Harita

Abadan Uçak Bileti Fiyatları

Abadan kentine gitmeye mi karar verdiniz? Skyscanner’ın ödüllü ucuz uçak arama motoruyla Abadan’a gitmek kolay, hızlı ve güvenli. Üstelik ücretsiz! Abadan için yolculuk tarihleriniz esnekse bu daha da iyi. Skyscanner sizin belirlediğiniz zaman dilimi için en uygun uçuşları araştırır ve seçiminize sunar. Skyscanner sizi seçtiğiniz havayolunun ya da seyahat acentesinin sayfasına güvenle transfer edip, işleminizi yapmanıza yardımcı olur. Tek yapmanız gereken;  seçmiş olduğunuz uçak biletinin üzerine tıklayarak biletinizi ayırtmak. Hepsi bu kadar! Geriye Abadan şehrinin tarihi ve turistik yerlerini gezmeye kalıyor.

İran’ın Huzistan Eyaletine bağlı bir şehir olan Abadan, Fars Körfezinin kıyısında, Şattülarap’ta bir ada üzerine kurulmuştur. Kent 1908 yılında bulunan petrol ve bir yıl sonra kurulan rafineriler sayesinde işlek bir liman kenti haline dönmüştür. İran-Irak savaşında büyük zarar gören petrol arıtma rafinerisi, 1938 yılında kurulmuş ve dünyanın en büyük petrol arıtma rafinerisi olarak hizmet vermişti. Savaştan sonra tekrar yapılandırılan rafineri günümüzde de hizmet vermektedir. Abadan’a Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Aktarmalı olarak ulaşabileceğiniz Abadan’a gitmeden önce vize almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. İlkbahar ve sonbahar ayları kenti ziyaret etmek için en ideal dönemdir. İran’ın önemli petrol işleme ve dağıtma kentlerinden biri belki de en önemlilerinden biri olan Abadan önemli bir ticaret merkezidir.

Bir ticaret kenti olmasının yanı sıra, görülecek tarihi yerleri de olan Abadan’da bulunan kent müzesi, mutlaka gitmeniz gereken yerlerden biri. Kentin tarihi ve kültürü hakkında bilgi alabileceğiniz müze 1959 yılında hizmete açılmıştır. Camiler, kervansaraylar, dervişlerin yaşadığı bölgeler ve okullar kentte görülebilecek yerler arasında bulunmaktadır.

İran mutfağı; zengin İran kültürünün bir parçası olarak çok geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Et yemekleri ve hamur işi yemekler İran mutfağında önemli bir yer tutmaktadır. Gelişmiş bir ticaret merkezi olan Abadan’da yerel yemeklerin sunulduğu restoranlarda, lezzetli yemeklerin tadına mutlaka bakın. Alkol kullanımının yasak olduğu ülkede, yemeklerinizin yanında sunulan lezzetli İran çaylarını denemeyi ihmal etmeyin. Kent merkezinde ve yerel pazarda el işi dokumalar ve küçük halılar kentten satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasındadır. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Abadan yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.