Harita

Addis Ababa Uçak Bileti Fiyatları

Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa, 3,5 milyona yaklaşan nüfusuyla aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. 1887 yılında kurulan Addis Ababa, ülkenin merkezindeki Entoto Dağı’nın eteklerinde, deniz seviyesinden 2.500 metre yükseklikte yer almaktadır. Etiyopya’nın politik, ekonomik, kültür ve sosyal açısından merkezi olan kent, aynı zamanda Afrika Birliği ve Birleşmiş Milletler Afrika Ekonomi Kurulu’nun genel merkezlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Bu açıdan Afrika kıtasının da diplomatik açıdan önemli bu şehrine gitmek için, en uygun fiyatlı Addis Ababa uçak biletini, gitmek istediğiniz tarihleri ve yola çıkış yapacağınız havaalanını seçerek Skyscanner’ın yüksek hızlı tarama yapma özelliği ile görüntüleyebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Oldukça kozmopolit bir kent olan Addis Ababa, sosyal ve mimari açıdan zengin bir şehirdir ve zıt kutupları bir arada barındırmaktadır. Yüksek katlı ofis binaları ile gecekondu mahallelerindeki tek katlı bahçeli evler, geniş ve modern caddeler ile bakımsız sokaklar, şehrin ticari hayatında önemli yere sahip işadamları ile kırsal kesimden gelip ürünlerini satmak isteyen çiftçiler birbirine karışmaktadır. 

Planlı bir yapılaşmanın olmadığı Addis Ababa’da, belirli bir kent merkezi yoktur ancak Meskel Meydanı, şehrin en ünlü meydanlarından birisidir ve burada her sene Eylül ayında Meskel Festivali düzenlenmektedir. Şehirde çok sayıda görülmeye değer müze bulunmaktadır. Dünyanın en önemli arkeolojik buluntularından bazılarına ev sahipliği yapan Etiyopya Ulusal Müzesi, ülkenin etnik yapısı ile ilgili bilgiler veren Etiyopya Etnografya Müzesi, Addis Ababa Müzesi, Etiyopya Doğa Tarihi Müzesi ve Etiyopya Demiryolları Müzesi, bu müzelerin en tanınmış olanlarıdır.

Addis Ababa’daki en dikkat çekici yapılar arasında, 1896’da inşa edilmiş olan St. Goerge Katedrali, günümüzde hükümet binası olarak kullanılan Menelik Sarayı, eskiden Jübile Sarayı olarak bilinen Ulusal Saray, art deco mimari tarzında inşa edilmiş  Parlamento Binası ve Etiyopya’nın en büyük camisi olan Enver Camii yer almaktadır. Huda Kulesi, Nani Kulesi gibi yüksek yapılı binalar göze çarpmaktadır. Pizza bölgesinde yer alan, Etiyopya’nın modern müzik ve dram sanatının doğduğu, Afrika’nın en eski tiyatrosu olan Hagher Fikir Tiyatrosu ve kent merkezindeki Ulusal Tiyatro, ilgi çekicidir.

UÇUŞ

Addis Ababa’ya, şehrin 6 km güneydoğusundaki Bole bölgesinde yer alan, eski adı Haile Selassie Havalimanı olan Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Afrika’da Kahire, Nairobi, Johannesburg gibi bir çok şehrin yanı sıra, Avrupa’nın önemli kentlerine ve Amerika Birleşik Devletleri’ne de tarifeli uçaklar bulunmaktadır. İstanbul’dan da direkt uçuşların bulunduğu Addis Ababa’yı ziyaret etmek için Skyscanner ile farklı havayolu şirketlerini ücretsiz tarayıp, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.  

Bole Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için en iyi yol, taksi tutmakdır. Ayrıca bir çok otelin havaalanında gişesi yer almaktadır ve otel rezervasyonu esnasında talep edilmesi halinde, havalimanından otele ücretsiz servisleri bulunmaktadır.

BİLMENİZ GEREKENLER

Etiyopya’yı ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, ülkeye seyahatlerinden önce vize almaları gerekmektedir. Sınır kapılarında vize verilmesi uygulaması mevcut değildir. Etiyopya’yı ziyaret edecek kişilerin, yolculuğa çıkmadan önce sarıhumma, hepatit ve tetanos aşılarını yaptırmaları ve sıtmaya karşı önlem almaları, ayrıca kapalı içme suyu kullanmaları ve pişmemiş yiyeceklerden kaçınmaları tavsiye edilmektedir. 

NE ZAMAN GİTMELİ?

Addis Ababa’da yüksek bölgelere özgü dağ iklimi görülmektedir. Sene boyunca sıcaklık farkları oldukça düşüktür. Kasım-Ocak arası yağışın en az olduğu aylardır ve ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Addis Ababa yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.