Harita

Alicante Uçak Bileti Fiyatları

Alicante, İspanya’nın batısında, Akdeniz kıyılarında yer alan bir sahil kentidir. Nüfusu 330 bin civarında olan kent, turizm ve inşaat sektörleri sayesinde ülkenin en hızlı büyüyen kentlerinden birisidir. Alicante, kalesi, tarihi mahallesi ve uzun sahiliyle oldukça dinamik ve çekici bir şehirdir. Kentte çok sayıda kaliteli lokanta ve restoran bulunmaktadır. Alicante gece hayatı, hem lokal halk hem de turistlerden büyük rağbet gören, sabahlara kadar süren çılgın partileriyle ünlüdür. İspanya’nın en popüler turistik kentlerinden birisi olan Alicante’yi ziyaret etmek için Skyscanner ile farklı havayollarının Alicante uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir ve sizin için en uygun olanına rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Uçuş tarihlerinizi ve kalkış havalimanını arama kutusuna girdiğinizde, Skyscanner size en uygun fiyatlı Alicante uçak biletlerini kıyaslamanız için gösterecektir.

 

Alicante’nin genel manzarasına, şehre ve Alicante Limanı’na bakan Benacantil Dağı hakimdir. Benacantil Dağı’nın üzerinde yer alan Santa Barbara Kalesi, kentin en dikkat çeken yerlerinden birisidir. Sahile paralel uzanan, iki yani palmiye ağaçlarıyla bezeli Explanada de Espana, İspanya’nın en güzel sahil yollarından birisi olarak bilinmektedir. Hem Alicanteliler, hem de turistler tarafından akşam gezintileri için tercih edilen popüler bir yürüyüş yoludur.

 

Barrio de la Santa Cruz, Alicante’nin rengarenk, tarihi bir mahallesidir. Mahallenin Santa Barbara Kalesi’ne çıkan bir tepede yer alan küçük evleri, çiçeklerle süslüdür. Benacantil Dağı’nın eteklerindeki L’Ereta Parkı, kentin panoramik manzarasını sunan seyir teraslarına sahiptir. El Palmeral Parkı ise Alicante’nin dikkat çeken bir diğer parkıdır. Alicante’nin sadece birkaç kilometre açığında bulunan Tabarca Adası da turistlerin akınına uğramaktadır.

 

UÇUŞ

 

Alicante’ye, İspanya’nın en yoğun havalimanlarından birisi olan ve kent merkezinin yaklaşık 9 km güneybatısında yer alan Alicante-Elche Havalimanı hizmet vermektedir. Alicante’den İspanya’nın belli başlı şehirleri ile Avrupa’daki birçok kente tarifeli seferler düzenlenmektedir. Yaz sezonunda ise taleple paralel olarak uçuş yapılan kentlerin sayısı büyük artış göstermektedir. Türkiye’den direkt uçuşların bulunmadığı Alicante’yi ziyaret etmek için Skyscanner’ın hızlı arama motorunu kullanarak istediğiniz tarihteki en uygun fiyatlı Alicante uçak biletini bulabilirsiniz. Alicante-Elche Havalimanı’ndan kent merkezine, her 20 dakikada bir hareket eden C-6 numaralı otobüsle gidilebilmektedir. 20 dakika süren otobüs yolculuğunun ücreti, tek yön için 2,75 Euro’dur. Kent merkezine taksi ile ulaşım ise yaklaşık 20-25 Euro tutmaktadır.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

İspanya bir Avrupa Birliği üyesidir. Dolayısıyla İspanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Schengen vizesi almaları gerekmektedir. İspanya’ya, İspanya’dan alınan Schengen vizesiyle giriş yapılabileceği gibi, başka bir ülkeden alınan Schengen vizesiyle de, ilk olarak vizenin alındığı ülkenin ziyaret edilmiş olması koşuluyla giriş yapılabilmektedir. İspanya’da kullanılan para birimi Euro’dur.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Alicante’nin senelik ortalama sıcaklığı 18.3 C⁰’dir. Kentin havası sene boyunca ziyaret etmek için elverişlidir. Öncelikli amacı deniz, kum ve güneş tatili olanlar için en iyi dönem, Haziran ile Eylül ayları içindir. Ancak bu dönemde plajlar fazla kalabalık olabilmektedir. Biraz dinlenmek için Alicante’yi tercih eden ziyaretçilere ise, kente kış aylarında gelmeleri tavsiye edilmektedir.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Alicante yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.