Harita

Zürih Uçak Bileti Fiyatları

İsviçre’nin en büyük şehri olan Zürih, Zürih Kantonu’nun başkentidir. Zürih Gölü ve Limmat Nehri’nin birleştiği yere kurulan Zürih kenti, İsviçre’nin ekonomik ve kültürel başkentidir. Kuzey ve batı yönlerinde, tepelerle çevrili olan Zürih, nehir ve göl manzarasını, kışın karlı tepeleriyle süsleyen muhteşem bir masal kenttir.

İsviçre’ye gitmek için Schengen vizesine ihtiyacınız olacaktır. İsviçre, Avrupa Birliğine üye olmasa da, ziyaretiniz için bu vizeye sahip olmanızı şart koşmaktadır. Ülkenin para birimi Frank’tır. İstanbul’dan yaklaşık 3 saat süren bir yolculuktan sonra Zürih’e varabilirsiniz. THY, Pegasus, GermanSky, Air Berlin, Swiss Air, Sun Express, Condor gibi uluslararası uçan birçok firma Zürih’e düzenli seferler gerçekleştirmektedir. Zürih Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en hareketli havalimanlarından biridir. Havalimanından kent merkezine ulaşmanız, 10-15 dakika aralıklarla yapılan trenlerle, yalnızca 12 dakika uzaklıktadır. Zürih’te raylı sisteme dayalı ulaşım son derece gelişmiştir. Ayrıca, birçok otobüs hattı da havaalanı bağlantılı çalışmaktadır. Havaalanından edineceğiniz, ücretsiz turistik broşürler, hem ulaşım hem de kentin önemli noktaları hakkında bilgi vericidir. Zürih, ılıman iklime sahip bir şehirdir, Bahar ve yaz ayları Zürih’e yapacağınız seyahat için en ideal zamanlardır. Eğer kış sporlarına meraklıysanız, bu konuda da kent size hem görsel anlamda hem de kış sporları açısından oldukça geniş olanaklar sunmaktadır. Karnaval ve festivalleriyle de ünlü olan Zürih’te, her yıl Haziran ayında düzenlenen Zürih Festivali, konser, dans gösterileri, sergiler ve tiyatro gösterileriyle tam bir karnaval havasında geçmektedir. Her yılın Nisan ayının 3. Pazar günü düzenlenen Sechselauten, Bahar Festivali ise geleneksel kıyafetleriyle ünlü tam bir görsel şölendir.

Kenti dolaşmanın en güzel yollarından biri, hemen her yerde bulabileceğiniz bisiklet parklarından bir bisiklet kiralamak ya da bu güzel kenti yürüyerek dolaşmak olmalıdır. Şehir merkezi olarak düşünebileceğiniz Bahnhofstrasse, tren garından başlayarak göle kadar uzanıyor, burada dünyanın en ünlü markalarını rahatlıkla bulmanız mümkün. Lindenhof, kentin tarihi merkezidir. Burada, Roma döneminden kalma eserleri görebilirsiniz.

Bir parklar ve bahçeler cenneti olarak da düşünebileceğiniz Zürih’te bin bir çeşit bitki ve çiçeği bir arada gözlemleyebileceğiniz Botanik Bahçe görmeniz gereken mekânlardan biridir. Backer Park, yeşilin her tonuna rastlayacağınız, huzur ve neşeyle vakit geçireceğiniz parklardan biri. Grossmüster Katedrali’nin kulelerinden kentin manzarasını izleyebilir, muhteşem vitraylarla süslü bu katedrali ziyaret edebilirsiniz. Zürih’in kültürel mirası Ortaçağ’dan günümüze uzanmakta, bu dönemden kalan eserleri Kunsthaus’ta görmeniz mümkün. 853 yılında Alman kralı Lois tarafından yaptırılan Fraumünster Kilisesi’ne 20. Yüzyılın önemli mimarlarından Marc Chagall vitray çalışmalarıyla katkıda bulunmuş. Avrupa’nın en büyük saat kulesinin Zürih’te olduğunu biliyor muydunuz? St.Peterskirche görmeniz gereken diğer önemli bir noktadır.

Limmat Nehri yakınlarında bulunan Rathaus kentin eğlence merkezi olarak tanınıyor. Restoran, bar ve kulüplerin yoğun olduğu bu bölge, eğlenceyi ihmal etmeyen gezginler için uğranılması gereken bir durak. İsviçre mutfağı, fondüleri, peynirleri, marka ve özel üretim çikolatalarıyla dünyaca ünlü bir ülke. Zürih’teki çok özel restoranlarda, İsviçre’ye özgü bu tatları mutlaka denemelisiniz. Tarihi yapıları, düzenli kent yaşamı, temizliği ve özgünlüğü ile hayran kalacağınız kentten, alabileceğiniz hatıra eşyalar arasında guguklu saat ve el yapımı müzik kutuları ayrı bir yer tutmalı.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Zürih yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Zürih şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Zürih.
Gulf Air, Oman Air, Chair Airlines, GOL Linhas Aéreas, BA Cityflyer, Azul Airlines, Azerbaijan Airlines ve germanwings, Zürih yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Zürih yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.