, uçuş öncesi bir şeyler içmek isteyen yolculara hitap etmektedir. Caffi Cwtch, atıştırmalık yiyecekleriyle öne çıkmaktadır. Caffe Ritazza’nın menüsünde ise İtalyan kahveleri ve yemekleri yer almaktadır. Özel yolcu salonu olan Executive Lounge ise konforuna önem veren yolcular için oldukça idealdir.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım Havataş servisleri, metro ve ticari taksilerle sağlanmaktadır. Havataş servisleri havalimanından her yarım saatte bir Taksim’e servis düzenlemektedir ve ücreti 11 TL’dir. Kentin en önemli merkezlerinden olan Taksim’e metroyla ulaşmak için ise öncelikle Atatürk Havalimanı-Yenikapı metrosuna binilmesi gerekmektedir. Son durak olan Yenikapı’da ise Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapılmalı ve bu metro hattı üzerinde yer alan Taksim durağında inilmelidir. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Taksim ve Mecidiyeköy gibi merkezi noktalara taksi ücreti ise ortalama 50 TL tutmaktadır ancak bu tutar trafiğin yoğunluğuna ve kullanılan güzergaha göre artış gösterebilmektedir.

Pratik Bilgiler

İstanbul’a seyahat edecek yolcuların, uçuşlarından en az iki saat önce Cardiff Havalimanı’na gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Türk vatandaşlarının check-in yaptırabilmek ve uçağa binebilmek için pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

İstanbul’da Sizi Ne Bekliyor?

İstanbul’da saatler, Cardiff’in iki saat gerisindedir. Örnek vermek gerekirse, Cardiff’te saatler 15:00 iken İstanbul’da 13:00’tür. İstanbul, Türkiye’nin en büyük ve en pahalı şehri olmasına rağmen, Cardiff’e göre çok daha ekonomiktir. İstanbul’da hem Akdeniz hem de Karadeniz ikliminin etkileri görülmektedir. Yaz aylarında en yüksek sıcaklıkların ortalaması 26-27 C° civarında seyretmektedir ve bu dönemde kent oldukça ay yağış almaktadır. Kış ayları ise ılıman geçmekle birlikte her kış kar yağışı da görülmektedir.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Nisan 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.