Seyahat Haberleri Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 7 Süper Taktik!

Tüm makaleler

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 7 Süper Taktik!

"Şu ucuz uçak biletine bir türlü ben denk gelemiyorum" diyorsanız; bir dahaki seyahatinize ucuz uçak bileti fiyatlarını bulmanız için size en iyi taktikleri verebiliriz! En uygun uçak biletini bulmak isteyenler, düşük bütçeyle seyahat için önerdiğimiz 7 yönteme kulak verin!

Her şeyden önce Skyscanner Mobil Uygulamayı indirerek ucuz uçak bileti bulmanın en hızlı ve kolay yolunu keşfedin!

1. Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutun

Uçak bileti fiyatları günden güne değişiklik gösterir. Özellikle hafta sonları, aradığınız uçuşun fiyatı yüksek olabilir. Pahalı bilet almamak için, mümkünse hafta içi olan uçuşları ve tatil dönemine denk gelmeyen tarihleri tercih ederseniz cebinize tatil için daha fazla para kalır.

İndirimli uçuşlar ile ilgileniyorsanız uçak bileti kampanyaları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2. Skyscanner e-Bültenine Üye Olun

Son dakika uçuş fırsatlarını bulmak zor olsa da nereye bakacağınızı iyi biliyorsanız hala bulabilirsiniz. Bunun için ilk olarak e-bültenimize üye olun. Böylece en iyi uçuş fırsatlarından haberdar olabilirsiniz.

Harita

3. Her Yere Seçeneği

Eğer daha önce gitmediğiniz farklı yerler görmeye hevesliyseniz, bu özellik tam sizin için. Skyscanner’ın seyahat arama ekranında “Her Yere” seçeneği size, tercih ettiğiniz kalkış noktasından gidebileceğiniz en ucuz destinasyonu ve oraya gidebileceğiniz en ucuz zamanı gösterecektir. Nasıl mı? Yola çıkacağınız havaalanını seçin, varış yeri içinse “Her Yere” seçeneğini işaretleyin. Eğer uçuş zamanı seçiminizde de gideceğiniz yer gibi esnekseniz, seyahat zamanı için “En ucuz ay”ı işaretleyerek, bütün bir yıl içinde yapılacak uçuşlar arasından en ucuz olan uçuşları da görebilirsiniz.

4. Alternatif Havayollarına Bakın

Dünyadaki çoğu büyük şehirde, çoğunlukla düşük bütçeli bilet satan havayollarının kullandığı ikinci veya üçüncü bir havaalanı vardır. Uçak biletinizi ararken bu havayolu şirketlerinin biletlerine bakarsanız daha uygun fiyatlara rastlayabilirsiniz. Örneğin İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan ve oraya inen havayollarında, diğer havaalanlarına göre daha ucuz biletler bulabilirsiniz.

5. Biletinizi Erken Alın

Bilet fiyatları gün geçtikçe artar, bu yüzden biletinizi mümkün olduğunca erken almaya çalışın. Henüz gideceğiniz yerde nerede kalacağınızı bilmiyorsanız Skyscanner Oteller bölümünden gideceğiniz yerdeki otellerin fiyatlarını karşılaştırabilir, size uygun en ucuz oteli bulabilirsiniz. En ucuz bileti almak için de her zaman olduğu gibi Skyscanner arama motorunu kullanabilirsiniz!

Ayrıca Skyscanner’ın uçak bileti kampanyaları sayfasını da ziyaret edebilirsiniz ve günlük kampanyaları takip edebilirsiniz.

6. Tek Yön Biletlere de Bakın

Her zaman geçerli olmasa da bazen gidiş-dönüş bilet almak yerine iki adet tek yön bilet almak daha avantajlı olabiliyor. Mesela gidişte Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir uçuş daha uygun fiyatlı iken, dönüşte Atatürk Havalimanı’na inen bir uçuş daha ucuz olabilir.

Sabiha Gökçen kalkışlı uçuşlara bakın!

7. Alternatif Rotalar Deneyin

Eğer gitmeyi planladığını ülke veya şehir için olan uçuşlar çok pahalıysa, aktarma yaparak farklı bir rota izleyebilirsiniz. Hatta aktarma yaptığınız şehri de araştırıp seçerek, orada da birkaç gün geçirmeyi düşünebilirsiniz. Tam anlamıyla bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz!