Harita

Asahikawa Uçak Bileti Fiyatları

Japonya’yı oluşturan dört büyük adadan biri olan Hokkaido’nun ikinci en kalabalık nüfusa sahip olan şehri Asahikawa, sahip olduğu muhteşem doğa zenginliği ile dikkat çekici bir kenttir. Japonya Türkiye vatandaşlarına vize uygulamayan ülkelerden biridir. Bilet fiyatlarının pahalı olduğu ülkelerden biri olan Japonya’ya gitmek için, seyahat tarihinizin esnek olması size avantaj sağlayacaktır. Yıl boyunca ucuz uçak bileti bulmak için Skyscanner’ın ucuz uçak arama motorunu kullanarak hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. Türkiye’den direk uçuşun bulunmadığı kent, başkent Tokyo’ya 1,5 saatlik uçuş uzaklığındadır. Asahikawa Havaalanından kent merkezine 30 dakikalık otobüs yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Kent ülkenin en kuzeyinde bulunan yerleşim alanlarından biridir ve turistlerin yılın her döneminde ilgi gösterdiği bir destinasyondur. Dağ ve nehir manzaralarının oluşturduğu doğa görüntüleri ve Japonya’nın en büyüklerinden biri olan Asahiyama Hayvanat Bahçesi ile ünlenen kenti ziyaret etmek için geç kalmayın.

Kutup ayısından, penguene, orangutandan kaplana, 800 den fazla hayvanın yaşadığı Asahiyama Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan canlılara tahmininizden daha fazla yaklaşmanız mümkün. Kış aylarında Kasım ayından Nisan ayının başına kadar ipeksi yağan karla oluşan muazzam parkurlarda, her türlü kış sporunu büyük bir keyifle gerçekleştirebilirsiniz. Biei kent merkezinin az dışında, kendinizi mükemmel bir doğa fotoğrafına bakar gibi hissedebileceğiniz, her mevsiminde ayrı güzellikte manzaralar sunan bir kasaba. Biei kış aylarında, Taietsu Dağının tepelerine ve eteklerine kar yağdığı zaman ayrı, yazın açan rengârenk çiçekleriyle ayrı bir görsel şölen. Mutlaka ziyaret edin ve eğer ziyaretiniz Haziran ayı sonu ve Temmuz ayı başına geliyorsa tarlalarda rengârenk açan patates çiçeklerini mutlaka görün. Güzellikleri karşısında büyülenebilirsiniz. Sanat kasabası olarak bilinen Biei’de galerileri, kafeleri ve şık restoranları ziyaret etmeyi sakın atlamayın. Asahikawa’dan trenle ulaşabileceğiniz Furano yaz ayları başında açan lavanta tarlalarıyla ünlü bir bölge. Bir saatlik mükemmel bir tren yolculuğundan sonra hem gözleriniz hem de birbirinden efsunlu kokan çiçekleriyle tüm dünyanız büyülenebilir. Asahikawa’nın banliyölerinden biri olan Nagayama’da bulunan Asahikawa Ramen Köyü, birbirinden farklı çeşidiyle en iyi ramen (Japonya’da çok fazla tüketilen erişteye verilen ad) bu köyde bulunmakta. Geleneksel bir şekilde hazırlanan ve sunulan ramini tatmadan Asahikawa’dan sakın dönmeyin.

Japon insanı için oldukça önemli olan festivaller Asahikawa’da da birçok vesile ile düzenleniyor. Her mevsimde ayrı temalarla düzenlenen festivallerin oldukça coşkulu kutlamalar olduğunu unutmayın. Tren istasyonu yakınında bulunan turizm bilgilendirme ofisinden ihtiyacınız olan her türlü broşür ve programı edinmeniz mümkün. Son olarak yaz aylarında yükselen ağaçlarlarıyla yemyeşil bir tünel görüntüsü sunan romantik yolda bisiklet kullanmayı veya yürümeyi de ihmal etmeyin. Japonya’nın en soğuk kentinden sıcacık anılarla dönmeniz garanti, sakın geç kalmayın.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Asahikawa yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.