Harita

Murcia Uçak Bileti

Murcia, İspanya’nın 17 özerk bölgesinden biri olan Murcia Özerk Bölgesinin başkentidir ve 450 bine yaklaşan nüfusuyla İspanya’nın en büyük yedinci şehridir. Ülkenin güney doğusunda, Segura Irmağı’nın kıyısında kurulu olan kent, İspanya ve tüm Avrupa’ya ihraç edilen meyve, sebze ve çiçek üretimiyle tanınmaktadır ve Avrupa’nın meyve bahçesi olarak adlandırılmaktadır. Önemli bir üniversite şehri olan Murcia, ayrıca festivalleri ve Barok kiliseleriyle de ünlüdür. İber yarımadasının bu güzel kentini ziyaret etmek için en uygun fiyatlı Murcia uçak biletini Skyscanner’dan yılın istediğiniz herhangi bir döneminde bulabilirsiniz.

825 yılında Kordoba emiri II. Abdurrahman tarafından kurulan Murcia’da gezilmesi gereken yerlerin en başında, Cardinal Belluga Meydanı’nda yer alan Murcia Katedrali gelmektedir. Meydanda ziyaret edilmesi gereken diğer bir yapı ise, 19. Yüzyılda inşa edilmiş olan ve rengiyle dikkat çeken Piskoposluk Sarayı’dır. Cardinal Belluga Meydanı’nın hemen yakınında, Segura Nehri’nin kıyısındaki Glorieta, tarihi belediye binasının da burada yer almasından dolayı şehrin merkezi olarak kabul edilmektedir. Eski kent merkezinin büyük bir kısmı yaya alanlarından oluşmaktadır ve buradaki başlıca caddeler Plateria ve Traperia’dır. Traperia’da 1847 yılında bir sosyal kulüp olarak kurulan Casino, özellikle şaşaalı iç dekorasyonuyla ilgi görmektedir.

Segura Irmağı’nı süsleyen çok sayıdaki köprüden öne çıkanları 18. yüzyıldan kalma Puento de Los Peligros ile 20. yüzyılın başlarında inşa edilen demir köprü Peunte Nuevo’dur. Santa Clara Manastırı, Müslümanlardan kalma bir saray olan Alcazar Seguir, Roma Tiyatrosu, Los Jeronimos Manastırı, 17. yüzyıla tarihlenen Almudi Sarayı, Roma Tiyatoru, Monteagudo Kalesi ile Salzillo Müzesi, Murcia’nın diğer önemli turistik noktalarıdır.

UÇUŞ

Marcia’ya kent merkezinin 27 km güney doğusunda yer alan ve aynı zamanda askeri üs olarak da kullanıtlan Marcia-San Javier Havalimanı hizmet vermektedir. Belfast, Bergen, Brüksel, Dublin, Edinburgh, Helsinki, Londra ve Oslo gibi şehirlere seferlerin olduğu Marcia_San Javier Havalimanı’na İstanbul’dan direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Marcia’yı uçmak için Skyscanner arama panelini kullanarak sorgulayabilir ve farklı havayollarının en uygun fiyatlı Marcia uçak biletlerini görebilirsiniz. Skyscanner sizi seçtiğiniz havayolunun ya da seyahat acentesinin sayfasına yönlendirip, rezervasyon işleminizi yapmanıza yardımcı olur.

BİLMENİZ GEREKENLER

İspanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Schengen vizesi İspanya dışında başka bir ülkeden alındığı takdirde, İspanya’ya giriş yapabilmek için ilk olarak vize alının ülkenin ziyaret edilmesi gerekmektedir. İspanya’nın para birimi Euro’dur.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Murcia’da sıcak yazlar ve ılık kışların olduğu tipik Akdeniz iklimi görülmektedir. Yılın 300 günü hava güneşlidir. Yaz aylarında havanın 40 dereceye ulaştığı ve hatta aştığı günler olmaktadır. Dolayısıyla kenti ziyaret etmek için en iyi dönem Sonbahar ve İlkbahar aylarıdır. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Murcia yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.