Harita

Guernsey Uçak Bileti

Britanya Krallığı`na ait ama Fransa`ya yakın muhteşem bir adada, muhteşem bir tatil yapmaya karar verdiniz!

 

Skyscanner sizi hem bölge hakkında bilgilendirecek, hem en uygun Guernsey uçak biletini bulacak,hatta bölgedeki tüm otelleri karşılaştırarak kalabileceğiniz otelleri seçiminize sunacaktır.

 

Manş Denizi’nde dokuz doğa harikası adadan oluşan Anglo Norman Adaları‘ndan biri olan Guernsey, iç işlerinde bağımsız ancak  sınırları içerisinde bulunmasa da Birleşik Krallığa bağlı bir ada.

 

Coğrafi olarak Fransa topraklarına İngiltere‘den daha yakın bir bölgede bulunan Guernsey Adası, tarih içerisinde İngiltere‘nin uluslararası ithalatında çok önemli bir konumdayken,  İngiltere ve Fransa arasındaki savaşlarda da oldukça  önemli rol oynamıştır.

 

Adada para Birimi olarak Guernsey Poundu kullanılmakta ve çoğunlukla İngilizce olmak üzere, Fransızca ve  bazı küçük bölgelerde Fransızca ve Normanca‘nın  karışımı  olan bir dil konuşulmaktadır. Ada nüfusunu Normanlar ve İngilizler oluşturmaktadır.

 

Doğal güzellikleriyle büyüleyici bir destinasyon olan adanın merkezi Saint Peter Port, Roma döneminden beri oldukça önemli bir liman olmuş. Arnavut kaldırımlı sokakları, kartpostallardan fırlamış gibi duran sahili  ile,  Avrupa’nın en güzel liman kentlerinden biri olarak kabul edilir. Neredeyse tüm binalarından sarkan rengarenk çiçeklerle dolu saksılar ve mimarisiyle bir masal kenti görünümündedir Saint Peter Port. 800 yıllık görkemli Cornet Kalesi şu anda çeşitli tiyatro ve müzikallere sahne olmakta.

 

İngiltere ile kıyaslandığında daha yumuşak bir iklime sahip ve daha fazla güneş gören Guernsey, büyüleyici doğası, muhteşem koyları, harika plajları ile ideal bir tatil destinasyonu olarak talep görmekte. Saymakla bitmeyecek aktivitelere ev sahipliği yapan adada, civarı tanımak için yapacağınız keşif yürüyüşleri bile ruhunuzu dinlendirecektir.

 

İddialı bir turizm merkezi olan Guernsey, ünlü yazar Victor Hugo‘ya da 14 yıl sürgün hayatı da olsa ev sahipliği yapmış ve yazar ünlü eseri Sefiller‘i, oldukça verimli geçirdiği o yıllarda yazmıştır. Ünlü yazar‘ın Saint Peter Port‘da yaşadığı ev müze haline getirilmiş ve turistlerin ziyaretine açılmış durumda.

 

Adada tarihi değer taşıyan yapılar ve görülmeye değer bir çok mekan bulunmakta. 1942 yılında Alman askerleri tarafından inşa edilen ve kullanılan Pleinmont Gözetleme Kulesi, Savunma kulesi olan  Rousse Tower, Pırlanta Müzesi,Guernsey Müzesi, Askeri Müze, yeraltında bulunan oldukça ilginç bir yapı olan Alman askeri yeraltı hastanesi bunlardan bazıları.

 

Adanın havaalanına yürüme mesafesinde bulunan İşgal müzesi‘nde ise,  1940-1945 yılları arası,  işgal döneminde Guernsey sokaklarındaki günlük yaşamı görebilirsiniz. The Bailiwick of Guernsey Millennium Tapestry ise mutlaka görülmesi gereken , bölgenin tarihini nakışla işlenmiş olarak on ayrı duvar halısında görebileceğiniz muhteşem bir galeri.

 

Harika sahil şeridi ve kırsal alanları ile Guernsey bir çok aktiviteye olanak tanımaktadır. Son derece keyifli yürüyüşlerden, tırmanışlara, bisiklete binmek, kano veya sörf gibi heyecanlı ve hareketli aktivitelere katılmak mümkün. Ayrıca doğa aşıkları için kuş gözlemciliği veya civar adalara yapılan tekne turları oldukça cazip alternatifler. 

 

Hem karadan hem de denizden elde edilen doğal ürünler konusunda oldukça zengin olan Guernsey ‘in geleneksel mutfağında yeşil sebze ve deniz ürünlerini ön planda görmek şaşırtıcı olmaz sanırız, ancak menülerin en ilgi çeken parçası yılanbalığı çorbası. Ancak yerel tatlar dışında adada dünya mutfaklarından da örnekler bulmak mümkün.

 

İngiltere üzerinden ulaşabileceğiniz bu muhteşem adaya yapacağınız seyahatte yola çıkmak istediğiniz tarihi belirledikten sonra size çantanızı hazırlamak kalıyor çünkü Skyscanner,  binlerce havayolu ve uçuşu karşılaştırarak en uygun Guernsey uçak bileti seçeneklerini bir-iki saniye içerisinde bulacaktır.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Guernsey yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.