Harita

Alice Springs Uçak Bileti Fiyatları

Alice Springs, Avustralya’nın Kuzey Toprakları eyaletinin en kalabalık ikinci şehridir. Coğrafi olarak Avustralya’nın tam ortasında konumlanan Alice Springs’in eyaletin başkenti Darwin’e olan uzaklığı 1499 km’dir. Yaklaşık 30 bin kişinin yaşadığı kentte, nüfusun yaklaşık %18’i, Avustralya’nın yerli halkı olan Aborijinler’den oluşmaktadır. Alice Springs, Kırmızı Merkez olarak anılan ve büyüleyici coğrafyasıyla büyük ilgi gören bölgenin en büyük yerleşim merkezi olması sebebiyle, özellikle kumtaşından oluşan bir kaya formasyonu olan Uluru’yı ve Kata Tjuta Doğal Parkı’nın görmeye gelen ziyaretçilerin rotasında yer almaktadır. Aborijinler tarafından Mparntwe olarak adlandırılan Alice Springs’i ziyaret etmek için, Skyscanner’ın arama motorundan en ucuz Alice Springs uçak biletini bulup rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

 

MacDonnell Sıradağları’nın kuzeyinde yer alan Alice Springs ve çevresinde, kır yürüyüşlerinden Simpson Çölü’nde deve binmeye, atla gezintiden şafak vakti Simpson Gap’te bisiklet sürmeye kadar yapılabilecek aktiviteler çeşitlidir. Kentin biraz dışına çıkıp gün batımını izlemek, Alice Springs’in olmazsa olmazlarından birisidir. Alice Springs, aynı zamanda birçok turist için Aborijin kültürüyle ilk karşılaşılan yerdir. Ziyaretçiler, kentin sokaklarında altı farklı Avustralya dilini duyabilecekleri gibi, Tanami Yolu’nda Aborijin sanatı da keşfedebilmektedirler.

 

Alice Spring’te görülmesi gereken yerlerin başında, kentte inşa edilen ilk taş binalardan birisi olan Adelaide House gelmektedir. 1870’lerde Darwin ile Adelaide telgraf hattının inşası sırasında, Avrupalılar tarafından Alice Springs’te yerleşilen ilk yer olan Alice Springs Telgraf İstasyonu, en çok popüler turistik noktalardan birisidir. Ünlü Aborijin ressam Albert Namatjira’nın mezarının da ziyaret edilebileceği Alice Springs Mezarlığı ile eskiden hükümet temsilcilerinin konakladığı, günümüzde kentin idari tarihinin anlatıldığı bir müze olarak kullanılan, 1927 yılında inşa edilmiş olan The Residency ziyaret edilebilecek diğer yerlerdir.

 

UÇUŞ

 

Alice Springs’e, kentin yaklaşık 13 km güneyinde yer alan Alice Spring Havalimanı hizmet vermektedir. Alice Springs’ten Adelaide, Uluru, Cairns, Daewin, Melbourne, Perth ve Sidney’e tarifeli seferler düzenlenmektedir. Türkiye’den ise direkt uçuşların bulunmamaktadır. Alice Springs’e ulaşmak için, Skyscanner aracılığı ile Alice Springs uçak biletinizin rezervasyonunu yaptırabilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak hem çok kolay, hem de çok hızlıdır. Arama kutusuna, Alice Springs’e uçuş yapacağınız tarihi ve kalkış havalimanını girdiğinizde, Skyscanner size en uygun Alice Springs uçak bileti fiyatlarını kıyaslamanız için gösterecektir. Alice Springs Havalimanı’ndan kent merkezine, her uçuş için, tek yön ücreti 16 $ olan ve havalimanı tarafından işletilen servis otobüsü ile ulaşılabilmektedir. Ayrıca havalimanında farklı araç kiralama şirketlerinin ofisleri yer almaktadır.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Avustralya’yı ziyaret etmek için vize almaları gerekmektedir. Avustralya’nın resmi dili İngilizcedir. Ülkede kullanılan para birimi olarak ise Avustralya Doları kullanılmaktadır. Alice Springs, en yakın büyük şehir olan Darwin’e 1500 km uzaklıkta yer aldığı için, gıda ve giyim fiyatları diğer, Avustralya’nın diğer şehirlerine göre daha yüksektir.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Alice Springs’te yazlar oldukça sıcak, kışlar ise serin geçmektedir. Sene boyunca çok az yağış görülmektedir. Yaz aylarında hava sıcaklığı 48 C⁰’ye kadar yükselebilmekte, kış aylarında ize -7 C⁰’ye kadar düşebilmektedir. Kenti ziyaret etmek için en iyi dönem, havaların henüz çok ısınmadığı ve yağışların görülmediği bahar aylarıdır.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Alice Springs yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.