Seyahat Haberleri İpuçları THY Business Yemek Seçimi

Tüm makaleler

THY Business Yemek Seçimi

Ayrıcalıklı bir yolculuk deneyimi için Türk Hava Yolları Business Class uçuşları sizi bekliyor. THY Business Class yemek seçimi ile gökyüzünde restoran deneyimi yaşayabilirsiniz.
Her Yere Ucuz Bilet Ara

Türk Hava Yolları Business Yemekleri

thy business yemek

Türk Hava Yolları’nın Business Class uçuş seçeneği özellikle yurt dışına sık sık uçan iş insanları tarafından tercih ediliyor. Uçuşun tüm aşamalarında ayrıcalıklı hizmetler sunulan bu uçuş sınıfının en önemli farklılıklarından biri de misafirlere ikram edilen yemekler. THY Business yemek seçimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olarak bu ayrıcalıklı hizmetten siz de yararlanabilirsiniz.

Almış olduğunuz bilet ekonomi sınıfı olsa bile şanslıysanız First Class Uçuş bölümüne geçmeyi deneyebilirsiniz. Nasıl mı? İpuçları için bağlantıya tıklayın.

Her Yere Ucuz Bilet Ara

Daha Uçağa Binmeden Ayrıcalıklı Lezzetler

Türk Hava Yolları’nın Business Class yolcularına sunduğu ayrıcalıklı hizmetler uçuş öncesinde başlıyor. Havaalanında uçuş saatinizi beklerken Lounge İstanbul’un sunduğu hizmetlerden faydalanarak yolculuğunuz öncesinde dinlenebilir, ofisinizde sizi bekleyen küçük işlerinizi halledebilirsiniz.

Ekonomi sınıfında uçup Kendinizi First Class‘ta Hissetmenin Yolları nelerdir bir göz atın.

İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, Moskova, Washington ve Nairobi havalimanlarında bulunan Lounge İstanbul Türk Hava Yolları Business Class yolcularına ve Turkish Corporate Club üyelerine hizmet veriyor. Miles & Smiles Elite ve Elite Plus kartlarına sahipleri de Lounge İstanbul’dan faydalanabiliyorlar. 

Lounge İstanbul misafirlerine Türk ve dünya mutfağından farklı lezzetler ücretsiz olarak sunuluyor. Lounge’da bulunan yemek bölümlerinden, salata, tatlı ve meyve barlarından ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Her Yere Ucuz Bilet Ara

Kabin İçinde Restoran Deneyimi

türk hava yolları kabin yemek

Türk Hava Yolları Business Class uçuşunuzda Lounge İstanbul’dan ayrılıp uçağınıza geçtiğinizde de lezzet şöleni devam ediyor. Türk Hava Yolları kabin içinde sunduğu lezzetler konusunda oldukça iddialı. Son yıllarda uçak içi ikram kategorisinde birçok uluslararası ödüle layık görülen Türk Hava Yolları yolcularına havada restoran deneyimi yaşatıyor.

Türk Hava Yolları Business Class uçuşlarında sunulan ikramlar uçuşun süresine, zamanına ve mevsimine göre değişiklik gösteriyor.

Türk Hava Yolları, iç hat uçuşlarda Business Class misafirlerini “hoş geldiniz” içecekleriyle karşılıyor. Sonrasında da günün saatine göre kahvaltı, öğle yemeği ya da akşam yemeği servisi yapılıyor.

Uçak Bileti Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dış hat uçuşlarında ise iç hat uçuşlarında yapılan ikramlar haricinde misafirlere ara öğün ikramları sunuluyor.

Oknayus aşırı gece uçuşlarında tüm ikramlarınızı istediğiniz zaman alma seçeneğiniz var. Uçuş boyunca dilediğiniz yemekler ve atıştırmalıklar kabin memurları tarafından dilediğiniz zaman servis ediliyor.

THY Business Class yemek seçimi içindeki en farklı hizmetlerden biri de uçan şefler. Uçan şefler Business Class yolcularının tercih ettikleri lezzetleri uçuş sırasında hazırlıyor ve misafirlere sunuyorlar.

Türk Hava Yolları ikramları bir Türk Hava Yolları iştiraki olan Turkish Do&Co tarafından hazırlanıyor. Mevsimine göre taze taze kullanılan malzemeler ile hazırlanan yemekler Turkish Do&Co’nun deneyimli aşçılarının denetiminde özenle yolculara sunuluyor. Yolcuların talepleri ve dünyadaki trendler değerlendirilerek ikram menüleri güncelleniyor. Adana köfte, yaprak sarma ve mantı gibi Türk mutfağının eşsiz lezzetleri yanında dünya mutfağından örnekler yolculara sunuluyor.

Her Yere Ucuz Bilet Ara

Özel Yemekler

Türk Hava Yolları sağlık gerekçeleri ya da dini inançları nedeniyle belirli bir diyeti takip etmek zorunda olan misafirleri için de özel menüler sunuyor. THY Business Class yemek seçimi içinde bu menülerden faydalanabilmek için uçuştan en az 24 saat önce ilgili talebin rezervasyon kaydına işlenmesi gerekiyor.

Türk Hava Yolları uçuşlarındaki yemekler genel olarak İslami helal yemek standartlarına göre üretiliyor. Helal diyetin haricinde koşer ve hindu diyetleri için de menüler mevcut. Ayrıca vejetaryen, vegan ve pesketeryan menüleri de tercih edilebiliyor. Düşük kalorili yemekler, glutensiz yemekler ve diyabetik yemekler de sağlık nedeniyle belirli kısıtlamalara sahip olan yolcular için mevcut.

Fındık ve fıstık gibi ürünlere alerjisi olan yolcuların dikkatli olması gerekiyor. Zira Türk Hava Yolları bu malzemeleri yemeklerinde kullanıyor. Bu malzemelerin kullanılmadığı yemeklerin sipariş edilmesi mümkün. Ancak diğer yolcuların yanlarında fındık ya da fıstık taşımayacaklarının garantisi yok.

Türk Hava Yolları çocuk ve bebek yolcularına da özel menüler sunuyor. Çocukların seveceği yemeklerle çocuğunuzla yapacağınız yolculuk daha kolay geçecek. Eğer bebeğiniz varsa, Türk Hava Yolları uçuşlarında bebeğiniz için mama da talep edebiliyorsunuz.

Küçük Süprizler

Uçuşunuzda bir şefin size eşlik etmesi başlı başına bir sürpriz. Ancak Türk Hava Yolları’nın yolcularına sunduğu sürprizler uçan şef uygulamasıyla sınırlı değil.

Türk Hava Yolları, Miles & Smiles üyesi yolcularının doğum günlerinde onlara doğum günü pastası ikram ederek onlara havada küçük bir doğum günü partisi düzenliyor.

Harita