Harita

Bremen Uçak Bileti Fiyatları

Mızıkacıların Şehri

Bir seyahatten beklentileriniz; kültürel etkinlikler,tarihi atmosfer, büyüleyici doğa manzaraları ise zaman kaybetmeden bir Bremen uçak bileti sorgulamaya başlayın!

Dünyaca ünlü masal kahramanı mızıkacıları ile bilinen Bremen, Almanya’nın Weser Nehri  kıyılarında kurulmuş, 1200 yıllık tarihe sahip çok önemli bir liman kenti.

Tarihi, kültürü, mimarisi ve doğası ile ziyaretçilerini büyüleyen Bremen`in bir çok özelliği var. Örneğin; Hitler`in seçim kazanamadığı yerleşimlerden biri, ayrıca aralarında yoğun olarak Türklerin de bulunduğu yabancı nüfus ile en iyi kaynaşan Alman kenti  Bremen, Almanca`nın en iyi Bremen`de konuşulduğu da iddia edilmekte.

Şehrin korunan tarihi dokusu dikkat çekerken, özellikle  yaklaşık 600 yıllık bir yapı olan Belediye Sarayı, Gotik mimarisi ile hayranlık uyandırmakta ve Unesco`nun Dünya Kültür Mirasları listesinde yer almaktadır. 

Bremen`de en çok ziyaretçi çeken bölgelerden biri olan ve eski kent olarak bilinen  Alte Stadt, Weser Irmağı ile çevrilmiş ve kültürel dokusunun zarar görmemesi amacıyla korumaya alınmış durumda. Marktplatz ve Schnoor bölgeleri kentin ilk yerleşim bölgeleri ve bu bölgelerde bulunan yapıların birçoğu Rönesans mimarisi eseri büyüleyici yapılar. Markplatz’ın güney bölümünde gotik tarzda, dar sokaklardan oluşan ve sizi bir anda ortaçağa götüren atmosferi ile bir sanatçılar sokağı olan Böttcherstraße bulunuyor. 

Kentte Unesco`nun korumasına alınan bir başka eser de meydanda bulunan Bremen`in koruyucusu Roland`ın, adaletin kılıcı Durendart`ı ve kartal motifli bir kalkan taşıyan heykeli. Aynı meydanda bulunan ve şehrin simgesi olan Eşek, köpek,kedi ve horozdan oluşan ünlü Bremen Mızıkacıları’nın bronz heykeli de dikkat çekmekte. 16.yüzyıldan kalma Schütting ve Stadtwaage binaları da aynı bölgede bulunmakta.

Şehirde görülmesi gereken birçok yapıdan biri olan  Aziz Petri Katedrali 13.yüzyılda yapılmış, oldukça eski bir kilise olan Liebfrauenkirche  ise 11.yüzyıldan kalma bir yapı.

Bremen’in en büyük gösteri binası olan Goetheplatz Tiyatrosu,  tiyatro oyunları, dans, opera ve müzikallerin sahnelendiği bir merkez. Bremen Doğa Tarihi ve Etnografya müzesi Übersee museum ise kenti ziyaretinizde mutlaka görülmesi gereken mekanlardan biri.  Bremen’de yapılacak bir çok aktivite bulmanız mümkün, cennet bir yeşil alan olan Der Bürger park`ta ve dünyanın her yerinde yetişen bitkilerden örneklerin bulunduğu Botanika`da doğa ile içiçe vakit geçirebilir, Weser nehri üzerinde bir vapur gezisi yapabilir, at yarışı izleyebilir, bisiklet turlarına katılabilirsiniz.

Bremen`de her köşebaşında kahve ve çikolata kokusu almanız mümkün. Liman kenti olmasının avantajı ile dünyanın her köşesinden gelen kahve çeşitleri şehrin özgün kafelerinde ikram edilmekte. Şarapları ve birası da oldukça ünlü olan Bremen`de, bu şarapları güzel bir akşam yemeğinde tatmak için Viertel ve Schlachte bölgelerinde Nehir boyunca birbirinden güzel restoranlar bulabilirsiniz. 

Alışveriş için adresiniz ise Schnoor bölgesi, birçok mağaza ve farklı seçenekler mevcut. Ayrıca Böttcherstrasse outlet alışveriş için ideal mekan. Martinshof’da el yapımı oyuncaklarıyla ilginizi çekebilecek başka bir alışveriş adresi.

Bremen uçak bileti ile Türkiye`nin farklı şehirlerinden aktarmalı olarak, bu etkileyici masal şehrine uçmanız mümkün.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Bremen yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.