Harita

Abican Uçak Bileti

Fildişi Kıyıları`nın kalbi 

Fildişi Kıyıları`nın büyüsünü yaşamaya karar verdiniz ve bölgenin yüreğinin attığı yere  gitmek için Abican uçak bileti sorgulamaya başladınız bile.. 

Keskin uçlarıyla, oldukça farklı resimleri bir arada görebileceğiniz kültürü, gelenekleri, okyanusa açılan kıyıları ve doğası ile görülmeye değer bir Afrika kenti Abican. 

Afrika‘nın en kalabalık şehirlerden biri olan Abican, ülkenin ticari ve idari merkezi durumundadır. Batı Afrika‘da Fildişi Kıyıları`nın en büyük liman kenti olarak da bölgede büyük önem taşırken, uluslararası havaalanı, üniversitesi, termik santral ve petrol rafinerisi ile ülkenin can damarı durumunda.

Eski bir Fransız sömürgesi olan kentte ülkenin resmi dili olan Fransızca`nın yanısıra bir çok yerel lehçe kullanılmakta.  

Kentin zengin kesimi olan Cocody bölgesi lüks yapıların yer aldığı ve yüksek düzeyde gelir sahibi olan halkın yaşadığı bölge. Charles de Gaule köprüsü, düşük gelir sahibi halkın ve göçmenlerin yaşadığı, sanayi bölgesi Treichville ve Marcory‘yi, iş merkezi olan ve  lüks yapıları, gökdelenleri ile şehrin ticaret ve yönetim bölgesi olan Le Plateau‘ya bağlamaktadır. 

Abican‘ın kuzeyinde, Adjame‘de bulunan Çamaşırcılar Mahallesi şehrin oldukça ilginç noktalarından biri. Burada Faniko adı verilen ve geçimini çamaşır yıkayarak sağlayan çoğu erkek çamaşırcı oldukça ilginç bir resim oluşturmakta. Faniko, ülkede kullanılan bir lehçe olan Dioula‘da giysi anlamına gelen “fani” ve yıkamak anlamına gelen “ko” kelimelerinin birleşmesiyle ortaya çıkmış ve giysi yıkayan kişi demektir. 

Şehrin görülecek ilginç ve turistik noktalarını düzenlenen şehir turlarıyla 1985‘te Papa Jean Paul anısına yapılan St-Paul Katedrali‘ni, fildişi sanatının muhteşem örneklerinin sergilendiği Ulusal Müze, Cocody bölgesinde bulunan Güzel Sanatlar Müzesi,parklar ve yerel pazarları keşfetmek mümkün.

Yağışlı bir iklime sahip Abican‘ın yakınında yer alan ve tropikal yağmur ormanlarından oluşan bir park olan  Parc National du Banco ve bir başka doğal yaşam alanı olan ve UNESCO‘nun koruma listesine aldığı Parc National de Tai görülmeye değer doğal zenginlikler. 

Şehirde basketbol, futbol,tenis, rugby,bisiklet,atletizm klüpleri mevcut ve şehir halkının sosyal yaşamı içerisinde bu kulüplerin maçları ve aktiviteleri önemli yer tutmakta ayrıca  şehirde golf severler için son derece modern golf sahaları bulunmakta.

Abican özellikle Bassam kumsalı ile ziyaretçilerine sonsuz deniz keyfi sunarken, kumsal da bulunan özellikle fildişi el sanatlarının en güzel örneklerini bulabileceğiniz pazarlar oldukça ilgi çekici ancak pazarlardan alış veriş yaparken pazarlık etmeyi unutmayın. Alış veriş yapmak için daha lüks seçenekler için Cocody ve Le Plateau‘da ki mağazalardan yararlanabilirsiniz. Treichville bölgesi ise hem alışveriş olanakları hem de eğlenceli ve hareketli gece hayatı ile ziyaretçilerini ağırlamakta.

Afrika mutfağının en güzel örnekleri ile farklı bütçelere hitap eden bir çok güzel restoran bulmanız mümkün. Balık, tavuk, kırmızı etin ön plana çıktığı şehir mutfağı, özel baharatları ile taçlandırılan et yemekleriyle mutlaka denenmeli.

İstanbul‘dan kente direkt ve aktarmalı uçak seferlerleri düzenlenmektedir. Abican uçak bileti sorgularken Fildişi Kıyıları temsilciliklerinden vize almanız gerektiğini de hatırlatalım. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Abican yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.