Harita

Hamburg Uçak Bileti

Hem tarih,hem sanat, hem müzik seviyorsunuz ve her biri için ayrı ayrı plan yapmanız mı gerekiyor?

Sanatın tüm dallarının en güzel örneklerini, notaların her halini, eskilerden alınıp günümüze taşınan tarihi bir arada görmek için ihtiyacınız olan tek şey Hamburg uçak bileti..

Türkiye`nin büyük şehirlerinden Hamburg`a hemen hergün düzenli uçak seferleri düzenlenmekte. Hamburg nüfusunun % 5 ini Türkler`in oluşturduğu gözönüne alınırsa, trafiğin yoğun olması şaşırtıcı değil.

Sanat ve kültürün en en güzel örnekleri, dünyaca tanınan ve izlenen müzikaller, müzeler, tiyatrolar, operalar, dünyaca ünlü bale topluluklarından biri ve binlerce yıllık tarihi eserlerle dolu Hamburg, ziyaretçilerini asla hayal kırıklığına uğratmıyor. Yaklaşık 200 galeri ve 40 müzesi bulunan Hamburg, bu galeri ve müzelerde tüm dünyadan sanatçıların eserlerini sergilemektedir.

Almanya`nın kuzeyinde, Elbe nehri kıyısında bulunan Hamburg adını MS 808 yılında, Slav akınlarına karşı yapılan kaleden almaktadır.Kelime anlamıyla “Hamme” bataklık içindeki ağaçlık tepe anlamına gelmekte “burg” ise kale anlamına gelmekte. Şehir, nehir ve göl açısından oldukça zengin, merkezinde bulunan iki büyük göl ve içinden akan nehirlerden dolayı bir çok köprüsü ile adeta köprülü şehir Hamburg. Eski şehir, olarak bilinen, Hamburg`un en eski semti sizi yaşadığınız andan koparıp farklı boyutlara taşıyor. Eski bir esnaf caddesi olan Deichstrasse, Cremon caddesi, büro ve apartmanlarıyla hala eski dönemi yaşatmakta. Almanya’nın en önemli barok kilisesi olan St. Michaelis, aynı zamanda Hamburg’ un simgesi durumunda. 1700 lü yıllarda inşa edilmiş olan kilise 132 metrelik dev saatli kuleye sahip.

Kendi başına bir eyelet olan şehir, ülkenin en büyük limanı ile Almanya`yı denizden dünyaya açan kapısıdır. Dünyanın her yerinden yılda 13000 civarında gemi uğramakta Hamburg limanına. Şehri neredeyse kaplayan parkları ve yürümeye son derece müsait düz yapısı, adım başı rastlanan tarihi ve sanat eserleri özellikle güzel havalarda yürümeyi büyük bir keyif haline getirir. Şehri küçük teknelerlele şehir içindeki göllerden veya kanallardan da gezmeniz mümkün. %41 alanı yeşille, bir o kadarı da su ile kaplı Hamburg, parklarıyla haklı olarak övünmekte, parklardan en iyi bilinenlerden biri de Planten un Blomennlardan. Cennetten bir parça görünümünde ki bu park kesinlikle görülmeye değer güzellikte. Ayrıca şehrin merkezinde bulunan göl ve nehirler kürek yada yelken sporu yapmak isteyenler için de son derece uygun.

Günü erken bitirmek istemeyenler için ise birbirinden canlı mekanlar, eğlenceyi sabahlara taşımakta. St.Pauli bölgesinde, Ünlü Beatles Grubu`nun da kariyerine başladığı Reeperbahn Caddesi, renkli gece hayatı ile cezbediyor ziyaretçilerini. Dünya mutfaklarından örnekler sunan restorantlar ve eğlence mekanları ile bir başka yüzü Hamburg`un.

Dünyada görülmeye değer şehirlerden biri olan bu güzel şehri henüz görmediyseniz, ilk fırsatta bir Hamburg uçak bileti almanızı ve St. Michaelis Kilisesi`nin kulesinden muhteşem manzaranın keyfini çıkarmanızı öneririz. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Hamburg yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.