Harita

Ibiza Uçak Bileti Fiyatları

Uyumayan Ada

Eğer tatildeysem, yorulmak nedir bilmem, günün her saatini dolu dolu geçirmek isterim diyorsanız hemen İbiza uçak biletinizi alıp, hayalinizdeki tatile doğru yola koyulun.

İbiza Town, Santa Eularia del Rui ve Santa Antoni de Portmany yerleşim bölgelerinden oluşan İbiza Adası, Avrupa‘nın eğlence merkezlerinden biri durumundadır. Bitmeyen yaz partileri ve dünyaca ünlü gece klüpleri ile tanınmaktadır.

İspanya’da Balear Adaları’ndan biri olan İbiza özgürlükler adası olarak da bilinmektedir. Adaya, her türlü çılgınlığın yapılabildiği bir yer olması dolayısıyla özgürlükler adası dendiği sanılsa da asıl sebep, Amerika’da, kot pantolon giyilmesinin bile yasak olduğu yıllarda, İbiza Adası‘nın kapısını sisteme karşı çıkan barış yanlısı hippi gençlere açması ve özgürce yaşamalarına izin vermesidir. Çıplaklığın yasak olmadığı adada, sanıldığı gibi bir çıplaklar plajı yok ve insanlar sokaklarda çıplak dolaşmıyor.

İbiza denince akla renkli gece kulüpleri ve sabahlara kadar süren partileri gelir, ancak adanın en meşhur mekanı bir gece kulübü değil, San Antonia bölgesinde muhteşem bir plaja sahip olan bir kafe, Cafe Del Mar’dır. Görebileceğiniz en güzel gün batımını izleyebileceğiniz mekandır burası.

Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında 24 saat uyanık olan adanın en ünlü gece kulüplerinden İbiza Town’da yer alan Warhol ve oldukça popüler olan Pacha oldukça gözde mekanlar. Ibiza Town’da yer alan bir başka mekan ise köpük partileriyle ünlü Amnesia.

Destinasyonumuz bir ada olunca, plajlarından sözetmeden geçmek imkansız. Adanın dünyaca ünlü, beyaz ve ince kumlu muhteşem plajları, yüzmek ve güneşlenmenin yanısıra parti alanları olarak kullanılır. Plajlar, gece kulüplerinin reklamlarını yapan dansçı gruplar ile renklenirken, gün batımını izlemeye gelenler bütün gece sürecek müziğe eşlik etmeye kumlar üzerinde başlarlar. Özellikle ünlü Bora Bora plajı eğlence konusunda sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Biraz daha sakin bir plaj arayışı içindeyseniz Cala Cota ve Salines plajları beklentinizi karşılayacaktır. Restorantlarla çevrili Salines Plajı oldukça popular, ayrıca çevresinde bulunan ve İspanya mutfağının en güzel örneklerini bulabileceğiniz restorantlara girmek için önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Plajlardan kalkan teknelerle yapabileceğiniz turlar ise size Sant Antoni plajlarının karşısında bulunan küçük adacıkların çevresinde, teknede ikram edilen şampanya eşliğinde oldukça keyifli saatler yaşatacaktır.

İbiza‘nın hareketli temposundan uzaklaşıp biraz daha sakin ve bir başka doğa harikası olan Formentera Adası‘nı ziyaret edebilirsiniz . Her saat başı kalkan feribotlarla yarım saatlik bir yolculuk sonrası ulaşabileceğiniz ada sakin ve huzur dolu atmosferi ve muhteşem doğası ile büyüleyecek sizi.

Akdeniz mutfağının en güzel örneklerini bulabileceğiniz İbiza yiyecek konusunda asla sıkıntı yaşamayacağınız destinasyonlaredan biri. Genellikle deniz ürünleri ile yapılan bir pilav türü olan ünlü İspanyol Paella‘sı, nefis şarapları, sangria ve gün boyunca atıştırabileceğiniz hafif yiyeceklerden oluşan tapasları ile İbiza yemek konusunda da sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Alış veriş sözkonusu olduğunda İbiza’da çalan müziklerin olduğu cd lerden almanızi tavsiye ederiz.Ayrıca sabahlara kadar açık olan butiklerden ihtiyacınız olan herşeyi satınalmanız mümkün. D’Alt Vila, Ibiza Town, Hipodromo Sant Jordi, Nautica Ereso ve Ponylandia‘da kurulan bit pazarlarında ilginç hediyelik eşya bulma şansınız da var.

İbiza’ya ulaşım Madrid aktarmalı olarak gerçekleşmekte. Alacağınız bir İbiza uçak bileti ile Avrupa‘nın eğlence merkezi olan bu muhteşem adada özgür saatlere ve unutulmaz bir deneyime ve uçacaksınız.   

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Ibiza yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.