Harita

Novosibirsk Uçak Bileti Fiyatları

Sibirya Federal Bölgesi’nin başkenti olan Novosibirski, Rusya’nın en kalabalık üçüncü kentidir. Rusya, Türklere vize uygulamayan ülkeler arasındadır. Rusya’ya eğer maksimum 30 gün için gidiyorsanız, yanınızda geçerli pasaportunuzun olması yeterli. Sibirya’da Rus para birimi Ruble kullanılıyor. Avro ve Amerikan Doları, Ruble satın almak için kullanabileceğiniz para birimleridir. “Uyuyan Kara” anlamına gelen Sibirya’da, 1800’lü yılların sonunda, Trans Sibirya tren hattının canlanması amacıyla kurulan şehir, “Yeni Sibirya” anlamına gelmekte. THY ile Novosibirski’ye 4,5 saatlik bir uçuşla varmanız mümkün, uçuş süresi kısa gibi görünse de, aradaki saat farkından kaynaklı olarak, kendinizi yorgun hissetmeniz mümkün. Şehirde ulaşım metro, troleybüs, tramvay ve otobüslerle sağlanıyor, araçların tamamı çok bakımlı ve temiz. Şehirde ulaşım oldukça ucuz. Seyahat öncesinde bir iki uyarımız var; gitmeden önce Kiril alfabesi hakkında bilgi edinmenizde ve gündelik hayatta kullanılan basit Rusça cümleler öğrenmenizde fayda var, şehirde Latin alfabesi hiç kullanılmıyor ve İngilizce bilenlerin sayısı da oldukça sınırlı. Sibirya denildiğinde ilk akla gelen, bölgenin soğuk iklimi oluyor. Bu ilginç kenti ziyaret etmek için uygun ayların, Temmuz ve Ağustos olduğunu hatırlatmak isteriz.

Novosibirski, geçmişi çok eski tarihlere dayanmasa da, Sibirya’da, gölleri, ormanları, halk arasında “deniz” olarak anılan Ob Gölü ve kültür mekânlarıyla, hayranlık uyandıran bir kenttir. Sokakta rastladığınız, her altı kişiden birinin öğrenci olduğu kentte, 48 ayrı yüksek öğrenim kurumu bulunmaktadır.

1915 yılında yapılan Aziz Nikola Şapeli, ince mimari ayrıntılarıyla Novosibiski Merkez Garı, devasa heykellerin yükseldiği meydanlar, hayvanat bahçesi ve Rusya’nın en büyük opera ve bale sarayı bu değişik kentin cazibe merkezleri arasında bulunmaktadır. Dünyanın ikinci büyük hayvanat bahçesi burada bulunuyor! Hayatınızda hiç karşılaşmadığınız hayvanları görmeniz mümkün. Yine de kentin favori hayvanı hiç şüphesiz, kentin sembollerinden biri olan beyaz aslan. Bir gününüzün tamamını hayvanat bahçesine ayırmanız mümkün. Dört kilometre uzunluğundaki kumsallarıyla Ob Gölü ve tekne gezintileri yapabileceğiniz Ob Nehri kıyıları görmeniz gereken yerler arasındadır. Sibirya’nın 150 bin yıllık geçmişini kronolojik olarak izleyebileceğiniz Tarih ve Etnografya müzesi, meraklıları için kaçırılmayacak özellikte bir bina. Sönmeyen Ateş Parkı, kentin en yeşil mekânlarından biri, parkta fayton turuna çıkmanızı özellikle önermek isteriz. Chelyuskintsev Caddesi yakınlarında bulunan açık hava pazarında, müzik aletleri, yerel giysiler, keçe işleri ve ahşap eşyalar satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasında bulunmakta.

Bir öğrenci kenti olması sebebiyle canlı ve hareketli bir gece hayatı olan şehirde, eğlence mekânları da sayıca gayet zengin.

Et yemeklerinin ağırlıklı olduğu kent mutfağında, patates dilimleri, haşlanmış sebze ile birlikte servis edilen Rus usulü dana fileto tatmanız gereken lezzetler arasında.

Az bilinen coğrafyalara meraklı gezginler, Novosibirski’ye yolunuz düştüğünde kaçınılmaz olarak yapmanız gereken diğer bir etkinlik ise, Opera ve Bale Sarayında izleyeceğiniz bir gösteri olmalı. Helenistik bir tapınağı andıran görkemli yapıda, her gece bir temsil düzenlenmekte, sakın kaçırmayın.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Novosibirsk yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Novosibirsk şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Novosibirsk.
Red Wings, Delta, Aurora Airlines, Qatar Airways, Air Astana, Alrosa Mirny Air Enterprise, Singapore Airlines ve KLM, Novosibirsk yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Novosibirsk yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.