Temeşvar

29 Eki 2019 - 30 Eki 2019

2 misafir - 1 oda

Kalacak yer konusunda fikre mi ihtiyacınız var? Kullanıcı değerlendirmelerine göre Temeşvar şehrinde en yüksek puan alan düşük ücretli oteller arasında NH Timisoara, Hotel Boutique Casa del Sole ve Hotel Delpack yer alıyor. Skyscanner Oteller, konaklamanızı organize etmenin hızlı, ücretsiz ve kolay bir yoludur. Sadece birkaç tıklamayla kolayca arama ve karşılaştırma yapabilir, doğrudan otel veya seyahat acentesi web sitesine tıklayarak Temeşvar konaklamanız için rezervasyon yapabilirsiniz. Bizimle rezervasyon yaptığınızda, konaklamanıza hiçbir ilave ücret eklenmez. Başlamak için yukarıdaki arama kutusuna tercih ettiğiniz seyahat tarihlerini ekleyin ve sizin için düşük ücretli otel fırsatlarını bulalım. Alternatif olarak, yukarıdaki otel seçeneklerinden seçim de yapabilirsiniz.

En yüksek puanlı Temeşvar otelleri

en düşük 311 TL
en düşük 410 TL
en düşük 751 TL

Yolcular Temeşvar için ne diyor?

9,8
Tarih Meraklıları
7,5
Gurme Seyahatseverler
7,5
Sanat ve Tasarım Aşıkları
7,4
Gezginler
7,4
Gece Hayatı Severler
Üye değerlendirmeleri (26)
Francis Tapon
Francis TaponSan Francisco
6.01.2017

Temeşvar Romanya'nın en iyi şehri olabilir. Yerliler buna Primul Oraş Liber diyor (Ceauşescu’nun devrilmesi başladı. Sadece 322.000 şehir için plazalarla dolu. Piaţa Libertăţii (Liberty Plaza) 1989 devriminin başladığı yerdir. Piata Unirili'nin her ikisi de 1754 yılında inşa edilmiş iki katedrali (bir Ortodoks, diğer Katolik) vardır. Zarif bir şekilde uzun Piata Victorei'nin bir ucunda Metropolitan Katedrali ve diğer ucunda Ulusal Tiyatro ve Opera Evi bulunmaktadır. Üç tane daha küçük plaza var. Şehir merkezine yakın Parcul Civic (Civic Park) 'dir. Bu arada, kasabanın güney kesimi birbirine bağlı altı parka sahiptir. Mükemmel tasarım için Macaristan'a teşekkür ederiz, çünkü Birinci Dünya Savaşı sonrasında kaybedene kadar Timişoara'yı (ve Banat bölgesini) yüzyıllarca yönetti.

Вла Дан
Вла ДанBelgrad
13.03.2013

Beautiful town..buildings are old,and a bit ruined,but that only adds to towna charm..ppl,service,hospitality..parks..All the best :)

Gratian Matache
Gratian MatacheLimbiate
6.01.2017

Timișoara was first mentioned as a place in either 1212 or 1266. It was the first mainland European city to be lit by electric street lamps in 1884. It was also the second European and the first city in what is now Romania with horse drawn trams in 1867. Gustave Eiffel, the creator of the Eiffel Tower in Paris, drew the projects of one of Timișoara's footbridges over the Bega. In December 1989, Timișoara witnessed a series of mass street protests by Romanians, Hungarians and Serbs, in what was to become the Romanian Revolution of 1989. Natives from Timisoara: Iolanda Balaș — athlete; two time Olympic champion in the women's high jump Horia Colibășanu — the first Romanian mountain climber to reach the summit of K2, Manaslu, Dhaulagiri and Annapurna Ioan Holender — Romanian-born Austrian director of Vienna State Opera Francesco Illy — inventor of the first automatic coffee machine and founder of Illycaffè Ion Ivanovici — military band leader and composer, best remembered today for his waltz "Waves of the Danube" Johnny Weissmuller — Romanian born American swimmer and actor of German descent, famous for winning 5 Olympic gold medals for the United States and for portraying Tarzan in films.

Michele Tempone
Michele Tempone
27.09.2019

SSS

En ucuz ay, gecelik ortalama 288 TL ile Ekim ayıdır. Temeşvar şehrinde en pahalı ay, gecelik ortalama 334 TL ile Eylül ayıdır.
Geçen yıl Ekim ayında bir otelin ortalama fiyatı gece başına 288 TL tutarındaydı. Bu fiyat, son 12 ay boyunca görülen ortalama gece başına 306 TL tutarından %6 daha azdır.
Temeşvar şehrinde Ekim ayı için beklenen ortalama sıcaklık 12,1°C/53,7°F'dir. En sıcak ay genellikle Temmuz olup, ortalama 28,7°C/83,7°F sıcaklığa sahiptir. En soğuk ay Ocak olup, ortalama -3,6°C/25,5°F sıcaklığa sahiptir.
Temeşvar (TSR) (10,07 km), Temeşvar şehrine en yakın havaalanıdır.

Romanya seyahati planlayın