Harita

Riga Uçak Bileti Fiyatları

Birçok özelliği ile oldukça cazip bir destinasyona doğru havalanıyorsunuz bu kez. 

Riga uçak bileti sizi alıp, tarihi ve doğasıyla büyüleyen aynı zamanda Letonya’nın can damarı finans, ticaret ve kültür merkezi olan bir liman şehrine uçuruyor.  

Letonya'nın başkenti ve Baltıkların en büyük ve en güzel şehri  Riga, kuruluşu 13. Yüzyıla uzanan oldukça eski bir geçmişe sahip, tarihi bir kenttir. Riga Körfezi'nin güneyinde, Daugava Nehrin iki kenarında, Baltık Denizi boyunca uzanmaktadır. 

Art Nouveau mimari tarzının hakim olduğu şehirde, mimarinin en güzel örneklerini görmek mümkün.  Çiçek motifleri , desenler ve insan figürleri ve kıvrımların kullanıldığı bu sanat akımı 20. yüzyılın başlarında kullanılmaya başlanmış. Yoğun olarak Alberta Caddesi’de görebileceğiniz bu tarzda süslenmiş binaların çatıları, balkonları, pencereleri ziyaretçileri büyülemekte. Şehrin mimarisinde tahtanın da önemli bir yerde olduğunu, özellikle 17 yüzyılda Gotik mimari tarzda tahtadan inşa edilmiş olan  St. Peter Katedrali ile görebiliyoruz. 

Unesco’nun Dünya Mirasları listesinde bulunan, Dome Katedralinin bulunduğu ünlü Dome meydanı Şehir merkezinde bulunmakta. Riga Şehir Merkezi renkli ve hareketli dekore edilmiş evleri ve restorantları ile oldukça keyifli bir bölge. Yılbaşında çam ağacı süsleme geleneğinin bu meydanda başladığı söylenir 

2014 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen Riga, tiyatro, opera, bale ve sergiler gibi birçok kültürel etkinlik sunmakta ve kültür şehri özelliği ile de öne çıkmaktadır. 

Doğası, yüzlerce yıllık tarihi dokusu ve kültürel zenginlikleri ile dikkat çeken Riga’da görülecek yerler oldukça fazla. Mimarileri ile hayranlık uyandıran kiliseleri,katedralleri, Riga Kalesi, Ortaçağdan kalma oldukça ilginç mimarisi ile House of Blackheads, şehrin sembolü haline gelen Özgürlük Anıtı, Avrupa’nın en eski müzelerinden biri olan  Tarih ve Denizcilik Müzesi, Ulusal Sanat, Ulusal Tarih ve Mimarlık Müzeleri şehrin tarihi hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz mekanlar. 

Doğası ile de huzur veren Riga’da, Kronvalda Parkı ve nefis bir dinlenme mekanı olan ve maden suyu kaynağına sahip  Vermane Parkı gezilmesi gereken bölgeler. Pilsetas Kanalı ve çevresi ise keyifli vakit geçirebileceğiniz alternatiflerden biri. Yemyeşil ağaçlar ve rengarenk çiçeklerlerin içinden, şehrin ortasından geçen Pilsetas Kanalı’nda yapacağınız bir tekne turu tüm yorgunluğunuzu alacaktır. Ayrıca Riga’ya 25 km mesafede bulunan sahil kasabası Jurmala, sahip olduğu kumsalı ve kaplıcaları ile ilginizi çekecektir. 

Doğu Avrupa’da en büyük ve en eski pazar yerlerine sahip olan Riga’da eski zeplin hangarları pazar yerine dönüştürülmüş ve yiyecek, içecek ve kıyafet satılmaktadır.Riga Merkez Çarşısı’nda veya Berga Pazarı’nda aradığınız herşeyi bulmanız mümkün, Audeju Caddesi ise şehrin alışveriş merkezidir.Tüm Baltık bölgesinde olduğu gibi Riga’da da amber takılar oldukça yaygın, bunun yanısıra ahşap oyuncaklar ve baharatlar ve bitkilerle hazırlanan ve soğuk algınlığı ve çeşitli rahatsızlıklara iyi gelen Black Balsam satın alınabilir. 

Yemek konusunda ülke mutfağının en güzel örneklerini bulabileceğiniz Riga restorantları menüleri kadar  mimarileri ile de hayran bırakacak sizi. Süt ürünlerinin ve yabani bitki türlerinin oldukça yoğun tüketildiği şehirde, tütsülenmiş ve tuzlanmış balık denenmeye değer. 

Gece hayatı ile de oldukça iddialı olan Riga farklı alternatifler ile çıkmakta karşınıza.Bar ve kulüplerde hareketli geceler geçirme şansınız da var, sakin ve huzurlu saatler vadeden mekanlar da..Tercih sizin. 

Schengen Vizesi ile ziyaret edebileceğiniz bu güzel şehir, sizi en güzel şekilde ağırlayacaktır. 

 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Riga yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.